Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Yazıyı Resimden Ayrı Kayıt Edemiyorum!!!

emyoluyuz

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar photoshopta yapmış olduğum web sayfalarında html olarak kaydettiğimde, işin içinden çıkamadığım tek birşey var, sayfayı hazırladığımda yazmış olduğum textler sayfada resimden bağımsız olmasını sitiyorum. Anlatabildim umarım. Yani yazı mouse ile seçilebilsin

Benzer konular

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
Dostum bunun için css öğrenmen gerek ama çok basit kodları var.1 kaç gün içinde ders hazırlayacağım fakat kısa bir bilgi vereyim.Tasarımı PS de yaptıktan sonra tüm yaz katmanlarınının gözünü kaldır ve onları görünmez yap daha sonra yazı ekleyeceğin alanları Slice aracı ile sileslaman yani bölmen gerekir.Save For Webden HTML&ımages i seçceksin.Sonra bir web editörü ile html dosyasını açıp kesili alanlara Div ekleyip bu divleri css ile biçimlendireceksin.(Arkaplan resmi,font vs..)Sonra istediğin kadar yazı ekleyebilirsin.

emyoluyuz

🏅Acemi Tasarımcı🏅
"Div ekleyip bu divleri css ile biçimlendireceksin" burayı anlayamadım. sayfayı parçaladım, textleri kaldırdım. Web olarak kayıt ettim.ama web editöründe resim üzerine yazı yazabiliyormuyum. Diyelimki yazdım bu yazdığım yazı istedigim resim parçası üzerinde sabit durabiliyormu yani, pc nin çözünürlüğü ne olursa olsun o metin o resmin üzerinde olabiliyormu, kayma falan yapmıyormu, birde css ile bunun bağlantısını anlayamadım, css dilini bilmem ama bildigim kadarıyla web sayfasının görünümüyle ilgili, sayfanın bir nevi yaması olarak kullanılan ek bir dosya değilmi.

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
Css aslında html dosyasının içindede işlevini görür fakat web tasarımcılar sayfayı şişirmemesi açısından bir ".css" uzantılı dosyayı küçük bir kod ile çağırarak bu yükü sayfadan kaldırırlar.Web editöründe böldüğün resimler parça parça seçilebilir durumdadır.Onları seçip yazı yazdığında ise o resim bölümü kaybolacaktır.

Bunu çözmenin yolu ise yazı yazmadan o resmin üzerine bir katman (Yani Div) ekleyerek yazını buraya yazarsın yine arka plan kaybolacaktır.Fakat Css kodları ile bu dive ait arka planı çağırarak bu sorunu çözersin.Sayfa ne kadar büyürse büyüsün kayma olmaz.Tabiki düzenli bir çalışma yaptıysan.Akaşam bir ders koyacağımve nedemek istediğimi anlayacaksın.

emyoluyuz

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sabırsızlıkla bekliyorum , açık konuşayım fazla bir şey anlayamadım, bu arada ilgin için teşekkürler

emyoluyuz

🏅Acemi Tasarımcı🏅
photoshopta bunun css siz başka bir yöntemi var çünkü hazır web templates indirdim. psd dosyası vardı pakette ve birde kayıt edilmiş web sayfası, css dosyası yoktu, kodları inceledim, dışardanda bir destek almıyo, büyük ihtimal kayıt esnasında bir ayar yapılıyor

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
O indirmiş olduğunuz dosyayı paylaşırsanız nasıl olduğuna bakıp size söyleyebilirim.

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
Yanılıyorsun burdada CSS kullanılmış.

Kod:
body,td,th {
	font-family: Tahoma;
	font-size: 11px;
	color: #FFFFFF;
}
body {
	background-color: #373A3D;
	margin-left: 0px;
	margin-top: 0px;
	margin-right: 0px;
	margin-bottom: 0px;
	padding:0px;
}
.style1 {color: #373A3D}

bu kodlarla tüm tabloların ve body tagları arasında kalan kısımlar css ile biçimlendirilmiş.Bir resim çağırımı olmamış çünkü yazı yazacağı alanlar düz bir renk olduğu için sadece tablo arka planılarına renk atanmış.

emyoluyuz

🏅Acemi Tasarımcı🏅
anladım pardon yha neyse css dersinizi beklemekten başka çarem kalmadı anlaşılan, bunun daha kolay bi yöntemi varmı diye kafamda soru işareti kalmıştı ama o da kalmadı , teşekkürler ilginize :)