Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Yeni bir layeri eski layerin arkasına nasıl koyarız?

Salieri's

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar,

Photoshop'ta çözemediğim şeylerden biri; mesela bir layer oluşturduk, sonra yeni bir layer daha oluşturduktan sonra bu layer haliyle eski layerin üstünde gözüküyor. Bu layeri eskisinin altına nasıl getirebiliriz en basit yoldan?:sadsmile:

d3niz

UI Pilot
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.d3niz.com
Layers Penceresi açık değilse F7 'ye basarak açın. Altında kalmasının istediğiniz katmanı tutun fareyle taşıyın altına. İstediğiniz gibi alttında kalır o layerın. :)

Salieri's

🌱Yeni Üye🌱
İşte öyle olmuyor, anlatamadım ben :)

Mesela mavi renkte bir yazı yazdım. Sonra aynı layeri duplicate ettim ve rengini siyah yaptım; 3D çalışma yapacağım için bu siyah yazının mavinin altına gelmesi lazım. Ama inadına üstte duruyor. Onu nasıl yapabilirim diyorum :D

d3niz

UI Pilot
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.d3niz.com
E tamam olması gerek :) Aşağı al biraz da yerini değiştir alttan görünür. Sen değiştirdikten sonra üsttekinin rengini değiştiriyor olmalısın. ;) Bir daha bak onları üst üsteyken değil de ayırıp rengini değiştir. Öyle görürsün bence.

mamiceys

🏅Acemi Tasarımcı🏅
s.a kardeşim ve kolay gelsin anladığım kadarıyla senin sorunun şu...sen üste çıkartmak ya da alt sıraya koymak yani bir şekil yada yazı aaltta diğeri üstte.cevabı ::layer menüsünden --arrange--var oradaki bring to front felan var şeklini seç ve dene olur inşallah...kolay gelsin...

Salieri's

🌱Yeni Üye🌱
A.s aynen kardeşim, bunu bilmek istiyodum. Çok sağol :)