Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

yeniyıl ve bayram ilanı

hayalfirst

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Müşteriye göstermedim henüzz yorumlarınızı merak ediyorum..

picture3jb3.png

Benzer konular

reflexiv

🌱Yeni Üye🌱
güzel olmuş eline ve bilgisayarına sağlık ...

dedo kemalde kullandığın sarıyı ... "daha iyi senelere yine hep birlikte" cümlesinde kullandığın stroke rengi olarak kullanmayı deneyebilirsin ...

hayalfirst

🏅Acemi Tasarımcı🏅
haklısın aslında ama sadece dedo kemal yazısı vurgulansın istiyo müşteri o yüzden sarıyı sadece orda kullandım

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Bayramda ve yılbaşında sizlerleyiz cümlesini parantez içinde kullanmasanız daha iyi olacak. Genel düzenleme oldukça şık emeğinize sağlık

reflexiv

🌱Yeni Üye🌱
sadece bir fikirdi ... ama dedo kemal önemi varsa eline sağlık renk seçimleri güzel ...

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Bayramda ve yılbaşında sizlerleyiz cümlesini parantez içinde kullanmasanız daha iyi olacak. Genel düzenleme oldukça şık emeğinize sağlık

Cümlenin parantez içinde kullanılması dogrudur.Şimdi bu cümleyi inceleyelim.

"Daha iyi senelere, Yine hep birlikte Dedo Kemal'de.Bayramda ve yılbaşında yine birlikteyiz." şeklinde kullanım olsaydı anlamda düşüklük olucaktı çünkü Dedo kemal' de derken ismi nitelemiş ve bulunduğu yeri belirtmiş.Bayramda ve yılbaşında dedo kemalde birileriyle bu yerde bulunacağı anlamı çıkar.
Fakat doğrusu kullanıldıgı gibi.

"Daha iyi senelere, Yine hep birlikte Dedo Kemal'de.
(Bayramda ve yılbaşında yine birlikteyiz)
Parantez; açıklama, konuya dikkat çekme;, belirtilmesi gerekn birşeyi ortaya çıakrtmak için kullanılır.Bu yüzden burda ki anlmı doğrudur ki şöyle bu cümle ile yılbaşında "önceki zamanlarda oldugu gibi" anlamı katmıştır ve dikkat çekmek için kulanılmıştır.

Anlam1:Yılbaşında sizlerle yine birlikte ordayız.(söyleyen kişi)
Anlam2:Yılbaşında size yine hizmet vereceğiz(söyleyen mekan)

Kısacası görüldügü gibi cümlede yapılması gereken bir değişiklik yok.Çalışmaya gelince bence hoş bir çalışma olmuş...Elinize sağlık.

Kolay gelsin.

• Beğen
Tepkiler: Nur

hayalfirst

🏅Acemi Tasarımcı🏅
teşekkür ederim arkadaşlar ilginize parantez konusunda da katılıyorum çünkü sloganda sadece yeni yıl mesajı veriliyor yeni bi slogan koyamayacağımızdan parantez içine bayramda da açık olduğunu belirten yazı yazmak zorundaydık.

gece_ay_isigi_

🌟Usta Tasarımcı🌟
eline sağlık güzel olmuş, şarap yerine başka birşey kullanabirsin :smile: