Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

yerinde duran resm

any12

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sormak istediğim html sitede sitenin mesela sağ tarafına banner koyup çubuk aşağa yukarı oynatıldığında resim olduğu yerde kalıcak ekranı kaplıcak bilqisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinir biraz karışık anlattım ama :p

anlatamadım qaliba bi örnek vereyim örneksite sağdaki banner gibi :hmm2:

Moderatör tarafında düzenlendi:

setbyadvisory

🌱Yeni Üye🌱
sormak istediğim html sitede sitenin mesela sağ tarafına banner koyup çubuk aşağa yukarı oynatıldığında resim olduğu yerde kalıcak ekranı kaplıcak bilqisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinir biraz karışık anlattım ama :p

anlatamadım qaliba bi örnek vereyim örneksite sağdaki banner gibi :hmm2:

Merhabalar.
Arkadaşım örnekteki sitede yapılan web için çok basit birşey. Frontpage kullanıyorsan frame yani çerçeleve sistemi dediğimiz birşey. 2 frameli bir sayfa oluşturuyorsun sağ tarafı sabit tutuyorsun sol taraf kaydırmalı hepsi bu. Umarım işine yarar.

Saygılarımla.

any12

🏅Acemi Tasarımcı🏅
cvp için saol ama bende frontpage yok dreamweaver var onda olmazmı??? bide ben başka biyerde frontpageden denedimde resim sabit durmuyo biraz daha açıklarımısın bilene kolayda bilmeyene zor :)

setbyadvisory

🌱Yeni Üye🌱
cvp için saol ama bende frontpage yok dreamweaver var onda olmazmı??? bide ben başka biyerde frontpageden denedimde resim sabit durmuyo biraz daha açıklarımısın bilene kolayda bilmeyene zor :)

Şimdi front page de yeni bir sayfa açıyoruz. Tabi yeniye bastığımızda çerçeveler diye bir bölüm var ordan tasarlamak istediğin yapısına göre bir çerçeve sitili seçiyorsun ve karşına atıyorum 2 frame li bir sayfa açılıyor. hangi bölümü sabit yapmak istiyorsan sağ tıklayıp çerçeve özelliklerine giriyorsun.

Bu menüde açılan yerin altında Kaydırma çubuğunu Hiç bir zaman, gerektiğinde kaydır ve her zaman kaydır şeklinde menüleri göreceksin burda hiç bir zaman kaydırma dediğinde kaydırma çubuğu zaten ortadan kalkacak o framenin. diğer tarafa ise tam aksi yönde yani gerektiğinde veya her zaman seçeneğini seçiyorsun ve senin istediğin olay ortaya çıkıyor.

Bu arada dreamweaver ile hiç çalışmadım büyük ihtimal ondada olması lazım.

setbyadvisory

🌱Yeni Üye🌱
az önce dreamweaveri yükledim ondada buldum şöyle anlatıyım.

File den new i açıyorsun new i açtığında karşına bir menü çıkıyor. ordan framesets i seçip uygun bir çerçeveli sayfa seçiyorsun. Daha sonra Create dedikten sonra çerçevenin üzerinde iken shift+F2 yapıyorsun. ve altta proprites kısmında frame ile ilgili özellikler çıkıyor. burdan Scrooll u seçip yine aynı işlemi yapıyorsun. Yes, no veya auto şeklinde.

Umarım bilgiler işine yarar. Saygılarımla.

any12

🏅Acemi Tasarımcı🏅
iLqin için çoooooooook saol çok işime yarıcak :)

grafizm

🏅Acemi Tasarımcı🏅
setbyadvisory sağol kardeş... ben de merak ediyordum bunu...