Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

ygs ile 4 yıllık

miraynur

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar meslek lisesindeyim grafik tasarım okuyorum.sadece ygs ile 4 yıllık grafik bölümü ve mesleki eğitim fakültesi grafik öğretmenliği tercih edebilirmiyim yoksa lys ye girmem gerek mi?bilenler yardım etsin lütfen

Son düzenleme:

ozgegrafik

🌱Yeni Üye🌱
grafik tasarımını güzel sanatlarzfakltesnde okmk istiyorsan ygs puanın yeterli önemli olan yetenek sınavıdır... Eğer öğretmen olmak istersen 4 yıl okduktan sonra 1 yıl formasyon eğitimi ile öğretmen olabilirsin yani 5 sene okumuş olucaksın.. Ama eğitim fakltsnde okumak istiyorum diyorsan lysye girmen lazım barajı geçmen yeterli yne önemli olan yetenek sınavı , umurım yardımcı olmuşumdur....

miraynur

🏅Acemi Tasarımcı🏅
grafik tasarımını güzel sanatlarzfakltesnde okmk istiyorsan ygs puanın yeterli önemli olan yetene sınavıdır... Eğer öğretmen olmak istersen 4 yıl okduktan sonra 1 yıl formasyon eğitimi ile öğretmen olabilirsin yani 5 sene okumuş olucaksın.. Ama eğitim fakltsnde okumak istiyorum diyorsan lysye girmen lazım barajı geçmen yeterli yne önemli olan yetenek sınavı , umurım yardımcı olmuşumdur....

dediğiniz gibi 4+1 yapmam içinde lys gereklimi meslek lisesi olduğum için alt yapı sağlam değil bu yüzden lys den korkuyorum.

ozgegrafik

🌱Yeni Üye🌱
4+1 için lys ye gerek yok.. Bende meslek lisesi mezunuyum, seni çok iyi anlıyorum..Umarım herşey gönlünce olur....

miraynur

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çok teşekkür ederim günlerdir her yere soruyorum bi siz net cevaplar verdiniz gerçekten çok teşekkür ediyorum.

ozgegrafik

🌱Yeni Üye🌱
önemli değil, aslında bir ösym kitapçığı edinip merak ettiğin başka şeylerde varsa iderebilirsin :)