Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Yıdırım Ve YAğmur (Resimli Anlatım)

Nazy

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.maxicep.com
Yıldırım Düşürüp ,Yağmur yağdırmak

1-öncelikle bir resim alıyoruz. CTRL-u yapıp değerleri giriyoruz.Size kalmış,,
wol_error.gif
Buraya basarak resimi özgün boyutunda görebilirsiniz. Özgün boyut831x342.
15ai3.jpg

2-Ardından yeni bir layer oluşturun.Adını yıldırım koyun.Filter-render clouds ardından filter render Different clouds.Ctrl+i yapın( inverse yapın).Mode screen olsun.Ardından Ctrl+L yapın ortadaki kutucuğa 0,1 değeri girin.Eğer istemediğiniz yıldırım fazlaları çıkarsa opacity değeri düşük tutarak silgiyle silebilirsiniz
wol_error.gif
Buraya basarak resimi özgün boyutunda görebilirsiniz. Özgün boyut841x333.
26lv1.jpg

3-Şimdi sıra geldi yağmur efekti yapmaya.Yeni bir layer oluşturun
Filter-render clouds,Filter-noise-add noise.Değer aşağıdaki gibi.
wol_error.gif
Buraya basarak resimi özgün boyutunda görebilirsiniz. Özgün boyut780x444.
36mr.jpg

Ardından filter-blur-motion blur değerler Angle 45 distance 14 olacak. Ctrl+L yapın ilk kareye 135 değerini girin.Mode screen olsun
wol_error.gif
Buraya basarak resimi özgün boyutunda görebilirsiniz. Özgün boyut819x328.
44fz1.jpg

4-.Evet şimdi yağmuru oluşturduk.Yağmur yağmasını oluşturmak için 3. adımı 3 kere daha yapın.Toplam 4 tane yağmur layerimiz olsun.
5-Yıldırım ve yağmur layerlerinin yanındaki gözleri kaldırın ve ctrl+shift+m yparak imageready’e geçin.Duplicate edin.Ardında Tween yapın.Şekildeki gibi yapın.
wol_error.gif
Buraya basarak resimi özgün boyutunda görebilirsiniz. Özgün boyut736x500.
58mh1.jpg

6-Şimdi sıra geldi yağmur layerlerini yerleştirmeye.Burası önemli,Her yağmur layeri sırasıyla görünmeli.1.Karede 1.Yağmur layeri,2.karede 2. yağmur layeri...Diğer yağmur layerleri kapalı olmalı.. Sonra tekrar sıra ile yerleştirin.6.Kareye gelin burada yıldırım layerini sadece bu karede aktif yapın.Ardından Save optimized yapın kaydedin.İşte sonuç.Buraya aktarmak için boyutu küçültmek zorunda kaldım.Frame sayısını düşürdüm.Frame saysını artırarak daha güzel sonuçlar çıkıyo.

sevda34

🌱Yeni Üye🌱
photoşop nasıl indirebilirm bana yrdımcı olan varmı

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
Adobe - Downloads adresinden photoshop un 30 günlük deneme sürümünü indirebilirsiniz.CS3 indirecekseniz en az 1 gb ram iniz olması gerekiyor.Yoksa kuruluma başlayamazsınız.