Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

yıllık tasarımı

amacdeniz

🏅Acemi Tasarımcı🏅
merhaba arkadaşlar,
bir okul için mezuniyet yıllığı tasarlamam gerekiyor. Örnek sayfa nerden bulabilirim bilgisi olan var mı?
şimdiden teşekkürler

miroslava

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Corel Draw da Yapabilirsin ama biraz kolay bir iş ile başla istersen :)

sinan123

🌱Yeni Üye🌱
peki arkadaşalr andaç tasarımı için kullanılabilinecek bir iki proğram ismi söyleyebilir misiniz? teşekkürler

sinan123

🌱Yeni Üye🌱
Haklısınız ondan bir iki isim demiştim:) Düşük bütceli olacak ve çok iddialı bişey yapamıycaz haliyle, photoshop bilgim var ama kitap hazırlamak konusunda bilgisizim daha. Daha kolay olarak ne önerebilirsiniz peki? Yoksa Corel Draw la işi çözmeye çalışıcam. Zor olacak ama yardım alarak az çok yapabilirim sanırım. Kolay gelsin teşekkürler

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Bence siz bununla uğraşıcağınıza freelancer bu işi üstlenebilecek bir çok kişi vardır onlara bir danışın. Freelance diyorum çünkü bütçeniz normal bir ajans yada reklam şirketini kaldırmayabilir. Ayrıca hangi şehirdesiniz ?... İllede öğrenmek istiyorum diyorsanız tabiiki bizler bunun için burdayız. Takıldığınız her yerde size yardımcı olacak bir sürü insan var bu sitede. Ancak başlı başına tasarımın ne olduğunu size kimse öğretemez bilginiz ve birikimiz olması gerekiyor bunun yanında araştırmacıda...

sinan123

🌱Yeni Üye🌱
İlginiz için teşekkür ediyorum. :) grafik'le pek ilgim olmamasına rağmen burada olmam araştırmacı da olduğumu da gösteriyor sanırım:) Ve sıfır olmadığımı da az çok anlatmaya çalıştım, az da olsa bir photoshop bilgim var diyebilriim.Bunun yanında tabi ki bu işi öğrenmek de istiyrm. Daha önce hiç bir kitap tasarımında bulunmadığım için istediğim yardım kullanılabilecek basit proğramlar ve izlencek başlangıç yolları. Zaten yapacağım iş de profesyonel olmayacağı için altından kalkabileceğimi düşünüyorum. Tabi birazcık yardımla:) kolay gelsin

taner67

🏅Acemi Tasarımcı🏅
İyi ama sorunlar yaşayabilirsin ne kadar profesyonel olmasada yapacağın çalışma renkler ve baskıda sorunlar olabilir o yüzden bence önce ön hazırlık yap ve baskısını yaptıracağın yerle görüş ama senin yerinde olmak istemezdim neden bu işler giriyorsun onuda bilmiyorum ama herkez işini yapsın mesleki açıdan biraz da olsa saygınız olsun . Bu konu hakkında yardımcı olurdum ama düşük fiyata kötü iş çıkarmana katlanamıyorum bunu yazmanda tuaf neyse kolay gelsin.

sinan123

🌱Yeni Üye🌱
İyi ama sorunlar yaşayabilirsin ne kadar profesyonel olmasada yapacağın çalışma renkler ve baskıda sorunlar olabilir o yüzden bence önce ön hazırlık yap ve baskısını yaptıracağın yerle görüş ama senin yerinde olmak istemezdim neden bu işler giriyorsun onuda bilmiyorum ama herkez işini yapsın mesleki açıdan biraz da olsa saygınız olsun . Bu konu hakkında yardımcı olurdum ama düşük fiyata kötü iş çıkarmana katlanamıyorum bunu yazmanda tuaf neyse kolay gelsin.

Siz grafikerler 150 sayfalık bi yıllığın tasarımına 1000-1500 lira para istediğiniz için bu işlere girmeye kalktım. Sonuçta biz o parayı veremiyoruz. Neyse ki iptal oldu. Artık uğraşmıyorum da. Ama mesleğini ze sonsuz saygım var bunu belirtmek isterim. İyi forumlar

Hande DEMİR

♾️Grafik Gurusu♾️
Siz grafikerler 150 sayfalık bi yıllığın tasarımına 1000-1500 lira para istediğiniz için bu işlere girmeye kalktım. Sonuçta biz o parayı veremiyoruz. Neyse ki iptal oldu. Artık uğraşmıyorum da. Ama mesleğini ze sonsuz saygım var bunu belirtmek isterim. İyi forumlar

çok iyi fiyat vermişler!!!

taner67

🏅Acemi Tasarımcı🏅
1000 ,1500 ytl isteniyorsa karşılıgında ona değer bir çalışma yapılıyor.Bu ucuz iş çıkarmak için neden sayılamaz kötü işi sadece bir kere çıkartırsın ama devamı olmaz x müşteride bir kere ucuza yaptırır bu unutma.Saygılar...

prenha7

🌱Yeni Üye🌱
bencede ne kadar para istenirse iş o kadar kaliteli çıkar.ve tasarıma istenen para matbaa ya giden paradan daha azdır her zaman.

bird35

🌱Yeni Üye🌱
valla bencede iyi fiyat vermişler arkadaş sen bi yapmayı dene bakalım andaç işini bitirebilirsen bitir bak sen ne fiyat isticeksin sonunda :) yardım istiyorsan tabii yardımcı oluruz photoshop kullanıyorsan birde vectorel bir program temin et corel olabilir mesela sayfa düzenini resim yerini sağ ve sol sayfa olarak belirle resimlerini yerleştir photoshopta sonra tif olarak corele getir ve yazılarını yaz aslında bu iş bu kadar ama işte aradaki ayrıntılar falan biraz uğraşman lazımmm he birde montaj planı var bu işin :) onu yaparken matbaacıdan yardım al bence herne kadar iş iptal oldusada bişiy öğtenmek istiyosan birkaç sayfa hazırla bakalım kendine yapabilecekmisin sonra verilen fiyatları bir değerlendir :)

grafipek

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
slm.. ben de yıllık hazırlıyorum da... yıllık için zeminler lazım.... elinde olan var mı acaba, ya da nerden bulabilirim?

cybrtrk

🌱Yeni Üye🌱
walla arkadaşlar bana da yıllık için zemin lazım elinde olan varsa paylaşabilir mi acaba

mash

🏅Acemi Tasarımcı🏅
slm lar,

daha yeni erenköy kız lisesinin yıllığını yaptım...
( bir öğretmen arkadaşımdı ücretsiz iş oldu )

açık konuşmak gerekirse bu yıllığı yapana kadar 3 tane dergi yapardım. İlk yıllık denememdi ( hata burda zaten ) dergiden daha zormuş yıllık yapmak onu söyleyebilirim sadece. 80sayfaydı..

bence 1500 tl ye yapılacak iş değil....

şimdi gelelim grafikerlerin 1000-1500tl istemesi gibi yavan bi lafın edilmesine...

ben sizler gibi grafikerim diyemem daha ziyade işlerini airbrush olarak yapan biriyim.. ama orijinde hepsi aynı yerden çıktığı için benimde kanıma dokundu....

ülkemden bir manzara çizmek istiyorum. ( kendi yaşadıklarımdan )

bir öğretmen 2000 lira civarında maaş alır.
yakacak v.s yardımı alır.
maaşlarını çektikleri bankayı değiştirirler 1000tl prim alır.
okulda kalır çocuklara ekstra ders verir yeniden para alır.
günde 1kaç saat çalışır
yılda 5 aydan fazla tatil yapar.

neyse yok girmicem daha fazla... sevdiğim de çok öğretmen var.. onların hatrına susmayı tercih ediyorum......

Yinede teşekkürler... bilgi almaya çalışıp, iş iptal edilincede laf sokup kaçmayı tercih eden sanırım 30undan sonra bir iş ile grafiker olmaya karar vermiş saygıdeğer öğretmenim.....

bize öğretmenlerle ilgili zaten bildiğimiz çok şeyi yeniden hatırlattığınız için.

tilkicik

🌱Yeni Üye🌱
slm lar,

daha yeni erenköy kız lisesinin yıllığını yaptım...
( bir öğretmen arkadaşımdı ücretsiz iş oldu )

açık konuşmak gerekirse bu yıllığı yapana kadar 3 tane dergi yapardım. İlk yıllık denememdi ( hata burda zaten ) dergiden daha zormuş yıllık yapmak onu söyleyebilirim sadece. 80sayfaydı..

bence 1500 tl ye yapılacak iş değil....

şimdi gelelim grafikerlerin 1000-1500tl istemesi gibi yavan bi lafın edilmesine...

ben sizler gibi grafikerim diyemem daha ziyade işlerini airbrush olarak yapan biriyim.. ama orijinde hepsi aynı yerden çıktığı için benimde kanıma dokundu....

ülkemden bir manzara çizmek istiyorum. ( kendi yaşadıklarımdan )

bir öğretmen 2000 lira civarında maaş alır.
yakacak v.s yardımı alır.
maaşlarını çektikleri bankayı değiştirirler 1000tl prim alır.
okulda kalır çocuklara ekstra ders verir yeniden para alır.
günde 1kaç saat çalışır
yılda 5 aydan fazla tatil yapar.

neyse yok girmicem daha fazla... sevdiğim de çok öğretmen var.. onların hatrına susmayı tercih ediyorum......

Yinede teşekkürler... bilgi almaya çalışıp, iş iptal edilincede laf sokup kaçmayı tercih eden sanırım 30undan sonra bir iş ile grafiker olmaya karar vermiş saygıdeğer öğretmenim.....

bize öğretmenlerle ilgili zaten bildiğimiz çok şeyi yeniden hatırlattığınız için.

marsh'ın soylediklerine aynen katılıyorum. Dışardan davulun sesi kulaga hos gelir derler. Yıllık tasarımı benim şahsi dusuncem en ağır grafik işlerinden birisidir. Sanmayın ki bir yıllık 1 gunde hazırlanıyor. 1000 tl yi çok bulan arkadas bi oturup kendisi hazırlamaya kalksın acaba kaç gunde bitirebilecek çok merak ediyorum.

agocer

🌱Yeni Üye🌱
iş bitmiş ama yine de grafik tasarımla ilgileniyorsan ve dergi yıllık gazete gibi çalışmalar yapacaksan adam akıllı bir program istiyorsan İndesign'ı mutlaka öğren.

bycelebi

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bizim okulunda ben ve hocam üstlenmiştik her öğrenciye ait 1 veya 2 sayfa olucaktı yıllıkta. neredeyse 400 sayfalık bi yıllık olucaktı photoshopta taslak hazırlayıp kopyala yapıştır yapıcaktım. sonra uzun süreceği düşünürecek vazgeçmiştim. daha sonra sanal ortamda swf programları ile yapıcaktık. neyseki bizimde iptal oldu katılım gerçekleşemediğinden dolayı. ama gerçekten emek isteyen bir iş. iyi çalışmalar

smmugler

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çok zor bir olay mı yıllık hazırlama bü gün görüşmeye gittim bir matba ile tasarımı ve bilgileri verdikten sonra kişi başı 65 liraya patlayacağını söyledi ama bu istenen 1500 tl ne için sadece tasarım mı?

serdar80buz

🌱Yeni Üye🌱
Yıllık tecrübeniz olmadğı çok belli. Birkere deneyin anlarsınız. Kesinlik le çok zor. Zor olan kısmı tasarım kısmı değil, çocuklarla uğraşmak ben her yıl birkaç yıllık yapıyorum ve ömrümden ömür gidiyor. Herzaman eksik para toplanıyor. Baskı aşamasındaki problemler de cabası(forma düzeni, doğru harmanlama vs.) birkaçkez dijital baskı yapıp işi okeyletiyorsun yinede arıza çıkarıyorlar. Bu yıl 3 tane aldım hadi hayırlısı.