Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Yurtdışı hakkında bir kaç soru

fabricrea

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar selamlar.
Belki çocukluğumdan beri tamamen kendi merakım ve azmimle kendimi geliştirdiğimi düşünerek, profosyonel olarak ise yaklaşık 10 yıldan fazla zamandır grafik ve web tasarımla uğraşmaktayım. Aklımıza gelebilecek neredeyse her programı kullanabiliyorum. Fakat tüm bunları yukarıda da dediğim gibi tamamen kendi çabamla, hiç bir eğitim almadan öğrendim ve geliştirdim. Yurt içi ve yurtdışından belki yüzlerce insan veya şirket için çalışmalar yaptım. Ancak aklımın bir kenarında Avrupa'da hayatımın belirli bir dönemini geçirmek ve bu tür işlerle uğraşmak hep vardı. Tabii hayal sadece. Bilenlere ya da fikri olabilecek arkadaşlara sizlere tuhaf bir soru: Ne yapmalıyım? Grafikerlik, reklamcılık gibi bir lisans eğitimim yok. Çok alakasız olsa da ben bir özel eğitim öğretmeniyim aynı zamanda. Sizce ne yapılabilir? Sanırım artık lisans olarak grafikerlik, reklamcılık ya da programlama gibi bir bölüm okuma gücünü göremiyorum. Sizce geçerliliği var olan bir sertifika programı var mıdır mesela? Ne önerirsiniz?