Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

yurtdışından gelen ai dosyası açarken rgb mi cmyk diye soruyor

josef29

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bayrakci.com
yurtdışından gelen ai dosyası açarken rgb mi cmyk diye açıyım soruyor neden acaba ?? sonra convert yazısı çıkıyor ??

graffix

🌟Usta Tasarımcı🌟
Senin bilgisayarının renk ayarları dosyayla uyuşmuyordur o yüzden

dizaynplus

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Senin bilgisayarının renk ayarları dosyayla uyuşmuyordur o yüzden

renk ayarı dünyanın her yerinde aynıdır renk dille değil gözle görülür bu yüzden oradaki konvert olayı sadece yazı karakterleri için olabilir senin yazılarını konvert ediyordur büyük bi ihtimal ama örneğini atarsan yada resimlerini yüklersen daha yardımcı olabilirz.

Freelens

🌟Usta Tasarımcı🌟
yurtdışından gelen ai dosyası açarken rgb mi cmyk diye açıyım soruyor neden acaba ?? sonra convert yazısı çıkıyor ??

1 Yurtdisi, Yurt ici olayi degil bu calimsa olayi.

Gelen dokumant Corel da yapilmis ve RGB calisilmissa otatomatikmen converte girebilir.

Gelen dosyada Corel yuklemesi yapilirken, acilirken fontlari convert yap demis olabilirler

Illustratorun biri geri versiyonunda calisilmissa, veya sen bir geri versiyonunda acmissan bu sorunu yapar.

Gelen dosya karsi tarafin RGB veya CMYK calismasi senin acmanda bir degisiklik yapmaz. Orjinali neyse oyle acar,
Eger renk seciminde euro, web coated veya use default secmisse ve sendede varsayalim euro stantadrt ayarlari varsa o zaman sorardi bir seyler.

Bu durumda senin dosyan yukarida saydigim nedenlerden dolayi......

Iyi calismalar

josef29

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bayrakci.com

soneraktas

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bu sadece dosyanın kaydedildiği versiyonla ilgili birşey,
Ben aynı bilgisayarda daha önce yaptığım bir dökümanı açarken şimdi kullandığım CS3 te açarken de aynı soru ile karşılaşıyorum.
Yapacağın çalışmalar baskılı bir yerde kullanacaksan CMYK yu seç eğer web de kullanacaksan RGB yi seçebilirsin.
Yanlışlıkla CMYK ya da RGB açtığın belgeyi açıldıktan sonra değiştirmek istiyorsan File menüsünden Document Color Mode den değiştirebilirsin

Sevgiler

josef29

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bayrakci.com
bu sadece dosyanın kaydedildiği versiyonla ilgili birşey,
Ben aynı bilgisayarda daha önce yaptığım bir dökümanı açarken şimdi kullandığım CS3 te açarken de aynı soru ile karşılaşıyorum.
Yapacağın çalışmalar baskılı bir yerde kullanacaksan CMYK yu seç eğer web de kullanacaksan RGB yi seçebilirsin.
Yanlışlıkla CMYK ya da RGB açtığın belgeyi açıldıktan sonra değiştirmek istiyorsan File menüsünden Document Color Mode den değiştirebilirsin

Sevgiler

teşekkürler bilgi için