Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

zoom da ilginç bir sorun

hasancolak

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar hepinize kolay gelsin. benim bir soorum olacak. bu kadar corel kullanıcısından birinden yanıt alırım diye düşündüm.
sorun şu ben corel 10 kullanıyordum. kaldırdım ve x13 ü yükledim. ancak corel 10 da sayfada çalışırken fare üzerindeki teker zumlamaya veya uzaklaşmaya yarıyordu. x13 te ise sade word sayfasında çalışır gibi sayfa sonuna veya başına hareket ettiriyor. bunun bir ayarı varmı ben bulamadımda. yardımcı olursanız sevinirim

yildiz.enes

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
valla illustratorde alt tuşuna basılı tutunca oluyo ama corel de nasıldır bilmiyom.

yıllardır corel kullanıyom ama dediğin sorunla hiç karşılaşmadım. belki farenden kaynaklanıyo olabilir.

saygılar..

ozdenediz

🌱Yeni Üye🌱
aslında o bir hata idi ve corel bunu nihayet düzeltti. özellikle bir yazı yazarken scroolla ekranı büyütmeye veya küçültmeye kalktığımızda corel kapanıyordu. şimdi olmuyor. büyütme/küçültme işlemlerinde bence en sağlıklısı f2, f3 ve f4 tuşlarını kullanmak. alışkanlık olunca daha rahat olduğunu göreceksin....

brhmdkz

🏅Acemi Tasarımcı🏅
zoom da ilginç bir sorun

Cevaben ; fareyle sol taraftaki tools paletinin başındaki fare imlecine sağ tıkla. karşına çıkan pencerede, Customize > Toolbar Item > Properties yolunu izle. Ardından Toolbox > Zoom & hand tool sekmesini tıkla. oradaki değişkenleri ayarlayarak istediğin biçime getirebilirsin.