Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

1001 kalemde 3ds max (emre ersöz yorumuyla)

th_e_mre

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ahh ahh 3ds max

Sevgili türkiyemizde 3ds max en çok mimari alanda iç ve dış tasarımda kullanılmaktadır.

ben bir kez bile iç olsun dış olsun mekan çalışması yapmadım nedeni ise ticari olarak bulmamdır ve sanatımı gerçeğe dökmem (gerçekden kastım real yastık olsun yatak olsun) imkansızdır çünkü sanatta sınırlanmayı bir düz çizgiye basmayı hayatta beceremem açıkcası bu özelliğimlede gurur duyuyorum.

3DS MAX ile uzay gemileri daha önce kimsenin yapmadığı sevimli karakterler logolar ve birçok fantastik çalışmam oldu.
3ds max ile kendinizi bir dağın tepesinde karlarla mücadele ederken bulabilirsiniz
yada ovalarda papatyalar koklayıp kır çiçekleri toplayabilirsiniz
ama en güzeli kendinizi karakter yapıp oynatmanız olur düşünebiliyormusunuz?
sinem adlı bir kız bunu yapıyor ve karşısına erkek arkadaşını koyup birlikde sanal ortamda gün batımını izliyorlar.

Max sınır tanıyanlara göre bir program değildir!

real olmamak demek aslında bir açıdan sanat demekdir real sanatda olur yalnız real olmayanlar her zaman tutulanlardır insanların ilgincine gidenlerdir.

Bir elma düşünün;

freehand'de vektör 1 elma
3ds max'de modellenmiş 1 elma
Photoshop'da çizilmiş 1 elma

real bir çalışma bunlar siz bu elmayı real yapıp nasıl insanların ilgisini çeken bir şey yapabilirsiniz?

YAPAMAZSINIZ nedeni ise gerçekciliğe verilecek yorum nettir.

''çok güzel olmuş harika'' ve ''insanın ısırası'' geliyordur.

ama siz bu elmaya bir kurt deliği eklerseniz ^^ çalışmaya yapılan yorumlar değişir.

''ıyy bu ne yha'' diyenler olabilir ama arkasından saygıyla ''şaka bir yandan çalışmanız düşünülmüş ve çok farklı olmuş elleriniz dert görmesin yenilerinide bekleriz inşallah'' gibi cümleler kaçınılmazdır.

ben real çalışılmış bir elmaya ne yorum yapabilirimki?

bidaha yapın farklı desem adam armut yapar ama elmanın aynısıdır
surat çizse gene aynı bir espirisi yok ama güzel bir sivilce yada yara bandı işi bitiren nokdadır.

BUNLARI BİLİYORMUYDUNUZ?

3ds maxde oyun programlanabildiğini biliyormuydunuz?

peki kendi görüntünüzü (green boxda çekilmiş) max'e atıp etrafınıza takdığınız sensörler ile max'e kendinizin yapdığı hareketleri atabileceğinizi biliyormuydunuz?

Peki max'in aslında bir simülasyon programı olduğunu biliyormuydunuz?

arabanın performansını root balans ayarını farlarının ne kadar aydınlatacağını uçağın motoru patlasa ne şekilde düşeceğini rüzgar çarparsa düşeceği nokta ne kadar değişir falan fişman biliyormuydunuz?

aydınlanmanız dileği ile esenlikle kalınız arkadaşlarım sizleri seviyorum hepinizi ayrı ayrı tek tek

Bu yazımın devamı gelecekdir umarım her gün yetişdiririm