Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Indesign ve Mathmagic CS5 sorun

dddnnnsss

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bilgisayarımda (win-7 yüklü) Indesign CS5 ve Mathmagic CS5 yüklü ancak; text kutusu içinde iken mathmagic i çağırdığımda hiçbir şekilde tepki vermiyor.(Plug-in/preference de gerekli ayarlar da yapıldı).Ayrıca text kutusu dışında çağırdığımda mathmagic açılıyor gerekli yazımı yaptıktan sonra kayıt dediğimde mathmagic içinden "error occurred while creating or writing Mathmagic eps file" hatası indesign da karşıma çıkıyor.Bir arkadaş yeni sürümü yükleyince sorunun düzeldiğini söylüyor ama zaten en son sürümü yükledğim halde böyle; ilginiz için teşekkürler...

Benzer konular

firkete

🏆Pro Tasarımcı🏆
ee nasıl çözdün açılasan bari bizde öğrenmiş olalım.

sebu137

🌱Yeni Üye🌱
Şimdiden teşekkür ederim.

indesign de mathmagis sorunu
Araç çubuğundan hiç açılmıyor.Menüden açınca aşağıdaki hatayı
veriyor.Preferences ten ayarları yaptıktan sonra açılıyor.Fakat indesingnı
kapatıp açınca tekrar aynı hatayı veriyor.
ekranalntsvm.png

dddnnnsss

🌟Usta Tasarımcı🌟
Evet bu sorun var hocam ona henüz çözüm bulamadım ama bende bir ara vardı şimdi düzeldi ancak nasıl düzeldi bilmiyorum...

sebu137

🌱Yeni Üye🌱
İlginize çok teşekkürler ederim.Umarım sorunun çözümünü bilen birileri çıkar.Sağolun...

tamer01

🌱Yeni Üye🌱
aynı sorunu bende yaşıyorum cs4 kullanıyorum ve win7 kullanıyorum nasıl çözdüğünü buradan paylaşırsanız çok memnun olacağım saygılar..

ekeser

🌱Yeni Üye🌱
Ya çıldırıcam aynı problemi bende yaşıorum ve bişey yapamıyorum. anlattığınızı yaptım fakat hala aynı problemi verio ne yapmak lazım??

dddnnnsss

🌟Usta Tasarımcı🌟
Ya çıldırıcam aynı problemi bende yaşıorum ve bişey yapamıyorum. anlattığınızı yaptım fakat hala aynı problemi verio ne yapmak lazım??

Programa gerekli yetkilendirmeleri administor olarak verdiniz değil mi? sıradan bir kullanıcı olarak değil ! Şuan (1 yıldır) sorunsuz kullanıyorum... Umarım sıkıntınızı aşarsınız.... Yukarıda hangi ayarlamaların yapıldığına dair link mevcut o başlığa gitmeniz gerekiyor burada bir açıklama göremezsiniz.Ve birisine hitaben yazdığınızda alıntı yaparak yazarsanız hitap ettiğiniz kişi siteye login olunca uyarı mesajı alıp size daha çabuk mesaj verebilir... Kolay gelsin

ekeser

🌱Yeni Üye🌱
Programa gerekli yetkilendirmeleri administor olarak verdiniz değil mi? sıradan bir kullanıcı olarak değil ! Şuan (1 yıldır) sorunsuz kullanıyorum... Umarım sıkıntınızı aşarsınız.... Yukarıda hangi ayarlamaların yapıldığına dair link mevcut o başlığa gitmeniz gerekiyor burada bir açıklama göremezsiniz.Ve birisine hitaben yazdığınızda alıntı yaparak yazarsanız hitap ettiğiniz kişi siteye login olunca uyarı mesajı alıp size daha çabuk mesaj verebilir... Kolay gelsin

Evet bütün yetkileri verdim fakat olmuyor ya mathmagic 5.43 yüklü öyle olmayınca bende mecbur eps yapıorum öyle alıyorum resim gibi bu seferde (heralde kasıyor olacak) indesing kapanıyor. acaba indesing cs4 yüklesemmi diye düşünüyorum yada başka matematiksel bi program olurmu mathtype yasa equations falan?

dddnnnsss

🌟Usta Tasarımcı🌟
Evet bütün yetkileri verdim fakat olmuyor ya mathmagic 5.43 yüklü öyle olmayınca bende mecbur eps yapıorum öyle alıyorum resim gibi bu seferde (heralde kasıyor olacak) indesing kapanıyor. acaba indesing cs4 yüklesemmi diye düşünüyorum yada başka matematiksel bi program olurmu mathtype yasa equations falan?

indesign in plug in klasörüne mathmagic in plu-in eklentisini eklediniz değil mi?

MathMagic CS5.pln isimli eklentiyi adobe Indesign CS5\Plug-Ins klasörüne attınız değil mi?

hamdicakmak

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba,

banada math magic lazım acabe nerden indirebiliriz bir türlü bulamadım