Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Soru : Ps 'de Brush Lara Gradient Nasıl yapılıyor?

tosunpasa

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar

elimde PS için yüzlerce Brush lar var
Tabi bunlar içinde favorim olan 2 seri
1. İstanbul
2. Türk Bayrakları

şimdi.. Bu elimdeki Brushları PS de kullanmak istiyorum
öncelikle bir transparan bir sayfa açıyorum (joomla template de kullanacağım resimleri)

sonra bir adet brush ekliyorum ama.. bu brush üzerinde gradient.. renk.. veya style uygulamak istiyorum.

bu konuda bir arkadaş resimli veya video lu bir anlatım yapabilirmi ?

mesela neler yapmak istiyorum.

Sol üst köşede logo yu yerleştirip. ortada flash vb türden değişen resimler.. sağ köşede Türk Bayrağı ve Atatürk ün grift olmuş 2 resmini koymak.. hazır resimler var ise kullanabilirim ama.. onları da zemin rengine göre değişiklikler yapmak zorundayım.. eğer bu işi öğrenir isem.. zemin-tema değiştikçe resimleri şablon yapıp.. uyarlama işlemini halledebilirim..

kendi sitemde de background ve logo olarak üzerinde.. renk.. gradient.. vede style uygulaması (kaplama şablon) yapılmış İSTANBUL resimleri kullanmak istiyorum

Bir arkadaş bu İstanbul Brush... ile Background (wallpaper) yapmış
Turuncu zemin.. siyah İstanbul sluleti.. gece mavisi deniz üzerine sluletin yansıması.. ve yıldızlar... enfes bir hoş çalışma olmuş.
neyse

anlatım bekliyorum..

çok teşekkür ederim

Benzer konular

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
her şey güzel fakat brush ile ne alaka?

brush ilgili anladığım kadarı ile gradient vermek istiyorsunuz

Yeni dokuman açtığınız zaman, yeni layer üzerine Foreground renk tonu siyah yapın... rush paletinde lazım olan brush seçiyorsunuz... yeni leyer üzerine tıklıyorsunuz... Buyrun size bayarak... Daha sonra Ctrl tuşu basılı tutuğunuz zaman brush seçili hale gelir, öyle ce Gradient Tool aldığınız zaman gradient verevilirsiniz... eğero brush içine her hangi bir resim ekleme istiyorsunuz o zaman layer 2 üzerine istediğiniz resmi getirin... clipping mask kullanarak bayrak üzerine resim eklemiş olursunuz.

tam olarak ne yapmak nasıl bir efekt sahibi olmak istiyorsunuz resim gösterip anlatırsınız sorunuza daha net cevap gelecek

tosunpasa

🌱Yeni Üye🌱
merhaba
yapmak istediğim şekilde bir çalışma resim varsa da ben bilmiyorum.
vede o kadar çok hızlı veya detaylı bilgim de yok PS de

Kullandığım template in.. üst kısmında 3 bölüm var..
1. logo (transparan logoyu alıp koyuyorum...)
2. değişken resim.. (bunu da hazır resim-leri flash dosyaları haline getiren progr*****lar var)
3. Bayrak ve atatürk.. elimde bu konuda abr dosya mevcut.. yeni bir resim (transparan formda açıp) her brush ı ayrı layer a koyup.. sonra bir biri üzerine gelecek şekilde .. yani atatürk resmi ile bayrak resmini birleştirmek istiyorum ama.. bir grafiker bakış açısı yok vede hazır brush daki renkleri değiştirmeyi bilmediğim için..

Brush larda renk değişimi yapmak istiyorum.
Renklerde ton efekti gradient uygulamak istiyorum.
Brush lar genelde içleri dolu olarak geliyor. Onların iç kısmındaki rengi çıkarıp çerçeve kalmasını sağlayabilirmiyim ?
Ayrı layerlardaki brush lar ile yapılmış resim uygulamalarını üst üstüne getirdiğimde yumuşak birleştirme işlemi ? bunlar farklı renk tonlarında olduğundan

Örneğin Atatürk ile bayrak ? Atatürk ü siyah-gri tonda yapıp. bayrak kırmızı kalacak şekilde ayarlamak.. bunları üst üste getirdiğimde bindirme-birleştirme işleminde renkler yumuşak geçiş nasıl yapılır ?

kendi sitemde kullanmak için ise..
1. Istanbul brush setinden herhangi bir Resim.. Süleymaniye olsun. aldım ve default layer a yerleştirdim.
2. Bu brush a renk değişimi /Gradient- Tonlu Renk Değişimi/ Hazır Web2 gibi Style lar var. En zoru da benim için.. brush ın kendisine resim yapıştırmak istersem ?
3. Brush lar genelde içleri renkli halde geliyor. Çoğunda renk Siyah tonda oluyor. Su sabit renk yerine digital resim içerisine gömsek. brush ın kendisini resme hat-çerçeve olarak kullanmak istersek ?

gibi işlemler yapmak istiyorum.
Neden brush ? hazır ve boyutlandırmaya uygun imaj lar var.

teşekkür ediyorum

KRonick1isi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Değerli arkaşım öncelikle photoshop konusunda ders alman gerektiğini düşünüyorum birkaç tabir birkaç kelime bilmekle olmayacak gibi istediklerin.

Bir de konu web sayfasıysa imageReady da çalışmalısın

sayfa tasarımını yayınlanacak hale getirmek için FrontPage de kullanabilirsin.

Başarılar

Ato098

🌱Yeni Üye🌱
Cevabın:

Merhaba @tosunpasa;

Cevabın basit.

1-Yeni bir katman aç.
2- Katmana stilini uygula.
3- Brushu al ve koymak istediğin yere koy.

Bitti. Uyguladığın stil brusha gelmiş olacak :)
İyi günler...