Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Ai dosyasını PSD ye Çevirme?

Elbruz46

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ai dosyalarını Adobe İllustrator dışında başka bir programla layerlarıyla birlikte PSD ye çevirebilir miyiz?

Elbruz46

🏅Acemi Tasarımcı🏅
4 ay önce böyle bir soru sormuşum cevap gelmemiş peki soruyu şöyle tekrar sorayım :)

GIMP ile Aİ dosyaları ya da diğer vectör dosyaları katmanlar halinde açılabiliyor mu?

Açılabiliyorsa GİMP ile PSD halinde bunlaru tekrar kaydedebiliyor muyuz?

Niye bize soruyorsun kendin dene diyen arkadaş olursa cevabım Kotalı kullanıcıyım boş yere GİMP indirmeyeyim olmuyorsa...

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
Sanırım GIMP in böyle bir özelliği yok ama bilen varsa paylaşşın bizimle.Ama Illustrator ile yapabilirsin.AI dosyalarını PSD ve layerlı olarak kaydedebilirsin.

Bunun için Illustratorda File >> Export... u seç.Kayıt türü olarak seçeneklerden "Photoshop (PSD)" yi seç.

OK dediğn zaman "Photoshop Export Options" açılacaktır.Color Mode'u "RGB" seç.Resulotion'ı isteğine göre seç normal 150 iyidir.

Options sekmesindende işaretli olan "Flat Image" çalışamanın tüm layerlarını birleştirir.Onun için altındaki "Write Layers" ı seç.Bu seçenekle aktif olan 2 alt seçeneğe de tik koy.Bu 2 alt seçenek dosyaya maksimum değiştirilebilirliği sağlayacaktır.

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Bir resim düzenleme programı için neden illaki gimp? Görselinizi Ps'ye atın ve birçok pluginsten yararlanarak çözüm üretin. Gimp'in size bir artısı olmaz ama PS kullanarak en azından gerçek düzenleme ve efectlerle kolayca sorunuza cevap bulabilirsiniz.

Elbruz46

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bir resim düzenleme programı için neden illaki gimp? Görselinizi Ps'ye atın ve birçok pluginsten yararlanarak çözüm üretin. Gimp'in size bir artısı olmaz ama PS kullanarak en azından gerçek düzenleme ve efectlerle kolayca sorunuza cevap bulabilirsiniz.

Ben zaten GIMP kullanmıyorum... PS kullanıyorum...

Sadece GIMP in vectorel dosyaları katmanlar halinde PSD ye çevrebilip çeviremediğini merak ettim...

Çünkü PS tek bir katman olarak açıyor bu dosyaları...

Adobe İllustrator ile yapmaya çalıştığımda ise her seferinde hata verip program kapanıyor...

GIMP in bu işi yapıp yapamadığını merak ettim :)

zgt

🌱Yeni Üye🌱
Sanırım GIMP in böyle bir özelliği yok ama bilen varsa paylaşşın bizimle.Ama Illustrator ile yapabilirsin.AI dosyalarını PSD ve layerlı olarak kaydedebilirsin.

Bunun için Illustratorda File >> Export... u seç.Kayıt türü olarak seçeneklerden "Photoshop (PSD)" yi seç.

OK dediğn zaman "Photoshop Export Options" açılacaktır.Color Mode'u "RGB" seç.Resulotion'ı isteğine göre seç normal 150 iyidir.

Options sekmesindende işaretli olan "Flat Image" çalışamanın tüm layerlarını birleştirir.Onun için altındaki "Write Layers" ı seç.Bu seçenekle aktif olan 2 alt seçeneğe de tik koy.Bu 2 alt seçenek dosyaya maksimum değiştirilebilirliği sağlayacaktır.

Günlerdir çözüm aradığım, nasıl yapılacağını öğrenmek için çok fazla deneme yapıp, bir çok forum okuduğum bu sorunu sayenizde çözebildim.
Çok teşekkür ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Sivaa

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.forumkur.com

Hocam çok teşekkürler yardımınız için işime yaradı sayenizde yarışma kazandım :)

DannyOnline

🌱Yeni Üye🌱

Üstadım yazdıklarını adım adım ve tekrar tekrar yaptım. Ancak PSD olarak kaydediyorum da PS'da açınca tek katman olarak görüyorum. Katmanları ayrı ayrı kaydedemiyorum. Nerede bir yanlış yapıyor olabilirim?

gulli

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
vk.com
Şunu Öğreneyim Ondan sonra Çözelim"Aİ" Dosyanız RBG,mi CMYK,mı Export Yaparken

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️