Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshop Renk Sorunu

hasanasd

🌱Yeni Üye🌱
model13jp5.jpg

Arkadaslar yukarda gördüğünüz resmi bilgisayara kaydedip Photoshop'ta açınca aşağıdaki gibi renkler değişiyor. Fakat o haliyle tekrar jpg olarak kaydettiğimde renkler orjinal haline dönüyor. Sizce sorun ne olabilir.

model2db5.jpg

Son düzenleme:

cixcix

🏅Acemi Tasarımcı🏅
üstteki resim gözükmüyo bi daha yüklermisin

mucahitgayiran

🏅Acemi Tasarımcı🏅
cmyk ve rgb farkından ya da 8 bit 16 bit sorunu olabilir

graphicer35

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Resmi ilk pc ye aldığınız haldeki formatı farklıysa belki ondan olabilir diye düşünüyorum.
Yada monitörünüzden kaynaklanan birşey olabilir mi?Bunuda göz önünde bulundurmak lazım.

jilazem

🌱Yeni Üye🌱
CTRL+Shift+K ya basıp color seçeneklerini incelermisin, ya da photoshop icinde monitör calibrasyonuda yapmış olabilirsin...

hasanasd

🌱Yeni Üye🌱
sorun tam olarak şöyle. aşağıdaki PS görüntüsünde siyah renk secili ve ben render-cloudr filtresini uyguladığımda siyah olması gereken ger kahverengi oluyor. görüntüyü o haliyle kaydettiğimde siyah olarak kaydediyor. yani pohotshopta siyahı kahverengi gösteriyor ama kaydederken normal siyah olarak kaydediyor.

ssssls3.jpg

Bu da kaydedildikdikten sonraki hali.

mnammmyimxv8.jpg

hasanasd

🌱Yeni Üye🌱
CTRL+Shift+K ya basıp color seçeneklerini incelermisin, ya da photoshop icinde monitör calibrasyonuda yapmış olabilirsin...

Hocam şimdi gördüm mesajını. Kısayolu uyguladım ve o seceneklere hiç ellemeden tamam buyonuna bastım sorun düzeldi. ama hiçbir ayarı değiştirmedim sadece tamam butonuna bastım. kafa mı buluyor bu Ps benle.

ceromi

🌱Yeni Üye🌱

Merhaba arkadaşlar, benimde benzer bir sorunum var...
Photososhop' ta ki çalışmamda yazdığım "text" e parazit efekti kullandım ve beyaz rengini ve parazitlenmeyi tam görebiliyorum.
Fakat jpeg olarak kaydettiğimde parazitlene kaybolduğu gibi beyaz da tam beyaz olarak görünmüyor.
Bunun nedeni nedir? Nasıl halledebilirim.
(Not : 2 resim arasındaki beyazlık farkı yüklediğim fotoğraflardan çok belli olmuyor ama normalde photoshop ta çok net bir beyaz, jpeg yapınca biraz daha mat bir beyaz karşıma çıkıyor)