Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

aynuriyem

🏅Acemi Tasarımcı🏅
font sorunundan kaynaklanıyor. Çalışmada kullandığın fontlar sisteminden silinmiş olabilir. Sorun çıkaracak bir konu değil...

teşekkür ederim
ama fontlar var çünkü hala kullanıyorum
neyse
görüntüde bir sorun yok ya
yinede çok teşekkürler

linecraft

🌱Yeni Üye🌱
yazıları Photoshop'a hangi formatta atıyorsun...

smart object ve pixel olarak atıyorum.ikisindede aynı sonuç çıkıyor....
freehand da yazıyı convert lemeden atınca da fontu kafasına göre değiştiriyor cs2....

photoshop 7 de böyle bir şey olmuyor... her iki şekilde de yazı kopyalanıyor....
çok enteresan bir durum....

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
linecraft eger yazıları konvert etmeden photoshop a smart obj, pixel veya eps export edip cagırmaya kaltıgın da bu tip sorunlar cıkabılır. bu sorun tamamıyla versiyonlar arasında ucurumsal acıklıktan kaynaklanıyor bana gore. en iyisi yazıları corel veya freehandde convert edip oyle alman photoshopa. eger buna ragmen yıne sorunlu alıyorsa kı sanmıyorum buyuk bı problemımız vardır...

kolay gelsın

linecraft

🌱Yeni Üye🌱
linecraft eger yazıları konvert etmeden photoshop a smart obj, pixel veya eps export edip cagırmaya kaltıgın da bu tip sorunlar cıkabılır. bu sorun tamamıyla versiyonlar arasında ucurumsal acıklıktan kaynaklanıyor bana gore. en iyisi yazıları corel veya freehandde convert edip oyle alman photoshopa. eger buna ragmen yıne sorunlu alıyorsa kı sanmıyorum buyuk bı problemımız vardır...

kolay gelsın

freehandphohoshopcy6.jpg

işte asıl problem burda...konvertlesem dahi yazılar resimdeki gibi oluyor...
dediğim gibi photoshop7 de böyle bir şey olmuyor....
konvertlemeden aldığım yazının fontunuda değiştiriyor, aşağıdaki resimdeki uyarıyı veriyor ve continue tıklayınca fontu değiştiriyor....
hatafu0.jpg

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
Arkadaşım probelmin resmi CMYK da taşıdığın için olabilir.RGB yi dene yine aynı sorun olursa bakarız...(İmage >> Mode >> RGB Color)

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
smart object ve pixel olarak atıyorum.ikisindede aynı sonuç çıkıyor....
freehand da yazıyı convert lemeden atınca da fontu kafasına göre değiştiriyor cs2....

photoshop 7 de böyle bir şey olmuyor... her iki şekilde de yazı kopyalanıyor....
çok enteresan bir durum....

kullandığınız yöntemi denediğimde herhangi bir sorunla karşılaşmadım...

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
Freehand MX - Ps CS2

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
eps olarak export edip, place ile dosyayı ps sayfanıza atabilirsiniz. İsterseniz birde o yöntemi deneyin...

linecraft

🌱Yeni Üye🌱
En sonunda buldum nasıl olduğunu...

eps olarak export edip, place ile dosyayı ps sayfanıza atabilirsiniz. İsterseniz birde o yöntemi deneyin...

yardımların için sağol...
biraz zor oldu ama buldum nasıl yapıldığını....
pscs2'nin Plugins/Abobe Photoshop Only/Import-Export dizinindeki,"Paths to Illustrator.8BE" ve "Save for Web.8be" dosyalarının yerine ps7'nin aynı dizindeki dosyalarını kopyaladığında düzeliyor...
artık bir metni ister konvertli ister kontvertsiz kopyalayabiliyorum...
fontlar bozulmuyor,değişmiyor, "BD" gibi harflerin içindeki beyazlık siyah çıkmıyor artık....:)

firkete

🏆Pro Tasarımcı🏆
bazı video derslerde brush fırçasının otomatik olarak küçüldüğünü görüyorum. normal bir mouse kullnarak bir türlü beceremedim. Acaba bugrafik tabletlerin bir ö<elliğimi yoksa normal mouse larda da yapılabilirmi nasıl

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
ne anlatmak istediğinizi anlamadım biraz daha net bilgiler verirseniz size yardım etmemiz o kadar kolay olur..

firkete

🏆Pro Tasarımcı🏆
brush size ı klavyeden nasıl küçültebilirim. her defasında size gidip gelmek yerine, kısayol arıyorum yani

sanki daha önceden vardı

cs2 kullanıyorum

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
Malesef öyle birşey yok ama sadece F5 tuşu ile brush penceresini açarsınız.Size'ye bir kez tıklarsınız ve mause un ortadaki yuvarlağını kullanarak küçültme veya büyültme yapabilirsiniz.

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
brush opacity ve flow değerini, harmanlama kipini klavyeden değiştirebilirsiniz. Bahsettiğiniz özelliği ilk defa duyuyorum...

htc82

🏅Acemi Tasarımcı🏅
graphic1pw0.jpg
bu gibi dalgayı photoshopta nasıl yapıyoruz arkadaşlar
ben mecburen corelde yapıp aktarıyorum bunun daha kolay yolu nedir sadece photoshota çizmenin yardımcı olurmusunuz

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Corelde çizdiğiniz gibi aynı şekilde photoshop ile pen tool ile bunu yapmanız mümkün...

N/A3

🏆Pro Tasarımcı🏆
Ayrıca düz bir dörtgen çizip ardından edit transform-warp ile yapabilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...