Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Canon EOS 400D - Nikon D40 - Nikon D40x - Canon EOS 450D Ürün karşılaştırması

N/A3

🏆Pro Tasarımcı🏆
Merhabalar orta sınıf SLR makinalarından Canon ve Nikon modellerinin karşılaştırma ve teknik detaylarını bir araya getirdim.

karsilastirmahd1.jpg

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
çok teşekkür ederim bu derlemen için, D-SLR Fotoğraf makinesi almayı düşünüyordum. Özellikle Canon EOS 400D ve Nikon D40x arasında kararsız kalmıştım. Bu tablo alacağım makineye karar vermemde bana çok yardımcı olacak...

Telve

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ben canon eos 400D aldım.Süper otesi bişey nikonların hiç bir serisi bu kadar net çekmiyor.Tavsiyem şudur eğer portre resim çekecekseniz nikon derim.Ama ürün,model,endüstriyel ürün çekimi yapacaksanız kesinlikle ve kesinlikle canon derim. :)

huron

🌱Yeni Üye🌱
hakan bey yeni üye oldumda canon ve nikon karşılaştırmalarını göremiyorum yardımcı olabilirmisiniz

myerdogan

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.myerdogan.com
Ben canon eos 400D aldım.Süper otesi bişey nikonların hiç bir serisi bu kadar net çekmiyor.Tavsiyem şudur eğer portre resim çekecekseniz nikon derim.Ama ürün,model,endüstriyel ürün çekimi yapacaksanız kesinlikle ve kesinlikle canon derim. :)

Nikon - Canon
Bu yazılar her zaman yapılır ancak kişilerin seçimleri ve maddi imkanları göz önünde bulunarak yapılandırılır.

Bu yüzdendir ki D-SLR konusunda bu kadar kâti bir mesaj yazmazsanız kullanıcıları yanlış yönlendirmemiş olursunuz.

aiDesign

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
500px.com
Ben de fotoğraf makinesi almayı düşünüyordum iyi oldu..
bir de fiyat karşılaştırmaları olsaydı daha iyi olurdu aslında :)
teşekkürler paylaşımın için.

conqueror07

🌱Yeni Üye🌱
hakan bey yeni üye oldumda canon ve nikon karşılaştırmalarını göremiyorum yardımcı olabilirmisiniz
+1

sedat17

🏆Pro Tasarımcı🏆
bence canon eos 400d makina guzel ben kendi büyçeme göre bunu tercih ettim hiçde pişman deilim bunu aldıgım için çokta hosuma gidior makinem elimede rrahat oturuor. pilide uzun gidior çözünürlükte güzel daha ne dim bence CANON ;)

dgnzcn

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐

Bütün nikon modellerini kullandınızmı da bu kadar kesin ve net konuşuyosunuz ?

şu işe bakın ki bende bütün canon modellerini kullandım ve nikon da karar kıldım buna ne dersiniz ?

joshqun

🌱Yeni Üye🌱
Canonmu nikonmu tartışmasına girmeyin.Yok tüm canonları kullandım nıkonda karar kıldım felan deyip mılletı canondanda sogutmayın.

Canonla nıkon arasındakı farkı sıze anlatayım kısaca. Fotograflarda keskinlik istiyorsanız Nikon daha önde gelir,ancak ışık kaynagının yetersiz oldugu ortamlarda çekim yapacaksanızda canon önde gelir.Nıkon CCD sensör kullanır canon ise CMOS.
CCD sensör keskin sonuç verır ancak yetersiz ışık koşullarında verım alamazsınız mecburen ıso değerını arttırırsınız ve aşırı grenle karşılarşırsınız.CMOS sensörler de keskindir elbette ancak CCD nın çok ufak bir artısı vardır bu konuda.Gece çekimlerı ve düşük ışık koşullarında yüksek ıso değerlerinde grenleşme çok azdır,yanı daha nettir ccd sensöre göre.

Kararınızı buna göre yapın,saygılar....