Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Template ve Dreamweaver Sorunu... Acil

ccaaggllaarr

🌱Yeni Üye🌱
Selamlar arkadaşlar. Küçük bir sıkıntı var onu paylaşmak istedim.
photoshopda templati hazılayıp silce tool ile kesim işlemlerini yaptıktn sonra html olarak kaydettim bunlar saten işin basit yerleri
ancak ben bu template'i devamlı kullanacağım ve site için asp vs gibi diller ile destekleyeceğim. Neyse işlemleri yaptım kodlamaya geldim dreamweaverda index yani hazırladığımz sayfayı açtım
değişecek yerlerdeki resimleri tablo arka planı haline getirdim ancak içerik vs eklemeye başladığımda tablo hep dağılıyor hep dağılıyor. Backgroundu css ile birlikte adapte etmeye çalıstım ama yinede dağlmaya devam ediyor. Bu işin bir püf noktası varsa acil yardım ediniz. Hep böyle oluyor çıldırmak üzereyim elim kolum bağlı oturmak zorunda kalıyorum. tabi kodlar ve sitede bu durumda yalan oluyor...

Benzer konular

Qesta

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
P.Shoptaki temayı htm olarak kaydediyorsun.F.Page ile denerseniz olabilir.Dağılma, Dreamvevar ile yazılmadığı için olabilir.

ccaaggllaarr

🌱Yeni Üye🌱
tamm zaten dw yada frontpage farketmemesi lazım ozman home site programında da aynı durumun oluşmaması gerekli değil mi:S

swater

🌱Yeni Üye🌱
arkadasım tablolara bacground olarak dosedikten sonra tablo ne kadar uzarsa backgraoun resimleride o kadar uzar fakat tablo dagılması normal sonunda kenarlarını duzelttim normal seklini alıcaktır yan tarafları fln bos die daglıodur buyuk ihtimalle dikkat edersen sevinirim

sensei01

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bne ps ta bölerken üst ,sol ,merkez ve alt ı ayrı html ler olarak kaydediyorum daha sonra onları dw da ana (1 satır 1 sütun) tablo açıp içine , 3 satır 2 sütun olarak
açtığım tablolarda yerlerine yapıştırıyorum sütun genişliklerini sabitliyorum
bölece sola sağa kayamıyo aşağı serbest..
ilerde becerebilirsem php için de alyyapı hazırlamış olduğumu sanıyorum ...

swater

🌱Yeni Üye🌱
php html gibi degildir ama onda ne kadar yapsanızda o programlama mantıgına girer ve dagınık gozukur ama siteye yani rootta atıgınızda olay duzgun harikadır bunun için saglam programlama ve kod bilginiz olması lazım

Ufuk Cebeci

🏆Pro Tasarımcı🏆
selam arkdaşım.. ps de yaptgn template i kestikten sonra image ları dw de tablolar açarak tek tek yerleştirirsen dağılma kesinlkle olmayacaktır.