Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Dünya Su Günü Afiş Çalışması

cut_lee_amm

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar hazırladım ancak son gün hazırladığım için gönderemedim. Yani gönderecektim ancak geç kalmışım biraz yetişmez dediler. Düşüncelerinizi yazarsanız memnun olurum.

dnuyasugunucopyzi3.jpg

Grafipixel

🏅Acemi Tasarımcı🏅
mizanpaj açısından ve işçilik olarak güzel bir çalışma olmuş. renkler ve mizanpajın sayfa içinde ölçeklendirmesi gayet güzel. ancak kullanmış olduğun cümle çalışmada anlatılmak isteneni tam olarak açıklayamamış bence.sınırlar değişmeden cümlesini okuyup çalışmaya baktığımda benim aklıma gelen küresel ısınma. küresel ısınma sonucu buzulların erimesiyle dünya haritasının değişecek olması.
işte benim anladığım bu ama acaba çalışma bunumu anlatıyor yoksa benmi kafamdan uydurdum belli değil. mesajda netlik yok. doğru tahmin etmiş olsam bile herkes bu çıkarıma ulaşamayabilir. her kesimden insana hitap edicek bir netlikte olmalı. ayrıca doğru bildiysem şayet dünya su günü ile küresel ısınma mesajı çok örtüşmüyor.

cut_lee_amm

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Detaylı yorumunuz için teşekkür ederim ancak ben hazırlarken bu afişi sizin aklınıza geldiği şekilde bir düşünceye kapılmamıştım hiç.

Farklı bir düşünce, saygı duyarım ...

grfkr42

🌟Usta Tasarımcı🌟
mantık olarak çok güzel önemli olanda bu sanırım

Kadir Kara

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.kadirkara.com.tr
Halla halla ne kadar da garip bir flash arşiv sitesinde profesyonel flashcıların sitesine bakarken bu çalışmayı gördüm adam flashda index olarak yapmış ne kadar da garip dimi.

Bu çalışmayı sen mi yaptın ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Halla halla ne kadar da garip bir flash arşiv sitesinde profesyonel flashcıların sitesine bakarken bu çalışmayı gördüm adam flashda index olarak yapmış ne kadar da garip dimi.

Bu çalışmayı sen mi yaptın ?

Sitedeki her hangi bir çalışmaya bu şekilde bir mesaj yazarken elinizde tutulur bir kanıtınız olmak zorundadırki söylediğiniz ciddiye alınsın.

Grafipixel

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Detaylı yorumunuz için teşekkür ederim ancak ben hazırlarken bu afişi sizin aklınıza geldiği şekilde bir düşünceye kapılmamıştım hiç.

Farklı bir düşünce, saygı duyarım ...

İşte bende bundan bahsediyorum zaten. yani ben bakınca bunu anladım. ama sen başka birşey anlatmak istemişsin.anlatmak istediğin mesajı net olarak verememişsin mesajı biraz daha netleştirirsen dahada güzel olacaktır.

Kadir Kara

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.kadirkara.com.tr
Bende söz ağızdan bir kez çıkar duyduğuma değil gördüğüme inanırım bizde yalan yanlış yokdur ama illede kanıt istiyorsan al sana kanıt.

TIKLA

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Kimse size yalan söylüyor demedi :) Ancak siz yalan söylediğinizi düşünmüşsünüz. Mesajımı tekrar okuyun anlayacaksınız. Elle tutulur bir kanıtınız olmaz ise siz ciddiye alınmazsınız. Bu şekilde olumlu hareketi yapmışsınız.

Çalışmaya yorum :
İyiki geç kalmış gönderememişsiniz :)

Kadir Kara

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.kadirkara.com.tr
Kimse yalan söylüyorsun demedi ama yazdığın yorumun özünden bu anlam çıkıyordu ben öyle bir anlam çıkartım bir çok kişide öyle br anlam çıkartırdı düşüncesindeyim.

Mustafa Cetin

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
:)) ehhh Turkiye burasi napalim koskoca universitelerde bile makaleler alinti cikio oyuzden sasirmamak lazim
gerci koyan arkadas da ne diyecek bakalim belki sitedeki sablonuda o yapmistir :)))

cut_lee_amm

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkaplan'da kullandığım resim uzun zamandır kendi arşivimde bulunan bir resim. Sanıyorum ki (zamanı hatırlamıyorum) internette dağıtılan toplu arşivlerin içerisinden elime geçti arkaplan resmi. Resmin nasıl hazırlandığını bilmiyorum. Bir fırça vs. ile de çizilmiş olabilir bilemiyorum. Ancak arkaplan resmini kesinlikle gösterdiğiniz template'den almadım. Template çıkmadan önce arkaplan resmi benim elimdeydi. Eminim ki template'i tasarlayan kişi de o görüntüyü kendisi oluşturmamıştır. Tabii bunun psd dosyasına bakmak gerekli, veya bir mail gönderirsek belki cevap gelir.

Benim düşüncem ortadaki "sınırları değişmiş Dünya" mesajını aktarmaktı. Güzel bir arkaplan nasıl olur, bu Dünya görüntüsünü hangi perspektifte sunabilirim diye düşünürken kendi arşivimden arkaplan'ı buldum ve kullandım. Eminim ki bir çok arkadaşımız da tasarım çalışırken kendi arşivlerinden yararlanıyorlardır, en azından fikir alıyorlardır. Ben ise burada elimdeki resmi direkt olarak kullandım. Bunda bir sakınca göremiyorum, işi ilginçleştiren olay aynı resmin hazırlanan template'de de kullanılması oldu.

Kadir Kara

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.kadirkara.com.tr
O sitede yer alan çalışmanın alıntı olduğunu zanletmiyorum çünkü o siteyi profesyonel biri yaptı aıntı olması imkansız gibi birşey..

cut_lee_amm

🏅Acemi Tasarımcı🏅
O sitede yer alan çalışmanın alıntı olduğunu zanletmiyorum çünkü o siteyi profesyonel biri yaptı aıntı olması imkansız gibi birşey..

Demekki imkansız değilmiş, ben yalan söylemediğimi biliyorum, sen istersen inanırsın istersen inanmazsın ama senin inanıp inanmaman benim yalan söylemediğim gerçeğini değiştirmez. Belki bu sitedeki ve senin gözündeki değerim biraz farklılaşır ama düşünceler gerçekleri etkilemez.

Belki de o tasarımı hazırlayan kişi, daha önceden (daha farklı amaçlar vs. için) hazırlamış olabilir ve bu nette paylaşmış olabilir, paylaşmamış olsa bile bazı şahıslar tarafından yasadışı yollar ile paylaşıma sunulmuş olabilir. Bizlerde her dosyanın kaynağını araştıramayacağımıza göre arşivimize bu dosyaları eklemiş olabiliriz.

Bilemiyorum belki de başka birşeydir, ancak aklıma gelen bu şu anda...

mgrafik

🌟Usta Tasarımcı🌟
cut_lee_amm kardeş :::tasarlanma, tasrala derim ben sana...

cut_lee_amm

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar konu hakkındaki açıklamamı yaptım, söyleyecek başka birşeyim yoktur. Tartışma konusu olabilecek bir konuyu fazla irdelememeniz gerektiğini düşünüyorum. Afiş hakkında yorumlar yaparsanız memnun olurum. Çalıntı alıntı vs. olduğunu düşünen arkadaşlar ise hiçbirşey yazmazlarsa forumun etkiliği açısından daha iyi olur kanımca.

Bu da hazırladığım ilk afişim(yukarıdaki 2. oluyor), bu afiş hakkında da yorum alabilirim arkadaşlar;
beyaz%20show%20i%e7in%20haz%fdrlad%fd%f0%fdm%20afi%fe%20%e7l%fd%femas%fd.jpg

Mustafa Cetin

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
eger bu calışmada arkadaki vektörel desenler vs onları sen hazırladı isen tarihi oyle yazmazdın diye düşünüyorum
çünkü o vektörlere o şııklığa yakışmamış o tarih formatı bence tabi ki...
eline sağlık iyi çalışmalar...

cut_lee_amm

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Hey allahım yarabbim hırsız damgası vurdunuz valla.
Psd dosyasını göndersem sana burda özür dilermisin tüm forum huzurunda?

flowercbt

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.artebodrum.net
sonuç : bu afişi yapan arkadaşımız bence biraz daha yaratıcı olmak için daha çok çalışmalı
ayrıca bunun kopyalanmış bir çalışma olduğunu farkeden arkadaşımız biraz frkettiğini daha farklı bir dille söylese daha yapıcı mesela daha iyi olmazmıydı. neyse önemli değil o kadar da değil mi ama. Çalışalım yaratalım arkadaşlar... saygılar

ESMER-OĞLAN

🌱Yeni Üye🌱
kullanmış olduğun cümle çalışmada anlatılmak isteneni tam olarak açıklayamamış bence.sınırlar değişmeden cümlesini okuyup çalışmaya baktığımda benim aklıma gelen küresel ısınma. küresel ısınma sonucu buzulların erimesiyle dünya haritasının değişecek olması.
işte benim anladığım bu ama acaba çalışma bunumu anlatıyor yoksa benmi kafamdan uydurdum belli değil.

farklı bi düşünce ancak tam tersini de düşünmek mümkün suyun azalması ile oluşan yeni kara parçalarıda sınırları etkiler diye düşünüyorum bilmiyorum çalışma hazılranırken böyle mi düşünülmüş ama buda olaiblir... tasarım güzel tek hakimli biraz rahatsız etsede işçilik ve titzlik konusunda gayet güzel bir çalışma olmuşş eline sağlık

Son düzenleme: