Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Logo tasarım ücreti?

çekirge07

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar,gemisini yürüten kaptan...
Fiyat konusu çok alengirli bir iş.Bi ortalama söylenemez.
Kimse kimseyi de suçlamamalı.Ucuz yapan ın müşterisi,kalitesi,Pahalı yapanın müşterisi,kalitesi...Herkes bildiğiniokur.Kafa yormayın

pramier

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Amme hizmeti yapanlara başarılar

orcitrcx

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.orcunozer.com
erzurumda yeni acılacak olan ulusal yayın yapacak Tv kanalı için logo yaptım 2500 tl istedim + kurumsalı da mevcur...Fiyatı fazla buldular ama logoyu kabul ettiler bekliyorum hala..

srkn07

🌱Yeni Üye🌱
ben antalyadayım biz en düşük 250 tl den yapıyoruz logo çalışmasını bedava kesinlikle logo çizmiyoruz aslında böylesi en doğrusu reklamcılık ve tasarımcılık bitiyo bazı arkadaşlar saolsun bedavaya iş yapıyolar ama emek bedelsiz olmaz

cngzdhn

🏆Pro Tasarımcı🏆
Logo kurumsal bir firmanın kimliğini yansıtabileceği en önemli unsurlardan biridir, ve logosunu kurumsal kimlik öğelerin de kullanır, bedava logo yaptırabileceğini düşünen bir firma zaten kurumsal olamaz , vizyon sahibi estetik ve ahlaki değer yargılarının bilincinde olan reklam ve tanıtımın ne olduğunun hakkında bilgi sahibi bir firma mutlaka profosyenellerin kapısını çalıyor ve çalacaktır

0070grafik

🌱Yeni Üye🌱
bir tasarımcı yaptıgı işin hakkını alır ve nevsehırrlı kardesım unutmakı sen ameleden baska bırsey degılsın neden mı cunku sen bır tsarım yapıyor ve ona kafa yoruyorsun eger senın yaptıgın tasarım crtl-c ctrl-v ise o zaman o parada cok sana sunu unutma herkez ''sakız çigneyebilir ama kimse ayse ablan gıbı patlatamaz'' anladıysan eger harcanma
koly gelsın

pınar67

🌟Usta Tasarımcı🌟
benim eski calıştığım biyer var 6 sene çalıştım ad vermem doğru olmaz valla zonguldakta 150 tlye yapılıyor başka şehirleri bilemiyorum konuna yardımcı olmuşumdur sanırım kolay gelsin.

dt

🌟Usta Tasarımcı🌟
fiyatı gerçekten çok abartanlar var. her iki yönde de. her ne kadar tasarımcının kendi işine verdiği değere ve uğraşına,araştırmalarına, müşteri gözündeki prestijine vs. bağlı olsada dışarıdan bakıldığında da akla mantığa sığacak birşey olması lazım. ve gerçekten akla mantığa sığmayan fiyatlarla karşılaşıyoruz. bazıları işin soyutluğundan faydalanıyor gibi geliyor bana biraz açıkçası. gerçi alan razı veren razı gibi bi durumda yok değil. bir çok büyük firma işlerini isim yapmış bir tasarımcıya verip rahat etmek ister. ama yine de genel olarak piyasadaki bu uçurumlar çok rahatsız edici.

domingos

🏅Acemi Tasarımcı🏅
eğer yapılacak logo gerçek ve usta ellerde hazırlanırsa bunun değeri iyi bir fiyat karşılığı olur buda sıfırı bol olur anlamına gelir....! Anlaşıldığını umarım:D

Furkan EKMEN

♾️Grafik Gurusu♾️
Tasarımlarda fiyat grafikere bağlı bir durum kimi grafiker vardır ki mükemmel tasarımlar yapar 50.000 TL'ye satar, kimi grafiker vardır ki amatördür kendini geliştirme amaçlı logo yapar mahalle dükkanının sahibide bu logoyu beğenir ve 20 TL'ye grafiker ona satar.

Uzun lafın kısası olay grafikerin kendine güveninde, hırsında, profesyonelliğinde bitiyor.

Konu sahibinede ayrıca teşekkür ederim. Güzel bir tartışma ortamı oluşmuş. Elbet bir yerde bir sonuca varılacak.

Sevgilerim ve Saygılarımla
TeknoMod

yelmer

🌱Yeni Üye🌱
uzun yazima, basima gelen bir olayla baslayayim sadece orneklendirmek icin;
geçenlerde bir arkadaşım aradı çalıştığı profesyonel firmadan ayrılıp kendi firmasını kurmuş bana telefon açtı logo için, ben de en az 1000 verir misin dedim?
ver(e)meyecegini söyleyince, ben de ona git dafont'da firma ismini yaz, oradaki fontlardan birini begen onu kullan ve matbaacina gotur dedim, o da onu yapti ve cok memnun
simdi bunu neden anlatiyorum,

logo bir simgedir sadece ama bunu ruhunu veren "tasarimdir"

ama teknik olarak aaa-logo gibi sablon programlari ile ayni simgeyi paylasan binlerce firmadan biri olmak da logo sahibi bir firma icin tercihtir
dafont'dan sectigi fontu logo yapmak da tercihtir -bizim arkadas gibi sadece kartvizitin uzerine simge olsun diyenler-

ama bir tasarimciya gidip ona "tasarim" yaptirmak da tercihtir

yani logo arabadir, ama bunun ferrari'si var lada'si var
ruhu olani var demir yigini olani var

yani hitler ile melek gibi bir insan ile lanet herifi karsilastiriken bunun kaburgasi su kadardi, bunu kolu su kadar kalindi denilir mi, ikisi de ayni insan denilir mi?
onemli olan karakterdir insanda

dolayisiyla
logo'da da onemli olan tasarimdir, vizyondur, essizliktir, aaa'yi logo hazirlama programi sanan ve burada uyeyim diye mesaj atabilen insan evladina duyurulur "essizlik icin"

he ben tasarimcilarla sorun yasamama ragmen reklamcilari sevmem ama tasarimcilar da o sektorde olunca aramiz pek iyi olmuyor, "bazilari" berbat is cikartip kendine gore sekil icin anlamlar ekleyenlere guleyim mi aglayayim mi bilemiyorum -salak miyim yoksa beni salak yerine mi koyuyor ikilemine giriyorum bazen-, tip ki arcelik logosunda bilinen her ciks sifati yakistirip asiri anlam yuklemesi yapan ajanslar gibi :(

not:
tasarimci degilim, yetenegim de yok, olmasini da beklemiyorum
ama o kadar logo inceledim ki
birazcik anliyorum, trendleri, donemleri, ne demek istenileni
belki benim ki yetenek degil belki de cok yogunlasmaktan gelen bir tecrube

ama tartisma anlamsiz olmus

bence tartisma
1-aaa'dan logo yapmak kaca
2-verilen logonun benzerini yapmak kaca
3-dafont'dan uygun font secmek kaca
4-logo vektor sitelerinden logo indirip onun uzerinde degisiklik yapmak kaca -bu biraz pahali olacak, logo tasarimcisi! eps, ai, cdr falan bilecek zor is -
5-sirket ajandasina cizdigi seklinin sagini solunu duzelttirmek kaca gibi sorular olmaliydi

siz hic iyi ressamin resmini cizmeden once para verip alabilir misiniz?
ama gidin carrefour'a sablondan yapilmis "guzel" resimleri 50 liraya alin
toplanti odasina asip "kulturlu", "vizyonlu", "gelismis" sirket imaji verirsiniz bence iyi olur ha kartvizit uzerinde bir sekil ha bu ne farkeder, insanlar ruha degil de sekile baktiktan sonra ne farkeder

Cases

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.igsm.gen.tr
hakkını alıp hakkını verilmeli , parasız yaptıgım bir logoya 10 dk ayırılır , ama sizin 3 haftalık harcamanızı karşılıcak bir logo için 3 gün ugrasırsın düşünürsün , işolmasının yanı sıra bir sanat icra ediyoluyor tamamen hayal gücünüzle , hayal tüccarlarıyız :)

dvrN

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
bostanciogludevran.wordpress.com
Arkadaşlar ben hiç bir logoya 10 dakika ayırmadım ayırmam da. Hepsine aynı emeği gösteririm. 50 tl dahi alsam oturup işimi en inceliklerine göre yaparım. Çünkü ben tasarımcı olma yolundayım ve tasarım yapınca kendimi iyi hissediyorum. Bizim felsefemiz bu.

Fiyat konusuna gelirsek, eğer bir Tüpraş bir Petkim logo yaptırmak istiyorsa ona 2000 liradan aşağı dersen bu kötü olur.

Fakat çok küçük bir esnaf logo isterse 50-100'e de logo yapılabilir. Bu arada buradaki uçuk yorum yapanlar sanki 5000 falan alıyor :)

gorgoaxion

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar üniversteiden yeni mezun oldum baba mesleği halıcılık ile uğraşacağım bir logo istiyorum halı ve mobilya temalı(süsler halı mobilya) ücretini de ödemek istiorum fakat herşey sınırlar dahilinde olmalı abartı değil aynı zamanda basit bir logoda istemiyorum ne kadar köfte o kadar ekmek anlıcanız:) emeğinize saygı duyuyorum. karşılıkllı saygıda sıkıntı olacağını zannetmiyorum iletişim:0532 707 55 17 kadir topçu

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
Küçük Esnaf zaten logo yaptırmaz... Tabela yaptırır. Tabelası logosudur... Bu mevzuyu tabela işleri ile uğraşan meslekdaşlarımız daha iyi irdeler.

Logoya ihtiyacım var demek, Firmam kurumsal ya da Kurumsal olacak bir firma demektir...

Keza, doğru düzgün bir kurumsal duruşunuz, kimliğiniz yoksa, bir çok ihaleye bile giremezsiniz. Ciddiye alınmazsınız.

Dolayısı ile 50 tl ye logo yapmak diye bir mesele zaten yoktur. Bu arkadaşlar tabela yapmaktadırlar. Logo'nun ne olduğunu, neden gerekli olduğunu ya bilmemekte ya da önemsememektedirler.

Logo, Yeni doğan bir bebeğin ismidir, Ya da mahkeme kararı ismini değiştiren bir bireyin yeni ismidir.

Logo bir işletmenin hayatı boyunca kullanacağı, para kazanacağı, kaybedeceği, vergi rekortmeni olacağı ya da iflas edeceğine dair tüm belgelerin üzerinde bulunacak bir rozettir.

fiyatı ucuz değildir, ucuza yapılamaz, yapılmış olanlar ise, logo değildir.

eğer logo isteyen kimse meseleye biraz hakimse, neden logo istediğine dair geçerli bir fikri varsa, zaten 3 alana 1 bedava mantığındaki firmalarla uğraşmaz... Bu yüzden 50 tl ye logo yapan firma, kurum ve kuruluşlar aslında zararsızdır.

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
arkadaşlar üniversteiden yeni mezun oldum baba mesleği halıcılık ile uğraşacağım bir logo istiyorum halı ve mobilya temalı(süsler halı mobilya) ücretini de ödemek istiorum fakat herşey sınırlar dahilinde olmalı abartı değil aynı zamanda basit bir logoda istemiyorum ne kadar köfte o kadar ekmek anlıcanız:) emeğinize saygı duyuyorum. karşılıkllı saygıda sıkıntı olacağını zannetmiyorum iletişim:0532 707 55 17 kadir topçu

Bu mesajın yeri burası değil, Forum kuralları gereği, lüten mesajınızı işverenler bölümü altına yazınız. BÖylece gerçektenten aradığınız hizmete ulaşabilirsiniz.

tekhun

🌱Yeni Üye🌱
Bedava yapanlar var
50TL ye yapanlar var
50.000TL yede yapanlar var...

Müşteriye ve Ajansa göre değişir...

Her saça uygun tarak bulunur, önce müşterinin saçını kontrol et tarağı ona göre ayarlarsın :)

reborn

🏆Pro Tasarımcı🏆
Küçük Esnaf zaten logo yaptırmaz... Tabela yaptırır. Tabelası logosudur... Bu mevzuyu tabela işleri ile uğraşan meslekdaşlarımız daha iyi irdeler.

Logoya ihtiyacım var demek, Firmam kurumsal ya da Kurumsal olacak bir firma demektir...

Keza, doğru düzgün bir kurumsal duruşunuz, kimliğiniz yoksa, bir çok ihaleye bile giremezsiniz. Ciddiye alınmazsınız.

Dolayısı ile 50 tl ye logo yapmak diye bir mesele zaten yoktur. Bu arkadaşlar tabela yapmaktadırlar. Logo'nun ne olduğunu, neden gerekli olduğunu ya bilmemekte ya da önemsememektedirler.

Logo, Yeni doğan bir bebeğin ismidir, Ya da mahkeme kararı ismini değiştiren bir bireyin yeni ismidir.

Logo bir işletmenin hayatı boyunca kullanacağı, para kazanacağı, kaybedeceği, vergi rekortmeni olacağı ya da iflas edeceğine dair tüm belgelerin üzerinde bulunacak bir rozettir.

fiyatı ucuz değildir, ucuza yapılamaz, yapılmış olanlar ise, logo değildir.

eğer logo isteyen kimse meseleye biraz hakimse, neden logo istediğine dair geçerli bir fikri varsa, zaten 3 alana 1 bedava mantığındaki firmalarla uğraşmaz... Bu yüzden 50 tl ye logo yapan firma, kurum ve kuruluşlar aslında zararsızdır.

Kesinlikle katılıyorum.

usslu1903

🌱Yeni Üye🌱
çalıştığım ajansta kurumsal kimlik çalışması 1.000 TL dir