Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

bu arkaplan nasıl yapılmış olabilir bakarmısınız

server7

🌱Yeni Üye🌱

enigmaticframe.png

hangi efektler kullanış olabilir.:rofl:

Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

tht_mehmet

🌱Yeni Üye🌱
valla nasıl yapılmış bilmem ama vistaya benziyor biraz :D

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑

enigmaticframe.png

hangi efektler kullanış olabilir.:rofl:

valla nasıl yapılmış bilmem ama vistaya benziyor biraz :D

evet zaten böyle wallpaper'e vista adı veriyorlar...

bunu çizmek için hayal gücünüzü kullanın... ilk önce gradient olarak renk veriliyor, daha sonra ister gradient üzerine blending options değiştirip üzerine dağanık bir halde gradient çekin, ya da serbest bir obje çizin, blending options stoke verip birkaç kopya alın blending mode değiştirin....filterler kullanın, zigzar, twist mesela...

açıkçası filtreler karıştırarak enteresan ve değiik wallpaper yapabilirsiniz

Nazy

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.maxicep.com
bunu yapan adam
aynısını sıfırdan dan tekrar yapamaz

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
bunu yapan adam
aynısını sıfırdan dan tekrar yapamaz

Evet bencede :)
tıpki bir ressamın çizdiği bir resmin aynısını birdaha yapamayacağı gibi yada attığımız imzaların hiç bir zaman birbirinin aynısı olamayacağı gibi...

Nazy

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.maxicep.com
eğer yetenek ve bilgi varsa aynısı kesinlikle yapar... ama yaptıktan sonra neden aynısı yapacak?
yeteneği olan bir kişi bunu wallpaper olarak dağıtıp değerini düşürmez

tabiki yaptıklarının aynısını yapmayacak...
anlatmak istediğim; bunu istesede yapamaz,
aynı etkileri, aynı renkleri, aynı konumu, istediği kadar yetenekli olsun, tuturamaz

invincible

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Türkiyede çalışma mantığı göz kararı efektler ve göz kararı çizgiler ancak yurtdışındaki çalışma sistemi gözlemlediğim kadarıyla tamamen sayısal altyapıya dayanıyor.
Eğer çalışmaya başlarken tüm işlemlerini sayısal olarak yaparsan aynı tasarımı 1 kerede yapabilirsin 10 kerede.
(Çizdiğin çigileri ruler tool kullanarak çizer , graidentları ve verdiğin efektlerin açılarını , yoğunluklarını göz kararı değil de sayısal değer olarak girersen neden olmasın ,tekrar yapabilmek gayet kolay olur, işi standardına oturtmuş oluyorsun sonuçta. )
Örnek olarak photoshop tutoriallerini gösterebiliriz. 1 kişi yapıyor ve nasıl yapıldığını anlatıyor , sonra o talimatlara uyan herkes yapabiliyor.

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
yeteneği olan bir kişi bunu wallpaper olarak dağıtıp değerini düşürmez

tabiki yaptıklarının aynısını yapmayacak...
anlatmak istediğim; bunu istesede yapamaz,
aynı etkileri, aynı renkleri, aynı konumu, istediği kadar yetenekli olsun, tuturamaz

Türkiyede çalışma mantığı göz kararı efektler ve göz kararı çizgiler ancak yurtdışındaki çalışma sistemi gözlemlediğim kadarıyla tamamen sayısal altyapıya dayanıyor.
Eğer çalışmaya başlarken tüm işlemlerini sayısal olarak yaparsan aynı tasarımı 1 kerede yapabilirsin 10 kerede.
(Çizdiğin çigileri ruler tool kullanarak çizer , graidentları ve verdiğin efektlerin açılarını , yoğunluklarını göz kararı değil de sayısal değer olarak girersen neden olmasın ,tekrar yapabilmek gayet kolay olur, işi standardına oturtmuş oluyorsun sonuçta. )
Örnek olarak photoshop tutoriallerini gösterebiliriz. 1 kişi yapıyor ve nasıl yapıldığını anlatıyor , sonra o talimatlara uyan herkes yapabiliyor.

cevabı bu aslında... kendimden sadece bir şey eklemek istiyorum...
grafik işi yaptığımız zaman hazır clipart kullanmak söz konusu değil, ama kullandığımız hazır clipart grafikerlik denmez, operatorluk denir.. ama bukonuda biz o kadar fazla suçlu değiliz, müşterimiz acil bir şekilde işi isteği problemi... her neyse bu konu çok kez açılıştı gereken çözüm ve cevaplar verilmiştı....

Yurtdışı ve Turkiye pek farkı yok, kişilik kişiliktır... anca tembelik söz konusu, temblellik ve dikatsızlık... çok kez duyudum karşılaştım : aa ben çalışma yaptım çok uğraştım, pc kapandı çalışma gittı diye bir problem... üzüntü, göz yaşı vs vs vs.. emek verdği diye üzüntü değil, çalışma bir daha yapamam diye üzülüyorlar.. aslında çok yanlış eğer sen bu çalışma yaptın, hangi reng, çizgilere nasıl bir kalınlık verdın hatırlıyorsun (halbuki bilmek mecbursun) aynı çalışma 100, 1000 kez da yapabilirsin, çünkü göz hafizası söz konusu...

ben mesela kendi için bile çizim yaptığım zaman 5 saat değil 1 ay bile verdiğim emek çizimler var pc kapandığı zaman çalışma normal olacak gidiyor... pc tekrar açınca aynısı (belki daha iyisini) yapıyorum... grafiker olmak çok sabırlı bir iştır, ilk bakıştan basit olabilir, ama çok zor bir meslektır... herkes tasarımcı olamaz

kaynak için teşekkür ederim, fakat bizim forumda aynı dersler var, ingilizce bilmeyen arkadaşlar için türkçe dile çevirilmiş

Nazy

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.maxicep.com
sanırım anlaşılmıyorum:D
bir ebru çalışmasının aynısını sayısal değerlerle yapabilirmisiniz.
sayısal değerin aynısını kopyalayacağına resmi belleğe kopyalayıp yapıştırmak aynı şeydir zaten...

ayrıca tekrar söylüyorum, çalışmasının sayısal değerini saklayan adam çalışmayı wallpaper yaparak değerini düşürmez

kasta095 arkaşaımızın dediği gibi eğitmenler haricinde kimse çalışmasının aynısını yapmayacağı için, sayısal değerlerini saklamaya uğraşamaz
gereksiz yere uğraşan adam, zeki adam değildir
zeki olmayan adam, asla sanatçı değildir

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
sanırım anlaşılmıyorum:D
bir ebru çalışmasının aynısını sayısal değerlerle yapabilirmisiniz.
sayısal değerin aynısını kopyalayacağına resmi belleğe kopyalayıp yapıştırmak aynı şeydir zaten...

ayrıca tekrar söylüyorum, çalışmasının sayısal değerini saklayan adam çalışmayı wallpaper yaparak değerini düşürmez

kasta095 arkaşaımızın dediği gibi eğitmenler haricinde kimse çalışmasının aynısını yapmayacağı için, sayısal değerlerini saklamaya uğraşamaz
gereksiz yere uğraşan adam, zeki adam değildir
zeki olmayan adam, asla sanatçı değildir

Bir çalışmanın değeri ilk elden çıktığı andan itibaren gider. Siz tasarlarsınız ve çalışmanızı satarsınız. Ürünü alan kişi ister wallpaper (ne demekse) kullanır, ister apartman girişine asar, isterse herhangi bir çalışmada zemin veya düz olarak üstüne yazı yazarak kullanır. Değerini kendi belirleyeceği gibi paylaşımda yapabilir, serbestte çalışabilir, yapıp satabilirde.

Eğer desen çalışıyorsanız sayısal çalışmanızı aynı desenin farklı kombinasyonlarını da yaparak, binlerce desen oluşturmanızı ve bunları bir set halinde satmanızı tavsiye ederim.

Ha eğer yapamıyorsanız, sizin açınızddan ozaman bu şekilde olabilir şu şekilde yapılamaz demenin anlamı yok.

Genelleme de alınan işler kullanılır ve arşive kaldırılır.