Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Freehand den pdf çevirme (yardım)

hayalfirst

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar merhaba.Freehand de yaptığım tek sayfalık çalışmayı baskı için başka bir yere göndermem gerekiyo fakat karşı tarafta corel var. export dan pdf yapıyorum ama açmıyomuş.sorunsuz pdf nasıl yaparım yardımcı olurmusunuz :S

Benzer konular

aysgl

🌟Usta Tasarımcı🌟
adobe professional yükle önce sonrada printten pdf de ordan sorunsuz olur die sanıyorum inş yine bir sorun çıkmaz ama kullandığın font karşı tarafta yoksa sorun ordanda kaynaklanıyo olabilir her ikisinide dene birde fontları convertleyip pdf yap:D işte böyle kolay gelsin:D

moonlight34

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Acrobat distiller programı üzerinden yüksek rezolasyon pdf yaparsan, hangi program olursa olsun sorunsuz açar.

export seçeneklerinde .ai uzantili format varsa onu kullanabilirsin, yanlış bilmiyorsam Corel programi .ai uzantılarını açabilir. Ya da en azından illustratör üzerinden çevirip kullanabilir.

Son çare, çalışmayı krosları, taşma payları vs herşeyiyle komple photoshop'a taşıman. Üzerinde değişiklik yapılmayacaksa cmyk-jpg formatından baskı alınabilir.

kolay gelsin.

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
arkadaşlar merhaba.Freehand de yaptığım tek sayfalık çalışmayı baskı için başka bir yere göndermem gerekiyo fakat karşı tarafta corel var. export dan pdf yapıyorum ama açmıyomuş.sorunsuz pdf nasıl yaparım yardımcı olurmusunuz :S

arkadaşım pdf konusunda arkadaşlar olası yöntemleri anlatmışlar. eğer sonuç alamazsanız lütfen bildirin ki yardımcı olmaya çalışalım.

tabi bir de bu arada kullandığınız makine (pc veya mac) belirtirseniz sevinirim.

dLysvm

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar ben freehand de pdf yapamıyorum. sayfalarımı tek tek yanyana çalıştım daha sonra pdf yapmaya çalışıyorum yapıyo gibi gözüküyor ama olmuyo. Ayrıca bi sorum daha var yardımcı olabilirseniz.... pdf dosyaları kaydettikten sonra slayt yapmak istiyorum nasıl yapabilir? yardımcı olursanız sevinirim.

rokozay

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar ben freehand de pdf yapamıyorum. sayfalarımı tek tek yanyana çalıştım daha sonra pdf yapmaya çalışıyorum yapıyo gibi gözüküyor ama olmuyo. Ayrıca bi sorum daha var yardımcı olabilirseniz.... pdf dosyaları kaydettikten sonra slayt yapmak istiyorum nasıl yapabilir? yardımcı olursanız sevinirim.

Yanlış anlamayın ama iyi bir ustaya çıraklık yapmaya ihtiyacınız var sizin...
Kendimi iyi bir usta olarak görmüyorum ancak yazdığınız şeylerde anlam çelişkisi var..

tek tek yazayım
-"ben freehand de pdf yapamıyorum"
Bir sürü sebebi olabilir.. print menüsünden deneyin.. ordan da olmayabilir.. acrobatınız doğru yüklenmemiş yada sistem ile uyumsuz yada eski versiyon olabilir. hatta doküman içinde sorun yaradan bir obje (layer'li, alfa kanallı tif, kopya font vs.) olabilir..

- "sayfalarımı tek tek yanyana çalıştım"
bu ne demek ?.. freehand dosyasında iki yöntem uygulanabilir.. ya sayfaları tek tek ayrı ayrı dökümanlarda çalışırsınız yada sayfalar yan yana durur toplu tek dökümanda çalışırsızın... "tek tek yan yana" çelişkili bir ifade..

-"pdf dosyaları kaydettikten sonra slayt yapmak istiyorum nasıl yapabilir?"
Birbirinden alakasız iki ihtiyaç yada konu diyeyim... pdf dökünanın sayfalarını slayt gösterimi şeklinde görüntüleme kullandığınız browser yani görüntüleme programının bir özelliği olabilir.. bu program sayfaları yada o klasör içindeki tüm pdf dökümanlarını slayt gösterimi yapabilir.. Bunu da en iyi araştırarak ve deneme yanılma yöntemiyle bulabilirsizin..
Şahsen şimdiye kadar hiç böyle bir ihtiyacım olmadığı için bilmiyorum slayt gösterim özelliğini.. ama isterseniz acrobat reader zaten sayfaları tek tek ve hatta her birini tam ekran yaparak görüntüleme özelliğine sahiptir.

asajans

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar nasıl yani freehande pdf yapmak bu kadar zormu?
Freehande pdf veya ai formatlarını yapmak için yazıları convertleyin!!! sadece sayfayı export edin açılan pencereden istediğiniz formatı seçin sadece setup ayarını açıp en yüksek ayarlara getirin bu kadar. Bu pdf ve ai işlerinizi photoshopta acarken open diyerek açın açtığınızda rezolasyon ayarını baskı yapacaksanız 300 dpi yapın sorunsuzca kullanın.

Slaytanic

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Eğer pc ise uğraşırsın baya, mac te sorun yok o yüzden direkt pc de kısaca anlatayım.
iş bitti taşma payları renkleriniz vs. herşey tamam ise, fontları conver edin. (ctrl+f ile çıkanmenüden ikinci skemeden font deyip find ile aratın, sora ctrl+shift+p ile "convert to paths" diyin)
Adobe Acrobat propessionel 8-9 temin edin.
Bir adet ppd ayar için dosya temin edin yanlış hatılamıyorsam post scprit yazıcı oluyor (tanımlı yazıcılarınız a4 vs ise taşma payı almıyor, custom seçeneğide çıkmıyor)
crtl+p ile print pencerisine gelin, adobe printer ı seçin, properiesten kağıt ayalarını ve renk ayarlarını yapın ana yazıcının ana sayfasından print to file seçili olması gerkiyor save deidğinizde size yer soracak yeri seçin size dosyaadı.ps diye bir dosya verecek sonra acrobat distiller ı açıp dosyanını içine atın hig quality seçip işle deyin pdf alırsınız.
ezbere bieşyler yazıdm kusura bakmayın pc ile çok uğraştım ama olmasdı hep hatalı çıktı çok sayfalı işlerder sıf o yüzden imac aldık hiçbir sorun yok.
Az sayfanız var ise en iyisi export seçeneğinden tiff olarak seçip çözünürlüğü yüksek tutmak,oda yok ise conver işlerinden sonra collcekt for out put ile bütün resimlerle ve orjinal doysa ile çıkış almak tabi karşıda fh var ise o zaman sorun çıkmaz,tabi çok resminiz yok ise ve ebatları yüksek değilse 3000pixel lerde sorun çıkar büyük ihtimalle.

son çözüm ise eps olarak çıkış alıp indesing e import edip ordan pdf yapmak daha kalieti oluyo.
uamrım kafanız karışmamıştır.

alokatalog

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar teşekkürler paylaşım için bende 64 bit windows 7 mevcut yeni elde ettim. sorunum xpde başarılıyla pdf yapıyordum malisef WİN7 de yapamıyorum. adobe cs6 seri kurulu. fh den print ederek kaliteli pdf çıkarmam gerekiyor ama mallisef başaramadım aldığım uyarı

bilen birinin özelden yardım etmesini farkedilen yönetimin sonuçlarını yazacağım forma...

KURULU SÜRÜM: Adobe Acrobat X PRO
PPD DOSYA : FIMLV901.PPD(xpden getirdiğim ppd dosyam çok iş görmüştür:)
DENEME: illustratorden ve masaüstünden print edilerek çıkan pdf dosyalar var.
Freehandden print sonunda ayarlar yapılarak ve ppd değiştirerek aldığım uyarı Coult not complete your request because read or write access has been denied...

çıkan sonuç dosyam:
"%%[ ProductName: Distiller ]%%
%%[ Error: syntaxerror; OffendingCommand: --nostringval-- ]%%

Stack:
/amsubj

%%[ Flushing: rest of job (to end-of-file) will be ignored ]%%
%%[ Warning: PostScript error. No PDF file produced. ] %%
"

freehand postscript olayını kısca yazacaktınız.. neyı uzattınız bu kadar :))