Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Fotoğraf üzerinde path çizecek kişi aranıyor - Türkiye Geneli

burakerz

🌱Yeni Üye🌱
Fotoğraf üzerinde path çizecek kişi aranıyor

Program/Seviye: Retouch öncesi fotoğraf üzerinde belirli alanların temizliği için pathleme işlemi yapacak birini arıyorum. Yaklaşık 30 kare kadar var. Eposta yoluyla ulaşanlara örnek dosyayı gönderebilirim. Uygun fiyatlı ve hızlı iş çıkaran referanslı arkadaşlardan acil dönüş bekliyorum.

Çalışma Şartları: Tam Zamanlı (Full Time)

Askerlik Durumu: Önemli Değil

Medeni Hali: Önemli Değil

E-posta: burakerz@gmail.com

Hezarfen

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑

• İlanlara cevap veren ve yeni ilan açan her üye bölüm kurallarını okumuş olarak kabul edilir.
  • Siteden faydalanarak yapılan anlaşmalarda grafikerler.net hiç bir mesuliyet kabul etmez.
  • Grafikerler.net forumlarında yayınlanan ilanların onaylanması kurallar açısından yapılır ve içeriği ile ilgili denetim yapılmamaktadır.

ÖNEMLİ!

Sosyal ağlarımızdan da bizi takip edebilirsiniz.

burakerz

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar ilgilinen herkese teşekkür ediyorum.
Son mesajımda bahsettiğim üzere ilgili bir kişi bulmuştum, örnek gönderdi, örneği onayladım, birim fiyatının 1,5 tl olacağını söyledi. Gün içerisinde iş devam ederken hesap numarasını ve 33 kare için nezaketen borcumu sorduğumda 70 tl olduğunu söyledi bu arkadaş. Normalde 50tl tutan bir şeyin şimdi neden 70tl olduğunu sordum doğal olarak. 1 gün sonra gelen cevaba göre, 50tl kadar ucuz bir iş olmadığı yönündeymiş. Freelance çalışan olarak siz böyle mi yapıyorsunuz? Fiyatı söyleyip sonra kafanıza göre fiyatı mı revize ediyorsunuz? Olay 20tl lik fark değil, işe yaklaşımdaki etik ve ahlaki saçmalık, hatta ayıp. Neden etik dediğime gelirsek, burada freelance iş arayan düzgün arkadaşların bilmesinde fayda var. Anlaştığım arkadaş ile meğer sabah saatlerinde konuşup fiyat almışım, 100tl fiyat vermiş, diğer arkadaşlardan dönüş bekliyorum demişim.
Aynı arkadaş farklı bir hesap ile bana mail atıp bu sefer birim fiyatı 1.5 tl olan daha uygun fiyat verip, (işi kapma hırsı) üstüne üstlük aynı örneği bakın böyle yaptım diyerek bana bir daha yollamış. İş ile ilgili bana yeniden açıklama yaptırtmış "nasıl bir şey istiyorsunuz" diye - çaktırmayacak çünkü. 2 farklı hesabın aynı kişi olduğunu da yolladığı hesap numarasından şans eseri öğreniyorum. 6 yıldır profesyonel olarak çalışıyorum. Bu siteye ilk kez üye oldum ve bununla karşılaştım. Türkiye'de işlerin neden düzgün yürümediğinin en büyük kanıtı da budur.

Kişinin adını da vereyim arkadaşlar. Kendi içinizde etik olarak değerlendirirsiniz.

Hasan Hüseyin Yüğrük - hasan_ada@hotmail.com.tr

aynı şahsın iş kovaladığı diğer hesap da: Dekupe Dekupee - dekupecim@hotmail.com

Olayın 20tl'lik fark olmadığını umarım anlamışsınızdır. Köylü kurnazlığı yapmadan dürüstlükle para kazanan tüm arkadaşları tenzih ediyorum ve selamlıyorum.

Sevgiler

Son düzenleme:

bright

🌟Usta Tasarımcı🌟
Son mesajımda bahsettiğim üzere ilgili bir kişi bulmuştum, örnek gönderdi, örneği onayladım, birim fiyatının 1,5 tl olacağını söyledi. Gün içerisinde iş devam ederken hesap numarasını ve 33 kare için nezaketen borcumu sorduğumda 70 tl olduğunu söyledi bu arkadaş. Normalde 50tl tutan bir şeyin şimdi neden 70tl olduğunu sordum doğal olarak. 1 gün sonra gelen cevaba göre, 50tl kadar ucuz bir iş olmadığı yönündeymiş. Freelance çalışan olarak siz böyle mi yapıyorsunuz? Fiyatı söyleyip sonra kafanıza göre fiyatı mı revize ediyorsunuz? Olay 20tl lik fark değil, işe yaklaşımdaki etik ve ahlaki saçmalık, hatta ayıp. Neden etik dediğime gelirsek, burada freelance iş arayan düzgün arkadaşların bilmesinde fayda var. Anlaştığım arkadaş ile meğer sabah saatlerinde konuşup fiyat almışım, 100tl fiyat vermiş, diğer arkadaşlardan dönüş bekliyorum demişim.
Aynı arkadaş farklı bir hesap ile bana mail atıp bu sefer birim fiyatı 1.5 tl olan daha uygun fiyat verip, (işi kapma hırsı) üstüne üstlük aynı örneği bakın böyle yaptım diyerek bana bir daha yollamış. İş ile ilgili bana yeniden açıklama yaptırtmış "nasıl bir şey istiyorsunuz" diye - çaktırmayacak çünkü. 2 farklı hesabın aynı kişi olduğunu da yolladığı hesap numarasından şans eseri öğreniyorum. 6 yıldır profesyonel olarak çalışıyorum. Bu siteye ilk kez üye oldum ve bununla karşılaştım. Türkiye'de işlerin neden düzgün yürümediğinin en büyük kanıtı da budur.

Kişinin adını da vereyim arkadaşlar. Kendi içinizde etik olarak değerlendirirsiniz.

aynı şahsın iş kovaladığı diğer hesap da: Dekupe Dekupee - dekupecim@hotmail.com

Olayın 20tl'lik fark olmadığını umarım anlamışsınızdır. Köylü kurnazlığı yapmadan dürüstlükle para kazanan tüm arkadaşları tenzih ediyorum ve selamlıyorum.

Sevgiler

hocam bi defa öncelikle şunu söyleyim sorun arkadaşta değil szde, o yüzden lütfen karşı tarafta bir suçlu arayamayalım, nedenine gelince bu her işverenin yaptığı birşey dir işi ucuza yapacak birini aramak ya da işi ucuza kapatmak yani enayi aramak,

bir defa fotoğraf başına 1,5 tl iş yapmak ya da yaptırmak kadar saçma sapan birsey olamaz, kadı ki insanlık bu kadar ucuz olmaması gerekir eğer siz buna UYGUN diyorsanız arkadaş size cevabı güzel birşekilde zate vermiş

önemli olan uygunu aramak değil işinize yarayacak olanı aramaktır, ama malesef sizde herkesin yaptığı gibi 3 krş a 5 köfte peşine düştüğünüz için böle bir durumla karşı karşıya kalmışsınız o yüzden bu arkadaşı hiç ama hiç suçlamıyorum

eğer birazcık mantıklı düşünüp emeğe olan saygıyı da gözününde bulundurarak kesenin ağzını açaydınız ve ucuzu aramak yerine sağlamını arasaydınız bu olay zaten başınıza gelmezdi. Çünkü artık bu forum sitesindeki arkadaşlardan bu tür işveren düşüncesinden bıktı usandı, kimse artık emeğini ucuza satmak istemiyor.

ben size şöle bir örnek vereyim ben olsam ne yapardım, öncelikle sizinle bağlantıya geçerdim bu ilanınızı gördükten sonra ve bana fotoğraflardan bir tane örnek göndermenizi isterdim ki benden ne istendiğini anlamak için, bu örneği gördükten sonra size fiyatı verirdim ve emin olun bu fiyat fotoğraf başına 5-10 tl arasında olurdu, e tabi siz ister kabul edin ister etmeyin o sizin bileceğiniz iş ve muhtemelen siz bunu kabul etmeyip size teklif gönderen diğer arkadaşları da değerlendireceksiniz ve hani UYGUN arıyorsunuz ya belki de bulacaksınız, peki diyelim ki buldunuz bulduğunuz ya yine bu arkadaş olacaktı ya bu arkadaş olmasa bile başka bir arkadaş olacak olsa bile bu olayın başına gelme ihtimali yine de olacaktı.

o yüzden bu olay umarım size hem de forumdaki tüm arkadaşlara ders olmuş olur

Hugareva

♾️Grafik Gurusu♾️

Sevgiler

Bu siteden gelen ilk iş teklifimde bende çarpılmıştım ama Allaha'a şükür o ilk işten sonra böyle bir şey başıma gelmedi.
Evet haklı olan sizsiniz, verilen fiyat ne ise öyle devam ettirilmedilir. O yüzden ben bir iş aldığımda ürün tek çeşitmi ? tek çeşitse en az 5 tane örnek isteyip öyle fiyat çıkartırım. Bu fiyatta iş bitene kadar değişmez, değişmemeli.
1,5 tl üzerinden kaba saba yorum yapan arkadaşlar olmuş. Neden fiyata bu kadar takılıyorlar anlamadım. Örneğin işçiliği az olan bir üründen ben günde 200-250 adet yapabilirim ve 1 TL de fiyat sunarım. Ne var ki bunda?

Baydar

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.baydargrup.com
İsmim Yıldırım Baydar... 1987 yılından berı grafıkerım. Gazete, dergı, kagıt ve plastık ambalaj, desen calısma, katalog, brosur kartvızıt gıbı ofset calısmaları, afıs bıllboard calısmaları gıbı alanlarda oldukca deneyımlıyım. freehand photoshop corel ıllustrator ve quark kullanıyorum.. mac ve pc ortamında calısmaktayım.. renk baskı matbaa ve malzeme bılgım vardır...sıze yardımcı olabılecegımı dusunuyorum....