Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

4 yada 2 ne farkı var?

nns1904

🌱Yeni Üye🌱
s.a arkadaşlar ben grafik 2.sınıfa geçtim.
Fakat ben de içinde olmak üzere tüm arkadaşlar bir ikilem içindeyiz.
2 yıllıktan 4 yıllığa geçmek normalden daha kolay diye düşünüyorum.Geçiş sorularını yapabilirim fakat çevrem 4 yıllığın pek de bir şey getirmeyeceğini söylüyor.
bende işin uzmanlarına danışmak istedim.
Şu an okuduğum bölümün eğitim kalitesi gerçekten pek de geliştirici değil.
Bir de 4 yıllık ünivertelerin yetenek ve resimi ön plana alıp,pc tasarımına pek zemin oluşturmadığı söylentileri var.:crying:
Profosyonellere soruyorum sizce ne farkı var ?:worried:
bana yardımcı olacağınızı umuyorum.İyi günler.Allaha emanet.:angel:

Yasemin

Belgisiz Sıfat
👑Efsanevi Grafiker👑
Bir de 4 yıllık ünivertelerin yetenek ve resimi ön plana alıp,pc tasarımına pek zemin oluşturmadığı söylentileri var

asıl önemli olan ve bizim yaratıcılığımız için gerekli olanda budur.
programları bir şekil öğreniceksiniz :)
Yolun başındasınız ve ileride işte benim farkım bu demek istiyorsanız(bu söze çok ihtiyacımız var ) mutlaka imkanınız varsa 4 yıllık okumalısınız:)
Üniversite size piyasada karşılaşıcagınız müşterilere göre eğitim vermez sizi iş yerine hazırlamaz size bir anahtar verir ve onu siz değerlendirirsiniz...
üniversite sizin için bir avantajdır.
Size temel olanı verir .
işe başladığınızda bu temeli güçlendirirsiniz.
Program bilmek Amaç degil ARAÇ olmalı tasarımda:)

nns1904

🌱Yeni Üye🌱
haklısın ysemin ama insanın kendini geliştirmesi için ilakide üniversite olması gerekmiyor.
İnternet,tv v.b sayesinde görüş açsını zenginleştirecek ir sürü olanak var.
Ama benimde en büyük korkum pişman olmak,Yani elimdeyken 4 yıllığa geçmedim diye hep 2 yıllık muamelesi görmek kötü geliyor.
Ben bu soruyu kendi hocamıza sordum 2, yılda 4 yıl da hatta hiç okumasanda bir farkı yok ddi bende bu cevap karşısında şaşırdım doğrusu.Herkes bi şeyle öylüyo ama 4 yıllığın şöyle bi yanı var bence yetenekle girdiğin iiçin bi haklı başarım oluyor.
2 yıllığa girmek kolay çünkü.
Yorumun için teşekkür ettim inş hakkımızda hayırlısı olur:)

derya.grfkr

🏅Acemi Tasarımcı🏅
hiçbir fark yok çoğu yer nerden mezun olduğunu bile sormuyorlar ne bildiğine bakıyorlar kaç yerle bu yüzden aram bozuldu adam 12 yaşında bu işe başlamış her işi biliyor ama sen 4 yıl dirsek çürütüp okulunu okumuşsun seni sallayan mı var
istedikleri tek şey ne kadar bildiğin ve işe yatkınlığın

nns1904

🌱Yeni Üye🌱
:)çok teşekkürler arkadaşım,üniverste bir basamak belkide.
O kadar farklı bir mesleğe sahibizki o yüzden insanlar katogorilenmiyor.
Peki Şöyle bir söylenti var 2 yıllık meuznları en fazla grafieker yardımcısı olabiliyor,önemli bir şirkette grafike rolmak için 4 yıllık bitirmek şart deniyor,sizce bunun doğruluğu ne ölçüde?
:)yorumlar için saoln:kiss1:

larana

🏆Pro Tasarımcı🏆
gerçi 1 ay olmuş ama gene de cevaplıyayım umarım okursun.
Arkadaşım, herşeyden önce lisanslı olma farkı var. Önlisans mezunu olabilirsin ama 4 yıl okuyup lisans mezunu olmak geleceğin ve cv için daha iyi. Ayrıca kariyer açısından da öncelikli. Okuyabilirsen kesinlikle geçiş yap. Hatta üstüne 2 yıl fotoğrafçılık, sanat tarihi gibi bölümler okuyup master yapabilirsin. Okumanın ne zararı var?

nns1904

🌱Yeni Üye🌱
t:)cevabın iin çok saol arkadaşım ama benim asıl takıldığım konu şu 2 yıl iş deneyimi mi okul mu.Okulda pratik bilgiler çok yetersiz yani normal kalifiye bi elemandan çok çok aşağılarda işler çıkıyor o yüzden benimde korkum okulla yaratıcılığı köreltirsem diye.Okumak tabiki çok güzel ama iş yerine girerken okuldan çok portfolyya bakıyolar diyolar .Bende aradayım.Hayırlısı olsun inş.

Feride ATAMER

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
mrb arkadaşım açmış olduğun konu beni de çok etkilmişti 2 yıllık mı? , 4 yıllık mı?
eğer 2 yıllık çıktı ise değerlendirmeni mutlaka isterim. 2 yıllık eğitim senin kendini geliştirmende çok büyük bir katkısı oluyor, zaten 4 yıllık müfredat programını 2 yılla sıkıtırılmış hali. Eğitim konusunda hiç bir ayrım bulunmaktadır. 2 yıllık okuduktan sonra 4 yıllık için geçiş yapman lazım onun içinde DGS sınavları vardır. Aldığın puan burda çok önemlidir. zaten üniversiteler kadrolarına ön lisans öğrencilerden en fazla 5 kişi alıyorlar, bazen bu 1 kişi bile oluyor. Sınav sistemi çok kolay öss'den bile dershaneye gitsen yapabilrisin. DGS sınavını.

Ben 2 yıllık tasarım basım ve yayıncılık okudum şimdi pişmanım keşke son sınıfta dershaneye gidip dgs sınavını kazanıp 4 yıllık okumuş olsaydım. şimdi'ye okulu bitirmiştim. Tabi yinede keşke demiyorum çünkü hayatta öğreneceğimiz okadar çok şey varmış ki insan yaptığı şeylerden ders almasını bilmemi. hatalarıyla doğru yolunun bulmalı. Benim sana ve site içeresinde 2 yıllık ön lisans okumak isteyen arkadaşlarım varsa yada 2 yıllık okumaktalarsa, eğitimlerini 2 yıllıkla bitirmelerini istemem bana rakip bile olsa :) mutlaka 4 yıllık yapın ileride okadar çok katkısı olacak size... işte ozaman anlıyacaksınız arasındaki farkı. Bütün arkadaşlarıma eğitimlerinde başarılar dilerim. :)

nns1904

🌱Yeni Üye🌱
Çok saol arkadaşım nş hakkımda hayırlısı olur.
Bu sene dgs hazırlanacağım inş,Kendi hayat deneyimini paylaştığın ve fikir verdiğin için çok teşekkür ederim umarım hayat hep istediğin rotada olur.Allha emaent ol:)

fthcnplt

🌱Yeni Üye🌱
ben 4 yıllık okuyorum ilk 2 sene desen proje ve tasarım derslerim vardı şimdi 2. sınıf hemen hemen aynı ama 3. 4. sınıfta uygulamalı tasarım dersleri var....

ReFo

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
hiçbir fark yok çoğu yer nerden mezun olduğunu bile sormuyorlar ne bildiğine bakıyorlar kaç yerle bu yüzden aram bozuldu adam 12 yaşında bu işe başlamış her işi biliyor ama sen 4 yıl dirsek çürütüp okulunu okumuşsun seni sallayan mı var
istedikleri tek şey ne kadar bildiğin ve işe yatkınlığın

''Derya'' hanıma kaTıLıyorum: yapTığın işe bağLı... e madem gidecekSende Her öğrendiğin şeyin NoT'unu aLmanı diLerim ve soru sormanı Tercih ederim kendini hocaLarınıza, arkdşLarnza vs...( Neyi merak edersen onunLa karşıLaşırsın ;) ) vede gerekTiğinden çok praTik yap yapTıkca bazı Tekrar yapTıın şeyLerden sıkıLıp farkLı çaLşmaLara odakLanıp aşabLrsn kendini... Bi uyguLama yaparkende kendini şarTLandır bi yerde çaLışıyormuşsun gibi o yapTığın uyguLamayı 1 2 güne müşTeriye beğendirip baskıya yeTişTirmen Lazım oLduğunu vs. gbi =) cazip geLir mi geLmezmi TavsiyeLerim ama böyLece dahada bağLayabLrsin kendini mesLeğine... Herşey CiddiyeTTen geçer..

mcan3883

🌱Yeni Üye🌱
akademik olarak bu iş yapıcam diyorsan belli birkaç üniversite var malum oralara yönel, ama ne gerek müşteriyi yanıma oturtur o söyler ben yaparıım diyorsan 2 sene bile fazla, tabi askerliğide 15 ay yaptıktan sonra..