Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

3 Boyutlu Afiş

koko_mac1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Slm Arkadaşlar Futbol Stadlarında Maç Esnasında Kale Yanında Gözüken Reklamlar Afişmi Yoksa 3boyutlu Programlamı Koyuluyor Ekrana. Bi Abimiz Futbolcunun Reklamın üstüne kayınca toplandığını görmüşte sonra tekrar düzeltmşler afişi.Afişse Nasıl Yapılıyor Bilginiz varsa Paylaşmanızı Rica Ederim.

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
direk branda
belli bir açıyla hazırlanıyor
kamera o açıdan yakalıyor görüntüyü ve sonuç olarak siz tabela görüntüsü alıyorsunuz
bunun resim sanatında bi adı da vardı ama hatırlamıyorum
hocalarımız belki yardımcı olur

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
bilgisayar da sonradan sanal olarak ekleniyor:)

sizin bahsettiğinizle arkadaşın sorduğu aynı değil
evet sanal olarak eklenen reklamlarda var
ancak arkadaşın sorduğu genelde kale yanlarında kullanılan ve ofsayt kameralarının bakış açısına göre hazırlanan reklamlar
ufak örnekleri aşağıda
13680necati-gol.jpg

resim8353.jpg

onurgozay

🏅Acemi Tasarımcı🏅
:)gereksiz tartışma yaratacağı için silinmiştir.

biz buna merak edip araştırma ruhu diyoruz..her grafikerde olması gerekn ruh.. ama bazılarımız bununla doğuyor onların araştırmasına gerek yok sanırım....bu arada foruma sorması sanırım teknik olarak bilgi almak amaçlı olabilirdi sana bi yönden katılabilirim.. yanlış konuda açmış bence..

hata ettiysem affola;)

Moderatör tarafında düzenlendi:

bignumber

🌱Yeni Üye🌱
se4lamlar.Neden gereksiz tartışma olsun ki ben bu konuyla ilgili bilgi arıyorudum burayı buldum ama konu silindiği için faydalanamadım bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın

eray_k

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
er-art.deviantart.com
İlk gördüğümde tabela sanıyordum ama değil tabiki... Yere serilen bir pankart onlar... Ama tabi sonradan eklenen sanal reklamlar da var... Mesela bunlar sanal reklam... Televizyon tarafından yapılıyor...

Lig%20Tv%202D.jpg

Bu kurtlar vadisinde eski bir reklam :D Görünce gülmüştüm mesela bu da sanal..
kv18ca.jpg

Kale kenarlarında olan reklamları Horus vermiş zaten...

garky

🌱Yeni Üye🌱
Bu görseller bir açıdan baktığında 3 boyutlu olarak görülecek şekilde resim olarak yapılıyor. Hatta yurtdışında güzel sanatlarda ders olarak yeri de var. Ben daha önce bir sitede bu sanatı ve bu sanatla uğraşan kişileri araştırmıştım. En kısa zamanda geriye dönüp, tekrar o bilgileri bulup sizinle paylaşmak isterim.

Buradaki adreste 3 boyutlu resim hakkında harika örnekler görebilirsiniz. Bu resimler belli bir açıdan bakılırsa üçüncü boyut kazanıyor.
https://users.skynet.be/J.Beever/pave.htm
yazmayı unuttum anamorphic illüzyon olarak biliniyor

josef29

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bayrakci.com
Bu görseller bir açıdan baktığında 3 boyutlu olarak görülecek şekilde resim olarak yapılıyor. Hatta yurtdışında güzel sanatlarda ders olarak yeri de var. Ben daha önce bir sitede bu sanatı ve bu sanatla uğraşan kişileri araştırmıştım. En kısa zamanda geriye dönüp, tekrar o bilgileri bulup sizinle paylaşmak isterim.

Buradaki adreste 3 boyutlu resim hakkında harika örnekler görebilirsiniz. Bu resimler belli bir açıdan bakılırsa üçüncü boyut kazanıyor.
https://users.skynet.be/J.Beever/pave.htm
yazmayı unuttum anamorphic illüzyon olarak biliniyor

Gerçekten Harika bitane istiklal caddesine gider böyle bişey nedersiniz...

garky

🌱Yeni Üye🌱
Zaten World diye word kartın Julien Beever'a yaptırdığı bir örnek var. Daha önce yazdığım siteye dikkatli bakarsanız göreceksiniz. Ama nerede olduğuna dair sadece İstanbul yazıyor. Neresinde bilmiyorum.

sekoya_

🏅Acemi Tasarımcı🏅
direk branda
belli bir açıyla hazırlanıyor
kamera o açıdan yakalıyor görüntüyü ve sonuç olarak siz tabela görüntüsü alıyorsunuz
bunun resim sanatında bi adı da vardı ama hatırlamıyorum
hocalarımız belki yardımcı olur

Güzel bilgiler.Teşekkürler.