Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

3d max da bir animasyon yaptım Flash kullanarak bunu nasıl site yaparım

memed

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar ben 3d max da bir animasyon yaptım onu flasha dönültürip şöyle bir site ye benzer bir site yapmak istiyorum böyle bir sitenin açılışında çıkacak

Moderatör tarafında düzenlendi:

darth_cygan

🌟Usta Tasarımcı🌟
sorunuz tam olarak nedir? bu tarz bir sitenin nasıl yapılacağı mı? eğer sorunuz buysa, o zaman flash (ve tabii ki actionscript), html ve asp (ya da php) bilmeniz gerekiyor. onları da forumdaki birçok konulardan araştırıp bulabilirsiniz.

eğer başka birşey soruyorsanız daha açık yazmalısınız.

iyi çalışmalar.

memed

🏅Acemi Tasarımcı🏅
o zaman şöyle sorayım photoshopda yaptığım siteye flash butonlar vede başlangıçta çıkacak sonra kaybolacak bir flash gömmek istiyorum bunu nasıl yaparım dreamde felanmı yoksa nasıl arkdişler

70 kişi bakmış vayy be

sempatiweb

🏅Acemi Tasarımcı🏅
neyin flash olmasını istiyorsan onu hazırla dream.. da yerleştir..

darth_cygan

🌟Usta Tasarımcı🌟
önce flash'ta, başta çıkacak introyu (ilk çıkacak flash dosyananızı) hazırlayın. hazırladığınız flash'ın actionscriptinde animasyon bitince 2. sayfaya yönlendirecek komutu yazın. sonra onu publish edin ya da dreamweaver'da sayfa açıp swf dosyasını içine yerleştirin. ilk sayfanız bu şekilde olmalı. 2. sayfanız ise intro bittikten sonra açılacak sayfa. orada da kullanacağınız tasarıma göre, flash buton olmasını istediğiniz yere, flash'ta hazırladığınız butonların swf'lerini yerleştirin. umarım açıklayıcı olmuştur.

memed

🏅Acemi Tasarımcı🏅
saolun bi şey daha sorcam bu animated gifleri flashda yapabiliyormuyuzyani resimleri çizgifilm gibi kare kare bir şekilde animasyon yapmam lazım

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
saolun bi şey daha sorcam bu animated gifleri flashda yapabiliyormuyuzyani resimleri çizgifilm gibi kare kare bir şekilde animasyon yapmam lazım

Frame'leri arka arkaya koyarsanız, çizgi film gibi kare kare oynatırsınız. ;)

memed

🏅Acemi Tasarımcı🏅
web sayfalarındaki animeleri flash olarak koymuyorlarmı

keremToo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.keremtoo.com
gördüğünüz hoşuna giden sizi büyüleyen bir çok flash site görmüşsünüzdür. nasıl yaparımın sorusunun cevabı cok basit aslında; bu işi öğrenmeniz gerek ki buda hayli bir zaman demek oluyor.

başlangıçtan bitişe web site tasarlanması programlanması kısaca anatılabilir ama bu sizin siteye oturup yapmanıza yardımcı olmaz arkaplanda neye gereksinim duyacağınız yada tasarımı bitirdikten sonra nasıl animasyonlar uygulayacağınız tecrübe ile gerceklesebilir.
burada bahsi gecen konu başlıbasınca bir teknoloji ve bunu anlatmak yetmiyor öğrenmekte gerek.