Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Aaux Pro Bold Türkçe Font Hk.

guilty57

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba, siteden indirdiğim Aaux Pro Bold altyazısını Popcorn Hour adlı medya oynatıcımdaki altyazılarda kullanmak için Fontlab ile Türkçe yaptım. Ancak gördüm ki bazı karakterler arasında olmadık boşluklar oldu. Orjinal fontu kullandım, sorun yok. Windows'un orjinal Türkçe yazı tiplerinde ve beğenipte indirdiğim orjinal yazıtiplerinde sorun yaşamadım. Ancak Fontlab ile oluşturduğum altyazıdaki boşluklar canımı sıktı. Bahsettiğim boşluklar Türkçe karakterlerde değil, diğerlerinin bazılarında oluyor. Bu sadece bu font için geçerli değil, bu zamana kadar hangi fontu denediysem hep aynı sorunla karşılaştım. Sanırım benim sorunum bu fonta özel değik, Fontlab ile alakalı. Acaba neyi eksik veya yanlış yapıyorum? Lütfen yardım edin.

Aaux Pro Bold ve Aaux Pro Bold TR font.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Benzer konular

mesajali

👑Efsanevi Grafiker👑
Merhaba, siteden indirdiğim Aaux Pro Bold altyazısını Popcorn Hour adlı medya oynatıcımdaki altyazılarda kullanmak için Fontlab ile Türkçe yaptım. Ancak gördüm ki bazı karakterler arasında olmadık boşluklar oldu. Orjinal fontu kullandım, sorun yok. Windows'un orjinal Türkçe yazı tiplerinde ve beğenipte indirdiğim orjinal yazıtiplerinde sorun yaşamadım. Ancak Fontlab ile oluşturduğum altyazıdaki boşluklar canımı sıktı. Bahsettiğim boşluklar Türkçe karakterlerde değil, diğerlerinin bazılarında oluyor. Bu sadece bu font için geçerli değil, bu zamana kadar hangi fontu denediysem hep aynı sorunla karşılaştım. Sanırım benim sorunum bu fonta özel değik, Fontlab ile alakalı. Acaba neyi eksik veya yanlış yapıyorum? Lütfen yardım edin.

Aaux Pro Bold ve Aaux Pro Bold TR font.

Yardımlarınızı bekliyorum.

linki yenile hata veriyor bir bakıyım hata nerede

mesajali

👑Efsanevi Grafiker👑
Link çalışıyor aslında. Şimdi kontrol ettim. Mirror ekledim

Hotfile

Uploading

Fontlabı inceledim ama ben Font Creator kullanıyorum
ikiside iyi proğram özellikleri farklı ikiside gerekli bende demosu var kullanamıyorum sadece incelemek için var
senin türkçeleştirdiğin fontu inceledim eksiklikleri vardı birkaçını düzelttim
eğer PC kullanıyorsan Fontcreator daha pratik bana göre
birde benim hazırladığım fontu incele hatta kullanabilirsin birdene
https://depositfiles.com/files/rfa2alg5f

guilty57

🌱Yeni Üye🌱
Font Creator da harflere bastığımda ilgili karaktere atlamıyordu.
Yapamam ben bunla dedim ve bıraktım o programı. Ben de demo kullanıyorum. El alışkanlığı kazandım Fontlab'a karşı. Zor geliyor öbürü.

Deneyip durumu size bildiririm. Gördüğünüz eksiklikler nelerdi?

Edit: Çok teşekkür ederim. Boşluklar yine var ancak çok ciddi derecede değiller. Frutiger fontu daha güzel durdu. Ancak iki sorunum var: Medya oynatıcım diğer gönderdiğiniz Frutiger fontundaki "ş" ve "ğ" harflerini göstermedi. 68 puntodayken Arial Narrow Bold ile karşılaştırılamayacak kadar küçük kaldı, puntosunu artırabilir miyiz?

Son düzenleme:

mesajali

👑Efsanevi Grafiker👑
Font Creator da harflere bastığımda ilgili karaktere atlamıyordu.
Yapamam ben bunla dedim ve bıraktım o programı. Ben de demo kullanıyorum. El alışkanlığı kazandım Fontlab'a karşı. Zor geliyor öbürü.

Deneyip durumu size bildiririm. Gördüğünüz eksiklikler nelerdi?

Edit: Çok teşekkür ederim. Boşluklar yine var ancak çok ciddi derecede değiller. Frutiger fontu daha güzel durdu. Ancak iki sorunum var: Medya oynatıcım diğer gönderdiğiniz Frutiger fontundaki "ş" ve "ğ" harflerini göstermedi. 68 puntodayken Arial Narrow Bold ile karşılaştırılamayacak kadar küçük kaldı, puntosunu artırabilir miyiz?

sistem yada proğramdan olabilir normal PC de yada grafik proğramlarında
bunlar olmuyor corelde rahatlıkla kaullanabiliyorum
yaptığım değişiklikler sadece alt işaretler ve birkaç espas ayarı
fontcreator bana çok pratik geliyor hatta siyah beyaz bir resmi kopyalayıp
boş bir kutuya yada istediğiniz yere yapıştırın o şekil oraya yerleşiyor sonra
düzeltmeler yapıyorsunuz Corelde çizip yine kopyala yapıştır yaparak objeleri ayarlıyabiliyorum yalnız o kutuların içindeki harfin yada objenin belirtilen kısmından taşmaması gerekiyor kolaygelsin

guilty57

🌱Yeni Üye🌱
Çok teşekkür ederim yardımlarınız için. Vaktinize ve emeğinize sağlık.

dddnnnsss

🌟Usta Tasarımcı🌟
Fontlab ile türkçeleştirme işlemi yapıldıktan sonra fontda optimizasyonların da yapılması gereklidir....