Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

After Effect ile Film oluşturmada aşırı yavaş kayıt yapıyor !

gök-türk

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.ikincielesya.web.tr
Arkadaşlar merhabalar.
Yeni yeni AE kullanmaya başladım ve dersler şablonlar üzerinden giderek bişeyler öğrenmeye çalışıyorum yalnız çalışmayı make movie yada export edeyim diyince abartısız söylüyorum 3-4 dakikalık bir çalışma 6-7 saat sürüyor.

Bu normalmidir.
İzelemem gereken farklı bir yolmu var ?

emrekayack

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ben bu sorunu anlıyamıyorum neden oluyor.hiç yaşamadığım bir sorun, bilgisayarınızla alakalı bir sorun olduğu açık.görüntünün kalitesinden taviz verip düşük kalite alabilirsiniz...

gök-türk

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.ikincielesya.web.tr
Benim aklıma direk Bilgisayarın seviyesi ile ilgili sorun geliyor ama pc iyi durumda.
HP bilgisayar kabaca: İ5 3.2 4 gb ram Ati HD6450 ÖZELLİKLER.

Ama 4 dakikalık 1080p kayıt inanın 1001 frame sayısı ve abartmış olabilirim rahat 2 saat sürüyor.

emrekayack

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Çileli bir şey, mpeg4 kayıt alırsanız daha iyi olabilir

gök-türk

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.ikincielesya.web.tr
Çileli bir şey, mpeg4 kayıt alırsanız daha iyi olabilir

Valla hızlı kayıt versin FLV bile yaparım :)

Şaka bir yana eve gittim ve dün akşam i3 4gb ram 360 hdd 1 gb hk ekran olan ve win 8 32 bit kurulu olan laptopuma tabiki 64 kuramadım :) cs4 kurdum ve ardından bir umutla aynı şablonu orada render edeyim dedim yine hüsran. Bırakın render etmeyi preview de bile videoları izelyemiyorum çok takılıyor. Live update ile manuel ilerleterek izliyorum. 1080p den tutunda flv ye kadar denemediğim çıkış kalmadı ve evdeki pc dede out of memory hatası aldım durdum.

gorselsanat

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.mihrac.com
Sevgili arkadaşlar anladığım kadarı ile After effect'in export menusunu kullanarak yapıyorsunuz. composition'daki "add render que" seçeneği ile render ederseniz daha sağılıklı ve hızlı render alırsınız. çünkü export seçeneğinden hareketle yaptığınız çıkışlarda kodek kullanmadan direk sıkıştırmasız çıkış alır. ama render işlemleri ile yaparsanız seçtiğin kodeke göre daha hızlı çalışır. ayrıca içinde kullandığınız bir video vs varsa onunda mevcut uzantısı ve kodeki çok önemli. mesela mp4 bir video üzerinde çalışıp onu avi olarak export etmeye kalkarsanız bir "transcode" işlemi başlatırsınız hem çıkış alıp hem de kaydetme ile uğraştırırsınız. bunlar da önemli konular.
bunun yanında eğer 64 bit pc kullanıyor ve cs6-5 sürümü ile çalışıyorsanız, edit/preferences menusundeki multiprocessor ve momery, cache olaylarını da kurcalamalısınız böylelelikle mevcut rami ve işlemciyi, disk cache alarak daha verimli kullanırsınız. neredeyse %60 a kadar farkeder.
Saygılar.

guard

🏅Acemi Tasarımcı🏅
görsel sanat ın bilgileri doğru ek olarak; render yaparken pc özellikleri düşük ise ekranın hızlı oynatması için çözünürlük ayarını düşürmen gerekiyor monitörün alt kısmında bulunan "FULL,HALF,THİRD,QUHARTER menülerini kullanabilirsin....

eraybozkurt

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ayrıca After Effects ayarlarında programa ayrılan işlemci ve ram kullanımını da düzenleyebilirsin. Performans artabilir, tabi video oluştururken başka işlem yapamazsın o ayrı...