Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

ai mi eps mi?

cenkur

🌱Yeni Üye🌱
illustrator kullanıcısı için ai ile eps formatları arasında bir fark var mıdır? Yapılan çalışmaları hangi formatta kaydetmek daha avantajlıdır? Neden?
Klasör içinde "Küçük Resimler" ve "Simge" durumlarında ai uzantılı dosyaların içerdiği grafiği görürken eps uzantılı dosyaların içerdiği grafiği göremiyorum. Şu anda, içinde çok sayıda eps dosyası bulunan bir klasörde istediğim grafiği bulabilmek için hepsini illustrator ile açmam gerekiyor. Bunları açmadan içeriğini görebileceğim bir yöntem var mıdır?

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
ai ve eps pek fark yok. eps dosya her hangi bir vectoral programda açabilirsiniz ve ai gibi o kadar fazla yer kaplanmıyor.

abaq

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
abaq.deviantart.com
illustrator ile çalışıyorsam ben ai yi tercih ederim
eps de türüne bağlı olarak çalışma import edildiğinde düzenlenebilinir şeklindne çıkabiliyor. görüntü var ses yok durmları ve boyut olarak daha ağır.

sonuca gelince coel draw eps leri önizleme yapabilir diye biliyorum.

ve kesin sonuç ta şudur.
link

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.corelturk.blogspot.com
Şu anda, içinde çok sayıda eps dosyası bulunan bir klasörde istediğim grafiği bulabilmek için hepsini illustrator ile açmam gerekiyor. Bunları açmadan içeriğini görebileceğim bir yöntem var mıdır?
Adobe programları kullnıyorsanız önizleme için çözüm zaten adobe paketinde olan Bridge yazılımı... Adobe Bridge ile adobe yazılımlarının desteklediği hemen hemen tüm dosya biçimlerinin önizlemesini yapıyor, EPS dahil.

yasarcan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.yasarcanturk.com
arkadaş eps daha az yer kaplıyor diyorda ben aynı resimlerde ai lerin eps lere göre daha az yer kapladığını gördüm.
eps formatı corelde açılıyor fakat düzenlemeye izin vermiyor renklerde çok düşük geldi bana.
ai olarak kaydetmek en mantıklısı ihtiyaç duyulduğunda illustrator ile açılır istenen formatta kaydedilir.

drumac

🌱Yeni Üye🌱
adobe bridge ile tüm dosya formatlarının ön izlemelerini önceden yaparak çalışmalarınıza place edebilirsiniz.. Türkiye de çok kullanılmamasına karşın yararlı bi programdır..

Nihat BAYSAL

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
eps formatı corelde açılıyor fakat düzenlemeye izin vermiyor renklerde çok düşük geldi bana.

Düzenlemeye izin vermiyor mu?
Denediniz mi hiç ?
Ya da doğru yolu takip ettiğinizden eminmisiniz?

Corel'e import ettiğiniz eps formatlı çalışmalar üzerinde istediğniz düzeltmeleri yapabilirsiniz.