Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Amatör Çizimlerim ( YETENEK SINAVINA Girmek İçin Yeterli mi ? )

STK

🌱Yeni Üye🌱
özelelere raht girersin ama devlete zor (yetenek sınavlarına giren biri olark ylüyorum) çlıştığın kitap güzel ama biazda objeden çış kitap dan fakrlı gelecektir
aynı zmnda konu çlış mesela koşan adam çantasını düşürmüş kadın ve annesinden bir şey isteyen çocuk gbi

Sonay Görkem

👑Efsanevi Grafiker👑
2Hafta Sonra Demişsin Yenetek Sınavları Eeee Durum Nedir_?

nuryafik

🌱Yeni Üye🌱
özellikle portrelere daha çok calış bence

shedesign

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.asigazetesi.com
bence yeterlı degıl calısmaların..
perspektıf
orantı
bakmak ve gormek arasındakı fark..
bunlara dıkkat etmelısın..
bu arada cınsel organı olmayan cıplak bır erkek cızmıssın en azından baska bır gorselle kapatabılırdın orayı organını koymuyorsan eger

onur77

🏅Acemi Tasarımcı🏅
dostum kendim dövmeciyim bence perspektif sorunun var. ve bence buna yoğunlaşır ve bu sorunu çözersen daha başarılı olabilirsin ayrıca bi kursa falan katılman ve teknik çalışman daha faydalı olur . bu acizane benim fikrim başarılar

MehmetBaran

🌟Usta Tasarımcı🌟
Öncelikle (her ne kadar artık arkadaşın ihtiyacı kalmamışsa da) çalışma platformunun değişmesi gerektiğine inanıyorum... kareli defter ya da kağıt yerine ne olursa olsun tamamen çizgisiz ve kılavuzsuz bir platform kullanılması gerekir... geliştirilebilecek bir çizgiye sahip ama eksikleri var mutlaka -ki benden usta arkadaşlar zaten bu konuda yeterli bilgi vermişler-...

değinmek istediğim konu ise yetenek sınavlarına son dakikada ite kaka çalışarak girilmemesi gerektiğidir... zira zaten var olan bozuk sistemde başkalarının haklarına saygısızlık yapıldığı kanaatindeyim... yani madem üniversite okumak istiyorsun o zaman gerçekten okumak istiyormuş gibi davranmak gerekir... daha erken zamanda hazırlanmak, gerçekten hedef belirlemek vesaire...

belki alakasız olmuştur ama benim fikrim budur... çizgilere zaten söylenecekler söylenmiş...

...

Majestic

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.ngrafik.com
model çizimlerinde oran orantı problemleri var ilk basamakta bunu aşamazsan zaten imgesele fln giremessin modelde eller ayaklar baş orant konusu çok önemli oran orantı sorunu yaşayanlarını almıyorlar en azından bildiğim dokuz eylül ve çanakkale almıyo

n@ji-e

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bence yeterli diil.bende çalışmalarımı atmıştım inceledin mi bilmiyorum ama bende kendimi yeterli görmüyorum. çok çalışmamız lazım çünkü çok güzel çizgileri olanlar var aramızda...

şirine13

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
grafikpaylasim.azbuz.com
abicim ya benden büyüksünüz diye yorum yapmıyım diyorum ama duramıyorum orantı ,perspektif ve insanların suratlarında problem olmuş ha gayret başarıcaksın :D

grafix33

🌱Yeni Üye🌱
kareş gireceğin yere göre değişir ama sana tavsiyem hangi bölümü istiyosun bilemem ama biraz çalışma ile üstesinden gelebilirisn benimde 4 öğrencim var grafik tasarım okuyorum son sınıftayım gçen sene senin gibi iki öğrencim vardı senin gibi derken kendisine ilk önce inanan maksatında dedim sen kandine inanırsan bu işi başarırsın diceksin onlara ne olsu birisi mersin ünv.tekstil kazandı birisi erzurum heykel çok geç kalmadan başlarsan çalışmalara sende başarırsın buna inanıyorum...başarılar....

sevimligrafiker

🌱Yeni Üye🌱
bence birazda dikkat et sanki vazon düşücekmiş gibi duruyo ama geri kalanları iyi bide minenin dediklerine katılıyorum ölçü orana çok dikkat ediyor hocalar bırde tonlamalara çok dikkat edıyolar inşallah yorumuma kızmazsın bunlar acı gerçekler

a.g.s.l

👑Efsanevi Grafiker👑
bana sorarsan yeterli değil...Sınav da önemli olan doğru çizebilmek ve imgesel..bence çizgilerin gayet güzel..çizimin sırları çok yararlı bir kitap__!!!Oranlara dikkat etmen gerekiyor arkadaşım...Onun haricinde hayatındaki her kareye dikkatle incele_çünkü bakmakla görmek arasında dağlar kadar fark var.Onun haricinde sana başarılar DİLERİM..HAYATta güzel olan herşeyin seni takip etmesi dileğimle..._____:smile:

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
hiç kimse hiçbirşey için geç kalmış sayılmaz. İnsanın içinde azim ve istek olduktan sonra herşeyi başarabilir. Sınavında başarılar dilerim. Anatomik yapılar üzerinde biraz daha durmalısın

a.g.s.l

👑Efsanevi Grafiker👑
hiç kimse hiçbirşey için geç kalmış sayılmaz. İnsanın içinde azim ve istek olduktan sonra herşeyi başarabilir. Sınavında başarılar dilerim. Anatomik yapılar üzerinde biraz daha durmalısın[/QUOTE KESİNLİKLE katılıyorum...Önemli olan istemek...istedikten herşeyin önü açık___Sana başarılar dilerim__ne olursa olsun istediklerinden Vazgeçme_____!!!!:wink:

Tuqba

🌱Yeni Üye🌱
çizimin sırları kitabındaki örneklerin aynısı :S