Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Amatör Panaromalarım

grafikerkartal

👑Efsanevi Grafiker👑
Panorama201uuu1.jpg

İzmir İnciraltı

Panorama201f1.jpg

Ulus parkı :) toplantı sonrası...

cep telefonuyla ancak bu akdar becerebildim:) uygulama Selim Solakoğlu'na aittir.

Benzer konular

bilgilknur

🏆Pro Tasarımcı🏆
Ellerine sağlık güzel çalışma,biraz daha büyük yüklemiş olsan daha net görebilirdik.Tebrik ederim.

cengiz669

♾️Grafik Gurusu♾️
eline sağlık. 1. fotoğraf daha çok hoşuma gitti iyi görünüyor. son parçasının birleşim yeri sanki hafiften belli oluyor gibi... tekrar eline sağlık:)

selimsolakoglu

🏅Acemi Tasarımcı🏅
uygulama yokkii:) sadece birleştirdik be kardeşim:) güzel kareler,beğendim ben,ellerine sağlık

grafikerkartal

👑Efsanevi Grafiker👑
Ellerine sağlık güzel çalışma,biraz daha büyük yüklemiş olsan daha net görebilirdik.Tebrik ederim.

cep telefonu ile çekilmiş olduğu için çok fazla büyük yükleyemedim :( teşekkür ederim ;)

eline sağlık. 1. fotoğraf daha çok hoşuma gitti iyi görünüyor. son parçasının birleşim yeri sanki hafiften belli oluyor gibi... tekrar eline sağlık:)

eyvalalh Cengizim olabilir malum ceple çekilio birleşmesi bi hayli zor oluyor artı o çalışamın devamı vardı 3 kare daha faakt birleştiremedik uygun çekemediğimden ötürü

Güzel bir Panaroma çıkartmışın ama:) Emeğine Sağlık.

Teşekkür ederim :)

uygulama yokkii:) sadece birleştirdik be kardeşim:) güzel kareler,beğendim ben,ellerine sağlık

senin bu mütevaziliğin öldürecek beni bigün :D eyvallah kardeşim;)

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
çok güzel kareler:) ceptelefondan olsa bile... görüntü çok güzel...

Selim'e ayrı bir teşekkür etmek istiyorum.. garçekten çok başaralı bir birleştirme....

çok hoşuma gitti

grafikerkartal

👑Efsanevi Grafiker👑
çok güzel kareler:) ceptelefondan olsa bile... görüntü çok güzel...

Selim'e ayrı bir teşekkür etmek istiyorum.. garçekten çok başaralı bir birleştirme....

çok hoşuma gitti

:) teşekkür ederim Kasta Selim'in payı gerçekten büyük...

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
:) teşekkür ederim Kasta Selim'in payı gerçekten büyük...

evet kesinlikle öyle... çünkü bir cep telefondan panoram çemek çok zor... birleştirinca çok keskin noktalar oluyorlar (kendim denedım, beceremedım birleştirmeyi :utann:). o noktaları düzeltmek için sadece Photoshop programda (eğer yanılmıyorsam) sadece uygulama yetmiyor, keskin noktalar için belli bir ayarları var...

grafikerkartal

👑Efsanevi Grafiker👑
evet kesinlikle öyle... çünkü bir cep telefondan panoram çemek çok zor... birleştirinca çok keskin noktalar oluyorlar (kendim denedım, beceremedım birleştirmeyi :utann:). o noktaları düzeltmek için sadece Photoshop programda (eğer yanılmıyorsam) sadece uygulama yetmiyor, keskin noktalar için belli bir ayarları var...

Henüz ben denemedim ama Selim müsait olduğumuzda bana öğretecek buradada bir açıklama istedim kendisinden ama sanırım sadece shop kullanmıyor bu işlemler sırasında...

selimsolakoglu

🏅Acemi Tasarımcı🏅
işteydim:) gördüm şimdi,ben onu şöyle acıklayayım,birleştirmede iki çeşit yol deniyorum,ilki panaroma maker isimli bi birleştirme programı,bunda hoşuma gitmediyse ps cs3te deniyorum ikinci olarak,genelde panaroma maker daha iyi birleştiriyor,cs3 birleştirmeyi yaparken simetriylede oynuyo,otomatik birleştirmeyede alsanız yinede bozyo simetriyi,oyüzden cs3 ü pek pazla kullanmıyorum,birleştirdikten sonra gökyüzünde yada başka noktalarda hafif izler oluyo,onuda ps de yokediyorum,aslında sizin bahsettiğiniz olayda bi sorun var onuda kısaca yazayım,slr bir makina ile panaroma cekerken bir kareden ikinci kareye geçtiğinizde tepedeki ışığın ikinci kareye geçiş farklarını yumuşak yapıyor,cep telle bende denedim panaroma,bi kare cektim ikinci kareyi cekerken bu sefer o karanlık cıktı,birleştirirkende sorun oldu(izler oluştu yada birleşme yapılamadı),gibi gibi:) umarım anlatabildim,tüm dostlara selamlar

wwaslıww

👑Efsanevi Grafiker👑
cep telefonundan olmasına rağmen çok hoş kareler
eline sağlık

selimsolakoglu

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ha birşey daha var,son bahsettiğim konudaki o cep telle cekilen fotonun bi karanlık bi aydınlık cıkmasının sebebide slr makinada manuel pozlamada ışığı nasıl ayarladıysanız öyle kalır her cektiğiniz karede makina içine aynı değerde bozmadan alır ışığı,cep telde ise pozlama olmadığı için hani dikkat ettiyseniz oda içinde foto cekmeye kaltığınızda bi objeye yöneltin telefonu ışık bir iki saniye içinde bi gider bi gelir kendini ayarlar,siz kontrol edemezsiniz cep tel ışığını,bu yüzden panaroma cekip birleştirirkende ışık farklılıkları baya bir iz oluşmasına neden oluyo,tekrardan selamlaaar:)

filizdmr

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
filizcinardemirtas.blogspot.com
Güzel kareler Volkan eline sağlık,Selim'in aydınlatıcı bilgileri ve yardımı içinde teşekkürler ellerinize sağlık ekip işi olmuş :)

Fatos KESKİN

👑Efsanevi Grafiker👑
Çok güzel kareler Volkan. İzmir de çok güzel çıkmış yani :p
Selim Solakoğlu'nun ve senin ellerine sağlık :)

Mücerred

🏅Acemi Tasarımcı🏅
nasıl bir telefondur bu merak ettim..

grafikerkartal

👑Efsanevi Grafiker👑
işteydim:) gördüm şimdi,ben onu şöyle acıklayayım,birleştirmede iki çeşit yol deniyorum,ilki panaroma maker isimli bi birleştirme programı,bunda hoşuma gitmediyse ps cs3te deniyorum ikinci olarak,genelde panaroma maker daha iyi birleştiriyor,cs3 birleştirmeyi yaparken simetriylede oynuyo,otomatik birleştirmeyede alsanız yinede bozyo simetriyi,oyüzden cs3 ü pek pazla kullanmıyorum,birleştirdikten sonra gökyüzünde yada başka noktalarda hafif izler oluyo,onuda ps de yokediyorum,aslında sizin bahsettiğiniz olayda bi sorun var onuda kısaca yazayım,slr bir makina ile panaroma cekerken bir kareden ikinci kareye geçtiğinizde tepedeki ışığın ikinci kareye geçiş farklarını yumuşak yapıyor,cep telle bende denedim panaroma,bi kare cektim ikinci kareyi cekerken bu sefer o karanlık cıktı,birleştirirkende sorun oldu(izler oluştu yada birleşme yapılamadı),gibi gibi:) umarım anlatabildim,tüm dostlara selamlar

eyvallah kardeşim Teşekkürler...

cep telefonundan olmasına rağmen çok hoş kareler
eline sağlık

teşekkür ederim...

Güzel kareler Volkan eline sağlık,Selim'in aydınlatıcı bilgileri ve yardımı içinde teşekkürler ellerinize sağlık ekip işi olmuş :)

Teşekkür ederim :)

Çok güzel kareler Volkan. İzmir de çok güzel çıkmış yani :p
Selim Solakoğlu'nun ve senin ellerine sağlık :)

Ayy İzmir'iniz kurusun söylemesen olmaz dimi :p saol ablacım :)

nasıl bir telefondur bu merak ettim..

nokia 6500 slide