Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Amatörce portre çalışmalarım...

burcuozenxx

🏆Pro Tasarımcı🏆
:angel:

dsc0480u.jpg

dsc0481u.jpg

dsc0482a.jpg

dsc0486.jpg

dsc0962j.jpg

Benzer konular

C3ng0

👑Efsanevi Grafiker👑
2. kare hoş gözüküyor elinize sağlık modelimiz çok tatlı :D

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Model gerçekten çok sevimli ve şeker :) Amatör kareler olmasına ragmen güzel kareler. Ama bazı karelerde portre fotoğrafçılığının en önemli kuralı "gözleri" atlamışsınız. Ama zamanla daha iyileri çıkacaktır umuyorum.

Umarım fotoğrafçılıktaki bazı altın kuralı biliyorsunuzdur ;) Etkileyici bir fotoğraf çekmenin estetik kuralları vardır. Bunlardan en önemlisi; kararlılıktır. Fotoğrafı çekerken ellerin titrememesi, odaklanan noktanın belirlenmesi...Fotoğrafın ilgi çekici olmasını; konu ve baz aldığınız teknik belirler.

İnsan fotoğrafa baktığında önce konuyu çok iyi anlamalı, o fotoğrafa sıcak bakmalı ve kendi algılarıyla örtüşmelidir :) Bir de anlatılmak istenen nesne, odak noktasından çok; Arka fon çok önemli :)
Umarım demek istediğimi anlatabilmişimdir...

Fotoğraflarınızı takip ediyorum, büyük bir gelişim içindesiniz. "Üçler kuralı" nı biliyorsunuzdur, bilmiyorsanız bir göz atın isterseniz...Size çok şey katacaktır diğer çekimlerinizde :)

Güzel kareler, deklanşörünüze sağlık...Işığınız hiç solmasın...
Bol çekimler.

Son düzenleme:

burcuozenxx

🏆Pro Tasarımcı🏆
Model gerçekten çok sevimli ve şeker :) Amatör kareler olmasına ragmen güzel kareler. Ama bazı karelerde portre fotoğrafçılığının en önemli kuralı "gözleri" atlamışsınız. Ama zamanla daha iyileri çıkacaktır umuyorum.

Umarım fotoğrafçılıktaki bazı altın kuralı biliyorsunuzdur ;) Etkileyici bir fotoğraf çekmenin estetik kuralları vardır. Bunlardan en önemlisi; kararlılıktır. Fotoğrafı çekerken ellerin titrememesi, odaklanan noktanın belirlenmesi...Fotoğrafın ilgi çekici olmasını; konu ve baz aldığınız teknik belirler.

İnsan fotoğrafa baktığında önce konuyu çok iyi anlamalı, o fotoğrafa sıcak bakmalı ve kendi algılarıyla örtüşmelidir :) Bir de anlatılmak istenen nesne, odak noktasından çok; Arka fon çok önemli :)
Umarım demek istediğimi anlatabilmişimdir...

Fotoğraflarınızı takip ediyorum, büyük bir gelişim içindesiniz. "Üçler kuralı" nı biliyorsunuzdur, bilmiyorsanız bir göz atın isterseniz...Size çok şey katacaktır diğer çekimlerinizde :)

Güzel kareler, deklanşörünüze sağlık...Işığınız hiç solmasın...
Bol çekimler.

Yorumunuz için çok çok teşekkür ederim ''üçler kuralı'' nı bilmiyorum. Çok merak ettim araştırıcam. Tekrar teşekkür ederim güzel dilekleriniz için :)

burcuozenxx

🏆Pro Tasarımcı🏆
Daha iyilerini de çeker paylaşırım inşallah :) Yorumun için teşekkürler arkadaşım... Kendimi geliştirme çabasındayım :)

Bartholomeww

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.dinozor.org
Fotoğraflar güzel demek isterdim, ama bunun sana bi faydası olacağını sanmıorum. çok güzel veya kötü olmuş demektense eleştirmeyi tercih ederim.
Portre fotoğraflarında direk flaş tercih edilmez. ya modelin çaprazından- yanından- arkasından(ters ışık için) vs. bir flaş veya ışık kaynağı kullanmanı öneririm yada hiç flaş kullanmamanı.

bunu bi dene , farkı sende görüceksin ;)

burcuozenxx

🏆Pro Tasarımcı🏆
Teşekkür ederim yorumun için. Eleştirmene daha da sevindim çünkü benim önerilere ihtiyacım var. Önerilerini dikkate alıcam, tekrar teşekkür ederim.

gamzesah92

🏅Acemi Tasarımcı🏅
hepsi birbirnden gzl kareler ancak en son cekilmiş kareye bayıldım :) ellerize sağlık ;)

poseidon

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
positivedesign.webs.com
modeliniz cok guzel, fakat fotograflar icin ayni seyi soyleyemeyecegim. Bazi arkadaslar belirtmis, portre fotograflarinda direk flas kullanmak onerilmez, ayrica kadrajiniz cok bozuk, bunun nedeni az fotograf cekmek ve incelemektir genelde. Ayrica ne tur makina kullandiginizi bilmiyorum ama alan derinligi maalesef yok, portre fotograflarda en onemli kural alan derinligidir eger bunu yakalayamazsaniz obje fotografin ve arka planin icinde kaybolur gider. Size tavsiyem biraz daha fotograf incelemniz ve alan derinligini mutlaka ogrenmeniz.

kübra0411

🌱Yeni Üye🌱
kareye baktıgımızda insanı huzurla dolduran bi melek var sanki....