Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

ardı ardına dikdörtgenleri aynı hizada kopyalama

umitkaragoz1988

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐

arkadaşlar aynı hizada ardı ardına dikdörtgenleri nasıl çoğaltabilirim.
klavyede hangi tuşa basıpda aynı hizada çoğaltabilirim bu dikdörtgenleri

Benzer konular

Imortall

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
kardeş amma taktın bu işe iki kare çiz ayrılmış gibi olur zaten :s

bytgrfk

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Açacağınız tüm dikdörtgenleri ayrı ayrı layerlarda çalışın bu şekilde birbirlerine hizalamanız daha kolay ve rahat olur tek layer içinde birkaç tane dikdörtgeni hizalamanız biraz zor olur.

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑

Öncelikle aynı layer üzerinde hizalama diye bir şey söz konusu değil. Hizalama birini (layer) diğerine göre hizalama işlemidir ki yapacağını işlem layere göre gerçekleştirilir. Aynı layerde ancak bir bölümü seçer ve taşırsınız. Her şekil için ayrı layerlerde çalışırsanız 1. olarak işaretlediğim yerden hizalama işlemini yapabilirsiniz, eğer layerler eşit boyuttaysa 2 olarak işaretlediğim yerden ara boşluklarını da otomatik olarak hizalayabilirsiniz. Çizdiğiniz dörtgeni çoğaltmak için taşımadan önce ALT tuşuna basılı tutun işaretçinin şekli değişecektir, Alt tuşuna basılı tutarak taşıma yaptığınızda ayrı layerde kopyalama işlemi yaparak çoğaltma işlemini tamamlayabilirsiniz ...

photox

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐

Öncelikle aynı layer üzerinde hizalama diye bir şey söz konusu değil. Hizalama birini (layer) diğerine göre hizalama işlemidir ki yapacağını işlem layere göre gerçekleştirilir. Aynı layerde ancak bir bölümü seçer ve taşırsınız. Her şekil için ayrı layerlerde çalışırsanız 1. olarak işaretlediğim yerden hizalama işlemini yapabilirsiniz, eğer layerler eşit boyuttaysa 2 olarak işaretlediğim yerden ara boşluklarını da otomatik olarak hizalayabilirsiniz. Çizdiğiniz dörtgeni çoğaltmak için taşımadan önce ALT tuşuna basılı tutun işaretçinin şekli değişecektir, Alt tuşuna basılı tutarak taşıma yaptığınızda ayrı layerde kopyalama işlemi yaparak çoğaltma işlemini tamamlayabilirsiniz ...

bunun dışında da bir kare çizdikten sonra enter a basıp sağa doğru kac mm farklı ne dogrultuda gidecegini ayarlayıpda kopyalama yapabiliriz en pratiği budur

Selim MERCANO

👑Efsanevi Grafiker👑
Var olan objenin dikey yada yatay olarak aynı düzeyde çoğaltılmasını istiyorsanız.
Kısayol tuşlarından " Alt " tuşunu basılı iken "shift" ile objeyi dikey yada yatay kaydırma işlemi yaptığınızda aynı hizada hareket edecektir.

Ara boşlukların eşit mesafede olmasını istiyor iseniz yine arkadaşların belirttiği gibi tüm "layer / ( katman) "seçenekleri seçili iken "Layer / Align (Hizalama) " menüsünden düzenleyebilirsiniz.

photox

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ben mac kullanıyorum mac te oluyor pcde olmayabilir bilemeyeceğim tahminimce transfor... vardır ayarlamaları

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
ben mac kullanıyorum mac te oluyor pcde olmayabilir bilemeyeceğim tahminimce transfor... vardır ayarlamaları

Transform dan yaptığımız zaman önce aynı hizada kopyasını çıkarmak ve seçili kopyayı taşımak gerekiyor bu durumda "daha pratik" olmuyor ...

photox

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
musaıtım olsam resımle gösterirdim daha pratik illaki kullanan vardır cıkar acıklar ben acıklayana kadar