Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Arımızın ismini seçiyoruz...

Arımızın ismi ne olsun?

• Hezarfen

Oy: 88 32.2%
  • Başarı

Oy: 26 9.5%
  • Grafi

Oy: 111 40.7%
  • Kâşif

Oy: 48 17.6%

• Kullanılan toplam oy
    273
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hac_ker

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.veliduzgun.com
Bir grafiker olarak bir bütünün var olmasında, tüm özellikleri çok önemlidir diye düşünüyorum. Tabi benim farkettiğim bir şey var aslında o da arımızın isimsiz olmasından kaynaklı duruşunun çok sert olduğudur. bu duruşu sempatik bir hale getirebilmenin de en güzel yöntemi ona sempatik, sevecen bir isim bulmaktan geçmekte olduğunu, burada da Grafi isminin buna daha yatkın isim olduğunu düşünüyorum...

hamlet1987

🏅Acemi Tasarımcı🏅
grafi isimini öneren ben olduğum için tabide grafi

hac_ker

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.veliduzgun.com
Hezarfen... Hazarfen..?

Sevgili arkadaşlar birşey dikkati mi çekti sizler ile bunu paylaşmak istedim. eğer takip edebildiyseniz yazışan arkadaşlar arasında "HEZARFEN yerine HAZERFEN" diyenler olmuş aslında burda da anlaşılacağı üzeri isim telafuzu gerçekten de dili yoruyor.. ayrıca tekrar etmekte fayda görüyorum arımızı da biraz günümüzden uzaklaştırıyor,

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
grafi isimini öneren ben olduğum için tabide grafi

Kimin önerdiği anket sonucunda açıklanacaktır. Aynı ismi öneren kişiler arasında ilk öneriyi yapan geçerlidir.

Sevgili arkadaşlar birşey dikkati mi çekti sizler ile bunu paylaşmak istedim. eğer takip edebildiyseniz yazışan arkadaşlar arasında "HEZARFEN yerine HAZERFEN" diyenler olmuş aslında burda da anlaşılacağı üzeri isim telafuzu gerçekten de dili yoruyor.. ayrıca tekrar etmekte fayda görüyorum arımızı da biraz günümüzden uzaklaştırıyor,

Sevgili hac_ker; bizler geçmişini seven ve değerlerine önem veren bir nesiliz. :)

Hem Hezarfen'i yanlış telafuz eden ve yazanlara da belkide bu vesile ile doğruyu da öğretmiş oluruz. ;)

hac_ker

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.veliduzgun.com
Haklısın sevgili Volkan; geçmişine ve değerlerine önem veren birisi olarak yanlış anlaşılmak istemem, ama sizden ricam yanlış telafuzlara müdahale edebilirsek daha sağlıklı olacaktır diye düşünmeden de edemiyorum beni maruz görün lütfen sevgiler...

grafikerkartal

👑Efsanevi Grafiker👑
Hezarfen Hezar Farsça da 1000 sayısını ifade eder. Hezarfen ise: 1000 Fenli; âlim, bilgili kişi…

Ayrıca bizim geçmişimizden bir düşünür ve bilim adamı, dünyada ilk uçan insan olarak kabul ettiğimiz Hezarfen Ahmet Çelebi; yaşadığı dönemde aykırı bir fikir olarak görülen uçma eylemini gerçekleştirmek için büyük bir istek duymuş ve gerçekleştirdiği de rivayet edilmektedir.

Hezarfen’in fikirleri grafik tasarımcılarla işte bu noktada kesişmektedir, grafik tasarımcıların uçarı fikirleri gerçekleştirme isteğini simgeleyen biridir Hezarfen Ahmet Çelebi.

Grafik tasarımcıların sadece kendi mesleklerindeki konularla değil kendi mesleği dışındaki konularda da bilgi sahibi olması ve arımızın da uçma becerisi olduğunu düşündüğümüzde sanırım önerilen birçok isim arasından neden Hezarfen ismi önceliklerimiz arasında olduğunu sanırım daha iyi ifade etmiş olacağız.

;) grafi de güzel fakat basit kalır bize yakışan bu şekilde olmasıdır yukarıda bencce yeterince açıklama vardır... Hezarfen'e de tarhin vermediği hakkı azda olsa biz vermiş oluruz...

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Haklısın sevgili Volkan; geçmişine ve değerlerine önem veren birisi olarak yanlış anlaşılmak istemem, ama sizden ricam yanlış telafuzlara müdahale edebilirsek daha sağlıklı olacaktır diye düşünmeden de edemiyorum beni maruz görün lütfen sevgiler...

Maruz: Bir olayın, bir durumun etkisinde veya karşısında bulunan...

Mazur: Mazereti olan, mazeretli.

Sanırım "mazur" demek istediniz?

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
Benim önerdiğim isme yakın bir isim olduğu için Hezarfen diyorum :D

Üstelik bu arıcık biz grafikerlerin maskotu madem ki,
her grafiker uçmaya çalışan bir Hezarfen sayılır sanki :bigsmile:

Uçabilenler de kovana erişebilirler, ama ben daha kanat bile çıkaramadım :p

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...