Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

arsal turşu etiketi

delikarga

🌟Usta Tasarımcı🌟
salatalksunum3copy.jpg

salatalksunum4copy.jpg

Benzer konular

dogukan2002_01

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Tasarım olarak fena değil ama etiketin üzerinde ne turşusu ise onun resmi olsa, ürünü alacak müşteri için raftan seçmesi daha kolay olmazmı ? emeğine sağlık

delikarga

🌟Usta Tasarımcı🌟
şöyle bir sıkıntı var, iş bobin basılacak ve kokteyl montajlanacak. o yüzden müşteri sadece ürün adı ve içeriğinin değişeceği bir konsept üzerinde duruyor. 45 çeşit ürün var ve salamura ve turşu etiketi olacak, ambalaj şeffaf kavanoz olunca gözüken ürünün görselini koymak anlamsız biraz. yorumun için teşekkürler, iyi çalışmalar

Erkan ERGEN

🏆Pro Tasarımcı🏆
bence cam şişe/kavanoz etiketi için son derece mantıklı yaklaşım. böylesi tüketici için büyük kolaylık yaratmakta. ürünün albenisini zaten içindeki malzeme oluşturuyor. hem büyük isimler seçmede kolaylık ve rafta kolay bulunabilmeyi sağlıyor. ürünün basım şekli nedeniyle bu tarz bir tasarımda zorunluluk olmasa da bence mantıklı bir seçim. elinize sağlık. sadece renkleriniz biraz daha arka planda yer alan üründen ayrışması için daha farklı seçilebilir. emeğinize sağlık başarılar.

poetmen

🌟Usta Tasarımcı🌟
1. çalışma daha hoş evet biraz daha renkleri belirgin ve göze batar olursa çok daha güzel olur elinize sağlık hoş çalışmalar.

kamikaze235200

🌱Yeni Üye🌱
ben 2. yi beğendim fakat, yazılar biraz daha belirgin olsaydı sanki, ama bence yani.kolay gelsin. tebrikler.

alime

🌱Yeni Üye🌱
ben birinciyi beğendim
. Diğeri biraz ebat olarak küçük kalmış. Ürün gözüktüğü için,
içindekini yazıyla vurgulamak anlamsız. renk seçimi yanlış bence. ürünle aynı renkler
boğucu olmuş. başarılar

kamikaze235200

🌱Yeni Üye🌱
eöeğinize sağlık.kavanoza etiket giydirmesi nasıl yapılıyor? hep merak etmişimdir.bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?

Pınar Bozdemir

👑Efsanevi Grafiker👑
Bir ambalaj ürünü sattırmalı açıkcası beğenmedim çünkü iştah açıcı ve alma isteği uyandırıcı değil.
Sıradan bir çalışma olmuş ... Bu ambalajlı ürünü markette görsem almam...

iyi Çalışmalar

grafikoguz

🌱Yeni Üye🌱
bundan iyisi şamda kayısı En güzel Etiket sade olan etikettir bu etiket çalışması yeteri kadar değil olabileceğinden fazlasıyla güzel olmuşş başarılar.

delikarga

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bir ambalaj ürünü sattırmalı açıkcası beğenmedim çünkü iştah açıcı ve alma isteği uyandırıcı değil.
Sıradan bir çalışma olmuş ... Bu ambalajlı ürünü markette görsem almam...

iyi Çalışmalar

tekdüze ve ezbere yapılmış bir yorum. Ürünün tamamını yada büyük bir bölümünü kaplayan kutu, teneke gibi materyaller üzerine bir ambalaj tasarımı çalışıyorsak yukarıda belirttiğin hususlar önemlidir. Ancak örnek çalışmadaki gibi bir kavanozdaki etiket uygulamasında ürünün büyük bir bölümü gözükmektedir.

Ürün ile tüketici arasında bir bağ yaratmak bu tür bir çalışmada mümkün değildir. Örnekteki uygulamada tüketici ile marka arasında bir bağ kurulması daha uygundur. Onlarca kavanoz arasından öne çıkmak, ben buradayım diye bağırmaktansa ben daha güvenilir, kaliteli ve lezzetli ürünler üreten bir markayım demeyi tercih etmek gerekir.

Bu marka sahibi, üretim süreci, ambalajda kullanılacak olan materyal, ürün sunumu, üretim süreci, etiket maliyetleri gibi pekçok konunun irdelenmesiyle ortaya çıkan bir karar sürecidir.

belirtiğiniz hususlar her ambalaj tasarımında uygulanırsa rakip markaların birbirinden ayrılması diğerlerinden farklı olduğunun anlatılması nasıl mümkün olacaktır. Evet bazı şeyler klişe olmuş ve tüketicinin bilinç altına yerleşmiştir. Pek çok salça tenekesi kırmızı zemin üzerinde logo, ürün adı ve bilgilendirme yazılarından ibarettir. Piyasaya yeni çıkan herhangi bir salça üreticisi markasını onlarca kırmızı tenekenin arasından nasıl öne çıkartacaktır, domates kırmızı, salça kırmızı, domatesin sapı yeşildir. tabii tüketici kırmızı bütün tenekeleri salça yada türevleri olarak bilmektedir. bu tür seçimler tüketici analizleri, hedef kitle seçimi, ürün sunumunun nasıl yapılacağı gibi pek çok etkenin değerlendirilmesi, maket ürünler ile sahada anketler yapılmasıyla irdelenir ve karar süreci oluşur.

özetle tüm gıda ürünleri iştah açsın yada satış rengi diye sadece kırmızı tonlarda, doğayı ve/veya doğallığı vurgulamak için yeşil tonlarda yapılmıyor.

Bu arada mevcut çalışma basılmadı, revize edildi. yorumlar için teşekkürler, iyi çalışmalar.

grafisoy

🌱Yeni Üye🌱
10 numara çalışma çalışma olmuş eline sağlık sadelikten yanayım ben karman çorman işleri sevmiyorum

sema1981

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Sade zarif bir tasarım olmuş ürünün ne olduğu apaçık ortada anlatmış herşeyi emeğinize sağlık...

LaYeR

🏆Pro Tasarımcı🏆
bence cam şişe/kavanoz etiketi için son derece mantıklı yaklaşım. böylesi tüketici için büyük kolaylık yaratmakta. ürünün albenisini zaten içindeki malzeme oluşturuyor. hem büyük isimler seçmede kolaylık ve rafta kolay bulunabilmeyi sağlıyor. ürünün basım şekli nedeniyle bu tarz bir tasarımda zorunluluk olmasa da bence mantıklı bir seçim. elinize sağlık. sadece renkleriniz biraz daha arka planda yer alan üründen ayrışması için daha farklı seçilebilir. emeğinize sağlık başarılar.

Arkadaşımın söylediklerine katılıyorum.Bencede başarılı bir ambalaj tasarımı olmuş..