Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bas-Kes summa dc4 yada Roland Soljet ProIII XJ 640 sizce hangisi?

B3R3LI

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaslar, bizler yurtdisinda yasiyoruz. yazilarimda turkce karakterler kullanamiyorum ozur simdiden.
bas-kes makina alacagiz. summanin tek bir modulu var dogal olarak roland ise cok daha secenekleri olan bir marka.
2 makina arasinda secim yapmaya calisiyoruz sizlerinde fikirlerini almak istedik; iki makinaninda fiati ayni 20.000 euro

1. makina roland soljet pro3 xj640. (bas-kes) 160cm....

2. makina summa dc4 (bas-kes) 127cm.....

hem ic hem dis baski uygunlugu baski kalitesi kesim kalitesi acisindan sizce hangisini tercih etmemiz bizler icin daha iyi olacak yardimlarinizi bekliyoruz.

saygilar......

Son düzenleme:

handsfree

🌱Yeni Üye🌱
slm

oncelikte iki makine arasında boya farkı vardır.
summa ribbon kartuş kullanır roland ise sıvı boya.
summanın baskı tekniği rolandan farklıdır termal trasfer yontemiyle baskı yapar
boyayı malzemeye yakarak trasfer eder roland da ise boyayı püskürterek.
tahminimce summa nın baskı omru bana daha fazlaymış gibi geliyor ama summa da diğer bir özellik farklı renk secenekleri var, kartuş olarak farklı renkler sunabilmesi altın ve gümüş kartuşları ve daha fazla renkler mevcut sanırım altın rengi direk basabiliyor. ama roland da bukadar fazla secenek yok.
summanın baskı maliyeti daha fazla olabilir. turkiyede cok fazla bu makineden yok ama plotterlarından cok kurdum şuana kadar elektronik arızaya gelen olmadı. ama roland daha bilindik bir marka roland da cozum yolun daha fazla rolan alırsan sizin için daha kullanışlı olur.

denea

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ayrıca XJ640 bas&kes değil. Bas&kes lerde maximum ölçü 137 dir. XJ640 ise sadece baskı makinesidir. XJ640 ın serisi SOLJET serisi olup , bu serinin bas&kes makinesi de XC540 dır. Bu makine 6 renkli bir makinedir. saatteki baskı hızı 41 m2 ye kadar çıkabiliyor. Akıllı pas kontrol sistemi ile de hem baskı hızı hem de baskı kalitesi oldukça yüksektir. 1440x1440 dpi. lık bir makine

B3R3LI

🌱Yeni Üye🌱
gercekten dogru tesekkurler roland bu model sadece printer imis. :(

bizde ayri ayri almaya karar verdik kesici summa ve printer mutoh. belcikada oturdugumuz icin summa da orjin belcika koken oldugu icin daha iyi teknik servis alabilecegimizi dusunduk.
ayrica summa kesiciler hakkinda anlatilanlar tecrubeler epey icacici.

printer olarak mutoh almayi dusunduk opos sistemli makinalar zaten. yeni model duzenlememiz su sekilde oldu;

kesici- summa s class D serisi 120 ( 120D) 7000 euro

Printer - mutoh rockhoppers 155cm 62" 11.000 euro
printer icin imalatci aciklamasi outddor olarak yapilmaktaki bizler icin hem ic hem dis mekan calismasi olarak buyuk bi avantaj saglayacagini dusunuyoruz. ecosolvent printer olarak tanimlanmakta.

roland print and cut ise xc serisi bize pahali geldi biraz ki fiati 26.000 euro

dusunceleriniz ve tecrubelerinizden faydalanmak isteriz ki su anda faydalandigimizda apacik ortada :peace1:

tesekkurler simdiden

muhsin çal

🌱Yeni Üye🌱
S.a. Kardeşim bende roland bas kes var çok muhteşem bi makina ben baskı makinasında roland dan başka makina tanımam ben alacağın makinanın en üst teknolojide üretildiğine eminim roland bir profesyonellerin makinası gerisi çin kore hurdalığı teferruat

Erkan DERYA

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.istanbulreklam.com
S.a. Kardeşim bende roland bas kes var çok muhteşem bi makina ben baskı makinasında roland dan başka makina tanımam ben alacağın makinanın en üst teknolojide üretildiğine eminim roland bir profesyonellerin makinası gerisi çin kore hurdalığı teferruat

Senin yazılarını okuyorum ve yazmadan duramıyorum...

kore hurdalığı teferruat ( bu nedemek şimdi)

ilk soruyu soran Arkadaş Mutoh , Roland , Summa markalarından bahsetmiş..

1. Mutoh makineler Joponya kökenlidir... ve belçika Gistel yakınlarında büyük bir fabrikası bulunmaktadır.
2. Summa makineler aslen ilk Amerikan malıdır daha sonra belçika ya geçmiştir.
Yine Belçika Gistelde büyük bir fabrikası var...
3. Roland makineler. Japonya üretimidir..

Mutoh baskı ve Summa Kesici iyi seçim olur.
fabrikalar belçikada...

Summa S class serisi (Profesyonel adı üstünde)

Kolay Gelsin..
Erkan DERYA ®

Bloodensty

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Muhsin kardeşime kesinlikle katılıyorum. Roland Baskı makinasının üzerine yok.sp-300 sp-540 ve sp-745 kullandım..hepsi ile mükemmel baskılar alıyorum.ayrıca boya olarak mega ink tercihim..

abdullah005

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaşlar baskesin dış mekana dayanıklılığı fazla değilmiş doğrumu?

msteknoloji

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.msteknoloji.com
summa konusunda yardımcı olabilirim bizde summanın ithalatçıyız özelden veya reklam linkimizden iletişime geçebilirsen bilgi veririm detaylı

ibrahim386

🌱Yeni Üye🌱
Senin yazılarını okuyorum ve yazmadan duramıyorum...

kore hurdalığı teferruat ( bu nedemek şimdi)

ilk soruyu soran Arkadaş Mutoh , Roland , Summa markalarından bahsetmiş..

1. Mutoh makineler Joponya kökenlidir... ve belçika Gistel yakınlarında büyük bir fabrikası bulunmaktadır.
2. Summa makineler aslen ilk Amerikan malıdır daha sonra belçika ya geçmiştir.
Yine Belçika Gistelde büyük bir fabrikası var...
3. Roland makineler. Japonya üretimidir..

Mutoh baskı ve Summa Kesici iyi seçim olur.
fabrikalar belçikada...

Summa S class serisi (Profesyonel adı üstünde)

Kolay Gelsin..
Erkan DERYA ®

Dostum bence roland derim kesinlikle süper sorunsuz çalışıyor. SP 540 - VP 540 - XC 540 makinalarını kullanma şansım oldu hepsi süper çalışıyor.

B3R3LI

🌱Yeni Üye🌱
tesekkurler arkadaslar biz makinalarimizi aldik
summa plotter ve mutoh digital baski (opos sistem) ikilisi

lessthenzero

🌱Yeni Üye🌱
summa konusunda yardımcı olabilirim bizde summanın ithalatçıyız özelden veya reklam linkimizden iletişime geçebilirsen bilgi veririm detaylı

Bizde summa almak istiyoruz.Vona teknolojiden tekliflerimizi aldık.Fiyatlar gayet ekonomik ve stoktan teslim ediyorlar.Sizde ithalatçıysanız sizden teklif almak isteriz.

encinsan

🌱Yeni Üye🌱
selam arkadaşlar
konu ilgimi çekti bende katkıda bulunayım dedim, şubat ayında mimaki 160lık bas-kes aldık çok memnunuz, çok seri makine ayrıca baskıdan sonraboya kuruması için beklemenize gerek yok hemen kesime geçebiliyor ayrıca kafalar 8pl çok daha kaliteli baskılar alıyoruz. dökme boya sistemi de gayet verimli; herkese kolay gelsin

IDP

🌱Yeni Üye🌱
Mimaki CVJ-30 serisi baskes makineleri görmenizi isterim. 160 cmlik baskes sadece mimaki de var. Her model beyaz basıyor. hız saat 18 m2 4 passda. görmenizi tavsiye ederim.

mdp

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar, merhaba MİMAKİ yeni CVJ30-160 CM print&cut alacağım bilgisi olan var mı? tam solvent diyorlar, roland gibi eco değilmiş doğrumu bir de çok hızlı bir makine imiş, aynı anda beyaz renk te basıyormuş! bir de servis çok önemli bu konularda kiminle çalışmam lazım yardım cı olurmusunuz?