Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Benim gibi karalkalemle uğraşan arkadaşlara ne önerirsiniz

mc_bakteri

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Meraba Arkadaşlar sizden; benim gibi güzel sanatlar fakültesi için karakalemle boğuşan arkadaşlara yol göstermenizi rica ediyorum :) Yani işimize yarayacağını düşündüğünüz her ne olursa olsun lütfen paylaşın.. (çizimde en çok neye önem vermeli,sınava nasıl hazırlanmalı vs...) Eminim sizlerde bu yoldan geçtiniz ve benim gibi yeni arkadaşlardan daha çok tecrübeniz var.Bizi bunlardan mahrum etmeyin :) Sizin vereceğiniz taktiklere ihtiyacımız var en azından ben öyle düşünüyorum :) Sonuçta meslektaş sayılırız :angel: ;)
..::Şimdiden Teşekkür Ederim::..

sss.ibel

🏆Pro Tasarımcı🏆
bende güzel sanatlara hazırlanıyorum ve ilk kez giricem çok heycanlıyım :)
bence ilk başta 2B resim kalemiyle başlamalısın daha sonra elin ilerledikce kalemin derecesinide arttırırsın.Elin sürekli kağıtta olmalı ve devamlı bir şeyler karalamalısn tabi ölçüsünü alarakta çizim yapmalısın.böylelilkle gölgelendirmelerinde gelişecek ve taramaya geçiceksin zamanla olucak biraz garet ve emek lazım:)

piyanistalp

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
öncelikle başarılar diliyorum bende eğitim fakülteesi resim bölümü 2 sınıfa geçtim..ben ilk başladıgım günler masanın üzerine bardak, kutu, kumaş obje olarak ne bulduysam koyup sadece kenar çizgilerini çizerek olaya başladım...ilerleyen günlerde desen çizimlerine geçtim bu mesafede ortalama 1 hafta falan sürdü...boş kağıda hergün düz çizgiler yan çizgiler yamuk çizgiler atarak elimi rahatlatmaya çalıştım..desene başladıgımdada etüd etmeden yani ışık gölgeye girmeden sadece kenar çizgilerini ve ölçülendirmeye önem vererek sadece taslak halinde çizimler yaptım..daha sonra haftada bir imgesel konusu belirleyip imgesel çizimler yaptım sonra 3 günde bir ve sonra hergün...yani anlayacağın 3 öğün yemek 5 öğün resim...başarmak istiyorsan çok çalış elinden gelenin fazlasın yap çünkü rakiplerin öyle yapıyor..internet üzerinden karakalemle ilgili kitaplar var grafikerler nette seni sınava hazırlayacak bilgi mevcut eğerki göz gezdirirsen ve onları uygularsan eğitimine katkı sağlamış olursun...
hadi sen ve senin gibi sınava hazırlanan tüm arkadaşlara başarılar...hakkınızda hayırlısı olsun bu iş çabaya bakar...

mc_bakteri

🏅Acemi Tasarımcı🏅
evet verdiğiniz bilgiler doğrultusunda hareket edicem :) Teşekkür ederim

mügü92

🌱Yeni Üye🌱
selm çizime 2b ile başlanmaz bn grafik öğrencisiyim h ile başlamasın çok bastırmadan ilk önce kağıda oturtmalısın yapacağın işi daha sonraları 2b ye geçilir:)

atolyed3

🌱Yeni Üye🌱
dostum eğer imkanın varsa uzman birinden yardım almanı tavsiye ederim güzel sanatlara öğrenci hazırlayan kurslara bir bak derim..çünkü böle bilmeden 1 sene 2 sene hatta 3 sene sınavlara girip girip kazanamadan çıkan çok kişi var ..zamanını kaybetme derim ...bunun dışında çizimler hakkında nasıl başlanır nasıl ölçü alınır oran orantı nedir .. kompozisyon nedir..bunlar hakkında bilgi alabilmen için sana internet bulabilceğin e-book lar var onlar yararlı olabiliyor...

ATÖLYE D3 Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu

bu siteden 6-7 tane böyle temel e booklardan bilgisayarına indirebilirsin..onun dışında örnek karakalem çalışmaları da var.. başarılar dilerim ..yolun açık olsun ...

Nur

👑Efsanevi Grafiker👑
dostum eğer imkanın varsa uzman birinden yardım almanı tavsiye ederim güzel sanatlara öğrenci hazırlayan kurslara bir bak derim..çünkü böle bilmeden 1 sene 2 sene hatta 3 sene sınavlara girip girip kazanamadan çıkan çok kişi var ..zamanını kaybetme derim ...bunun dışında çizimler hakkında nasıl başlanır nasıl ölçü alınır oran orantı nedir .. kompozisyon nedir..bunlar hakkında bilgi alabilmen için sana internet bulabilceğin e-book lar var onlar yararlı olabiliyor...

ATÖLYE D3 Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu

bu siteden 6-7 tane böyle temel e booklardan bilgisayarına indirebilirsin..onun dışında örnek karakalem çalışmaları da var.. başarılar dilerim ..yolun açık olsun ...

deminden beri sizin reklamlarınıza rastlıyorum.. ama bu sınav için illa kursa gitmek gerekmiyor!

sizin için yararlı olur umuduyla diyor başlıyorum :)
ben hiçbir eğitim almadan, kursa gitmeden yetenek sınavlarına girdim, kazandım ve mezun oldum.. sınava 15 gün kala karar vererek alelacele oluşturduğum bir portfolyoyla başvurmuştum. başta bana da kursa gitmeden kazanman imkansız diyenler oldu..
sınava girdiğim gün sadece deneyim olur diye düşünüyorum ama iki okulun sınavını da kazandım.
yani demek istediğim, akademisyen hocalar ham çizgi arıyorlar.. başka bir hocanın elinde pişmiş çizgiyi düzeltmek daha zordur.. yetenek ışıltısı, azim ve sağlam bir portfolyo, kazanmak için yeterli olabilir. her zaman heryerde çizin, en az 70x50 ebatlarında çalışmalar yapın.. çizimlerinize sık sık uzaklaşarak bakın.. çizeceğiniz nesnede veya kompozisyonda önce haraketi görmeye çalışın. kaba hatlarını araştırma çizgileriyle belirleyin, detaylandırmalardan şimdilik kaçının. yakaladığınız ve doğru olduğunu düşündüğüz çizgileri, sadece doğrular diye defalarca tekrarlayıp çizimlerinizi kirletmeyin. özellikle sınavda çiziminizde doğru ve can alıcı yeri ön plana çıkarın, her yeri tonlamaya kaşkışmayın.. bırakın çiziminiz yer yer hava alsın, yer yer çizgileriniz savaşsın birbiriyle.. elinizi sakın kasmayın.. rahat olun.. ve en önemlisi çizeceğiniz kompozisyona bakanı içine çekecek bir duygu yüklemeye çalışın.. bu nasıl olacak diye soruyorsanız işte orda da yetenek devreye giriyor :) bu sizin sanatçı mı, yoksa fotoçizer mi olacağınızı gösteren en önemli emare.. kolaylıklar diliyorum..

asya1993

🌱Yeni Üye🌱
ben de 1 yıl desen kursuna gittim...çizgilerim oldukça kaliteli fakat imgesel yapamıyorum seneye de sınava giricem imgeseli yapabilmem için ne gibi önerilerde bulunursunuz???yardımcı olursanız çok sevincem..şimdiden teşekkürler....:)

mehmetmetin

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.facebook.com
İmgeseli yapabilmenin bir yolu da bol bol figür hareketleri ezberlemektir. Sürekli ezberliyeceksiniz. Sınavda da gerektiği şekilde ezberinizi konuşturacaksınız. :)

layuref

🌱Yeni Üye🌱
deminden beri sizin reklamlarınıza rastlıyorum.. ama bu sınav için illa kursa gitmek gerekmiyor!

ben hiçbir eğitim almadan, kursa gitmeden yetenek sınavlarına girdim, kazandım ve mezun oldum.. sınava 15 gün kala karar vererek alelacele oluşturduğum bir portfolyoyla başvurmuştum. başta bana da kursa gitmeden kazanman imkansız diyenler oldu..
sınava girdiğim gün sadece deneyim olur diye düşünüyorum ama iki okulun sınavını da kazandım.
yani demek istediğim, akademisyen hocalar ham çizgi arıyorlar.. başka bir hocanın elinde pişmiş çizgiyi düzeltmek daha zordur.. yetenek ışıltısı, azim ve sağlam bir portfolyo, kazanmak için yeterli olabilir. her zaman heryerde çizin, en az 70x50 ebatlarında çalışmalar yapın.. çizimlerinize sık sık uzaklaşarak bakın.. çizeceğiniz nesnede veya kompozisyonda önce haraketi görmeye çalışın. kaba hatlarını araştırma çizgileriyle belirleyin, detaylandırmalardan şimdilik kaçının. yakaladığınız ve doğru olduğunu düşündüğüz çizgileri, sadece doğrular diye defalarca tekrarlayıp çizimlerinizi kirletmeyin. özellikle sınavda çiziminizde doğru ve can alıcı yeri ön plana çıkarın, her yeri tonlamaya kaşkışmayın.. bırakın çiziminiz yer yer hava alsın, yer yer çizgileriniz savaşsın birbiriyle.. elinizi sakın kasmayın.. rahat olun.. ve en önemlisi çizeceğiniz kompozisyona bakanı içine çekecek bir duygu yüklemeye çalışın.. bu nasıl olacak diye soruyorsanız işte orda da yetenek devreye giriyor :) bu sizin sanatçı mı, yoksa fotoçizer mi olacağınızı gösteren en önemli emare.. kolaylıklar diliyorum..

tüm bu yazdıklarının benim için ne kadar önemli olduğunu tahmin edemezsin gerçekten çok teşekkür ediyorum bakış açımı değiştirdin

Arif ARINMIŞ

♾️Grafik Gurusu♾️

Bu sitede gördüğüm en güzel en yapıcı yorum .

teşekkürler . . . :party:

By.joJi

🌱Yeni Üye🌱
bana sorarsanız kurs gerekli ama derslerle gelişirebilirsiniz çok denemelisin.

Öncelikle çizgi ve noktalardan başlamalısınız. Daha sonra yavaş yavaş ilerlersiniz.

Detaylı inceleyebileceğiniz ve bilgi edinebileceğiniz bir kaynak biliyorum.
www.karakalem.org

Umutbyk

🏅Acemi Tasarımcı🏅
vlla yıllardır 2b kullanıyorum ve hb okula gırdım hala 2b hb hiç bir zaman etud varı calısmadım her zaman ıcımden geldıgı gıbı cızdım ve herzaman çizgisel bıraktım sınavlarda dahil

Nur

👑Efsanevi Grafiker👑