Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

bi market için yaptığım tabela çalışmaları sizce hangisi daha dikkat çekici

onurgozay

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bence markete göre çok iyi bir çalşma olmuş, marketlerin o kadar kötü afişleri varki seninkiler onların yanında süper.

afiş? ben tabelayı tartışıyoruz zannediyordum.. balkan ülkelerinde genellikle bu tarz uygulanıyor..yani manavsa elinde domatesler yeşillikler eczaneyse işte ilacını almış mutlu biri hatta birçok markette sadece " products" (ürünler ) yazan tabelalar gördüm. yanındada alışveriş yapan klipartlar..yani adı bile yoktu mağazanın..

ülkemizde ise eğim bence biraz daha ileriye dönük.. yani manavsa yada marketse bir tarz bir druş olmadan olmuyor.. ne kadar küçük olursa olsun işletme bence bir tarzı olmalı.. ya bu tabelaya isimi yazdıkta kenarlarını nasıl dolduralım kaygısı bence yalınlaşma adına geriye dönük bi adım.. unutmayın hocamızın da söylediği.. her dolu olan yada rengarenk olan etkili vede hedefi vuran çalışma değildir..

demek istediğim.. marketin kombinasyonlarını ( ki bence 2 yi geçmemeli ) bütün çalışmaya yaymak zorunda değildin.. bir ana konsept üzerine biraz daha senide tatmin eden bir çalışmanı da görmek isterim..

umarım kırıcı yada anlaşılmaz olmamışımdır.. şimdiden emeğine ve eline sağlık... :cool1:

xxxqqq1

🌱Yeni Üye🌱
çalışmalar fena değil daha değişik tarzda çalışmalar yapılabilir

grafxer

🌱Yeni Üye🌱
üzülerek söylüyorum... hepsi amatörce yapılmış çalışmalar...
1. çalışmandaki meyve resimleri de neyin nesi oluyor... göz yorucu ve dagınık bir dizilimi var alttarafa vermiş oldugun mavi geçiştime ise hiç olmamış...

diger çalışmalara gelince... turuncu ve kırmızı geçişli 1. çalışmada ön vurgu Süper Market olmuş kaplanlar yazısı kendini hiç göstermiyor...
2. çaşılmandaki yeşil ve sarı renkli çalışmanın baskı degerlerini düşünürsen çok soluk bir çalışma oldugunu kabulleneceksin... bununla beraber resimdeki clipart süper market için pek ağır durmuyor...
3. çalışma oldugunca karışık özellikle raftan ürün alan bayan resminin tabelada kullanılması sizce doğrumu...
4. çalışmaya gelince. eminimki sadece alternatif olsun diye eklemişsin...

market ve bu tarz çalışan firmalara genelde sade bir çalışma yapmanı tavsiye ederim...

iyi çalışmalar...

aynen :tongueout:

waltro

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bence olduğunca resimsel görüntülerden sıryılmalı ve estetik kurumsallaşmaya uygun bir yazı karekteri ile reklam panosu düşünülebilir.
Lakin marketlerin neler sattığı ortada.Bence isim vurgulanmalı.Resimler sadece kafa karıştırır.
Bence bu market için oluşturulacak logo çalışmasını panoya gömmek yeterli olacaktır.

eras274

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.erkanaslankiran.com
bence birazda gözlem yapmalısın bim,diasa,tansaş,migros v.s. gibi sadeliği anlayacaksın metrelerce uzaklıktan ördüğünde migrosun migros olduğunu anlayabiliyorsun ama senin çalışmalarında uzaktan bakıldığında kullanmış olduğun resimler dikkat çekecek oranın market olduğu anlaşılmayacak bunlara dikkat edersen daha iyi olur

mr.circassian

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
samirasu nun dediği gibi acaba dikkat çekmek içinmi yapılmalı bir tasarım yoksa amaca uygunluk için mi çalışmalara gelince alternetifi çoğalt en az 20 tane çalış sonra onlardan ele daha çok daha çok koly gelsin

freedesing

🏆Pro Tasarımcı🏆
bence 3. kullanılabilir eline sağlık

fatih.bedir

🏅Acemi Tasarımcı🏅
daha sade bir çalışma yapmalısın. okunulurluk ön planda olmalı, karışık tasarımlardan kaçmalısın. sokağa çıktığın zaman gözüne çarpan tabelalar genellikte sade olanlardır ki, üzerinde yazanlarda daha çok akılda kalır.

ahuzarim

🌱Yeni Üye🌱
çalışmalar güzel olmuş ama hiç biri mrket calısması gıbı durmuyo calısman gerekıyo

LaYeR

🏆Pro Tasarımcı🏆
Hiçbiri olmamış arkadaşım üzgünüm..

ankaradijital

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben hiçbirisini begenmedim birde süpermarket derken ü lerin noktası yok :)
bence ilk olarak renk uyum kriterlerini araştır derim hiçbir renk digerine uymamış
bu çalışmaları sanırım 20 dk lık zamanını ayırarak yaptın sanırım ondan böyle oldu :)

ozknyrk

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
tabela için daha büyük ve el verdiğince okunaklı fontlar seçilmeli.. emeğine sağlık...