Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bio Mürekkep (sağlığa zararsız, kokusuz baskı boyası)

Bykapilo

🌱Yeni Üye🌱
iyi akşamlar,

Arkadaşlar yeni geliştirilen bio mürekkepler hakkında bilgisi olan veya kullanan
kimse varmı ?
(Solvent boyaya alternatif olarak üretilmiş, aynı mukavemet ve daha iyi parlaklığa sahip, %100 kokusuz ve sağlığa zararsız boya diye biliyorum)

saygılar

Benzer konular

birolbirinc

🏅Acemi Tasarımcı🏅
o tip bir mürekkep varsa bende ilgileniyorum solvent kokusu insanı fena yapıyor yıllardır da koklamak zor insan 3-5 fazla verir bio solventli bir şey alır. maske felan taksakta ne yaparsak yapalım solventin etkisi var. ben getiren olursa bu tip mürekkebi xaardan da onaylı olursa kullanırım uçuk fiyat farkı olmazsa tabi.

Murat VARDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
iyi akşamlar,

Arkadaşlar yeni geliştirilen bio mürekkepler hakkında bilgisi olan veya kullanan
kimse varmı ?
(Solvent boyaya alternatif olarak üretilmiş, aynı mukavemet ve daha iyi parlaklığa sahip, %100 kokusuz ve sağlığa zararsız boya diye biliyorum)

saygılar

inan hiç bir bilgim yok ama bende şimdi merak ettim doğrusu !

slayer_

🌱Yeni Üye🌱
Malesef konu sağlık oldumu konulara ilgide azalıyor... bende havalandırma sistemleri hakkında araştırma yapıyorum, ülkemizde hiç satan yok bu ürünleri onu geçtim tartışma konusu bile yok. Yasaların boşlukları ve ülkemizdeki bilinçsiz insanlar yüzünden bu konular gereken ilgiyi görmüyor.

Bykapilo

🌱Yeni Üye🌱
Evet arkadaşlar var, pigment reklam bio mürekkepleri getiriyor fakat detaylı bilgi mevcut değil. Konuyla ilgili araştırma yapabilecek arkadaşlardan yardım bekliyoruz.

optimusPrm

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Arkadaşlar aranızda roland kullanıcısı varsa folpa reklam'da evo-sol boyalar var. Onlarda kokusuz ve mukavemeti aynı.

serkan0783

🌱Yeni Üye🌱
bio boya için maillerinizi bekliyorum arkadaşlar serkancagliyan@hotmail.com

Bio ve Green life boya konusunda her türlü bilgiyi sorabilirisinizi.Sağlık herşeyden önemlidir.

graphicturk

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.graphicturk.com
bio boya için maillerinizi bekliyorum arkadaşlar ...................

Bio ve Green life boya konusunda her türlü bilgiyi sorabilirisinizi.Sağlık herşeyden önemlidir.

Sürekli Kural ihlali yapan üye:

Kurallarda her şey açık bir şekilde ifade edilmiştir.

Üyeliğiniz ile forum kurallarını onayladığınızı kabul etmiş bulunuyorsunuz.

Lütfen forum kurallarını tekrar okuyunuz.
forum kuralları mutlaka okuyunuz

SKYTH

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bio ve green mürekkeplerin dış mekan ömrü 6 aydır...Daha uzun kalmasını istiyorsanız sıvı laminasyon yapmanız gerekir.

Bykapilo

🌱Yeni Üye🌱
ama sorduğum firmalar dayanıklılık olarak 1.5 yıldan bahsediyorlar, hatta boyayı satan firmalarda boyanın açıklama kısmında yine 1.5 yıl yazmışlardı.
Not: bu firmaların solvent boyalara verdikleri dayanıklılık ömrü yine 1.5 yıl diye hatırlıyorum

birolbirinc

🏅Acemi Tasarımcı🏅
dış mekana dayanıklı ekolojik baskı makinası boyası yok herhalde bana boya getiren 2 firma kokusuz solvent ayarında boyadan bahsetmişlerdi çalışmalar yapılıyor dediler ama üzerinde 1-2 yıl geçmesine rağmen herhangi bir gelişme olmadı ben araştırıyorum bilgisi olan arkadaşlardan da buraya haber vermelerini bekliyorum.

Bykapilo

🌱Yeni Üye🌱
Bio ve green mürekkeplerin dış mekan ömrü 6 aydır...Daha uzun kalmasını istiyorsanız sıvı laminasyon yapmanız gerekir.

Sorduğum firmalar dışmekan ömürleri 1-1,5 yıl civarı dediler. Solventle aynı diyen oldu, daha fazla dayanır diyen oldu ... vs. sizde dayanıklılık çok kısa sürer diyorsunuz. Siz kullanıyormusunuz bu boyayı, veya bilginiz varsa lütfen bizimle paylaşın

Saygılar

serkan0783

🌱Yeni Üye🌱
bio ve green mürekkeplerde dış mekan baskı ömrü 2 yıldır.Sertifikalı olarak satışı yapılmaktadır.

birolbirinc

🏅Acemi Tasarımcı🏅
boya dayanım ömrü aslında birazda kaç pas baskı yaptığımızla alakalıdır 8 pas baskılar bayaa uzun gidiyor ama 4 pas bakılar en fazla 2 yıld ömürlerini tüketiyorlar. birde reklamın yüzeyini ve arkasından güneş ışığı alıp almadığıda çok önemlidir. ama ortalama 2-3 yıl gidiyorsa bence yeterli m2 15 - 20 tl arasında basıyoruz zaten 25 ten basarım yeterki sağlığımdan olmayayım. hem bana m2 25 i çok gören müşteriler belediyelere m2 de 40 tl yi çatır çatır ödüyorlar. hemde her yıl.

Seyit Tiken

🏆Pro Tasarımcı🏆
Arkadaşlar, boyanın günde kaç saat güneşe maruz kaldığıda büyük bir etkendir, gölgede duran yada az güneş gören bir boyanın ömrü daha uzun olur, boyanın solma ömrü, güneşle orantılıdır, önemli bir etkendir diyebiliriz.