Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bir Grafikerin kullanacağı programlar?Sizce nelerdir

aksan

🌱Yeni Üye🌱
Corel, Photoshop vede hayal gücü ortamada sago ii olur

grafikçe_

♾️Grafik Gurusu♾️
Öncelikle yapılan hayalgücü ve tasarımın kağıda geçirilmesi için eskis..daha sonra vektörel bi program olan illüstratör ve yapılan çizimi daha da geliştirmek amacıyla photoshop yeterli die düşünüorm..tabi bi çok kaynak programdan da yararlanılabilir..ama temelde olması gerekenler bunlar ve yeterli bence...

david_leven

🌱Yeni Üye🌱
Hayal gücü beyin programlama sistemi çalışması gerekir;)

dikenosey

🏅Acemi Tasarımcı🏅
hayalgücü lazım, onunla bitmiyor bol kıvrımlı bir zeka lazım, bitmedi bilgisayar lazım, hangisini kullanırsan kullan bi iki adet program lazım, ama illaki bunların yanında yeterli zaman ve huzur lazım.

mhmt şhn

🏆Pro Tasarımcı🏆
Corel + photoshop gerisi boş ....

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Arkadaşların çoğu kalem, kağıt ve hayal gücü gibi program diyemeyeceğimiz ürün ya da subjektif durumlardan bahsetmişler. Oysaki konuyu açan arkadaş (ki kendisi de uzaklaştırılmış) program sormuş.

Bu konuda aslında şu program demek sadece o programı üreten firmanın reklamı olacaktır. Fakat piyasada sadece bu işler için üretilmiş profesyonel yazılımların hangisine hakimiyetiniz var ya da daha çok aşina iseniz o programı kullanmak her zaman sizi daha doğru bir sonuca götürecektir. Tabi tek bir program ile tüm istediklerinizi amaçlar doğrultusunda yapamayacağınızı da bu düşünceme eklemek isterim.

VUPLUS

🌱Yeni Üye🌱
Hangi alanda çalışacağına bağlıdır.
Ben matbaadayım.
İllustrator InDesign ve Photoshop üçlüsü her işi tasarlatır her işi açar her işi basar

expand

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ilk önce İnternet diyorum ve sonrada Photoshop ve illustrator diyorum.... :)

marcos

🌱Yeni Üye🌱
Benim düşüncem her programın yeri farklıdır..
Bilinmesi gereken programlar Freehand, Illustrator, Indesign, Photoshop.. bu programlar kesinlikle bilinmeli.. Freehand Adobenin satın almasıyla gelişimi durdurulmus ve yerini her nekadar Illustrator almaya calışsada birtürlü Freehande yetişememektedir.

Corel ve Photshop yeterli diyenleri anlamakta zorlanıyorum.. corel artık iş piyasasından kalkmakta, neredeyse ufak çaptaki yerlerde kullanılmaktadır artık..

Freehand > Corel olur Indesing > QuarkXpress programlara alternatif gösterebilirz ancak.

Adobenin sayfa tasarlamam alanında farklı programlarıda mevcuttur.. Pagemaker ve frammaker gibi programlarda bulunmaktadır.

Reklam sektörü gün geçtikçe değişmekte ve yazılı ortam yakın bir tarihte sanal ortama kaymakta oldugundan Adobe Flash ve Director gibi programlar bir garfiker için zorunluluk olacaktır..

Çok fazla internet kullananlar var ama hepsi Grafiker olamaz dimi bir Grafiker olmanın şartı hiçbir zaman İnternet kullanmayla olmaz.. Internet ne zamandan beri aktif olarak kullanılmakta.. Kullanılmadan önce Grafiker yok muydu elbbetteki vardı..Hemde cok kaliteli meslektaşlarımız bulunmaktaydı.

Safari

♾️Grafik Gurusu♾️
Program olarak Photoshop, Quark, İndesign, Acrobat'a hakimim
Ama bunlardan Photoshop ve İndesign ile istediğim herşeyi yapabilirim..
Bu programları bilmek/hakim olmak yeterli mi?
Bence değil.. Hele de benim gibi matbaa'da çalışıyorsanız..
Örnek olarak, Corel'de bileceksin, freehand'da bileceksin.. Publisher'de bileceksin...
Evet Publisher.. Office 2003 sürümünün dahilinde olan bir office programı..
Bana bu programda iki kez dergi geldi ve bunu baskı aşamasını yaptım..

immortale

🌟Usta Tasarımcı🌟
Freehand + Photoshop + Quarkxpress diyorum ben de:emo1:

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
Photoshop + Illustrator + Flash + Dreamweaver

muhteşem 4lü hayat kurtatırr..

gfb_cnn_1907

👑Efsanevi Grafiker👑
photoshop -corel-flash gerisi yalan :) ilerdede 3dmax :)

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Önemli olan 4-5-10 tane bildiğin değil bildiğine nekadar hakim olduğundur..

yasemin özbek

🏆Pro Tasarımcı🏆
e tamam bende son söz bu deddım yanı soledıgıne katıldım nıye bozuyosun benı küstüm