Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bir iki tablet çalışması...

Bakunin21

🏅Acemi Tasarımcı🏅
eebUa.jpg

sLF54.jpg

Son düzenleme:

Bakunin21

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Dijital çizimde yeniyim. O yüzden üstadların tavsiyelerini dinlemek istedim. Resimleri laf olsun diye koymadım anlayacağınız :)

Bu arada fark edileceği üzere çalışmalar tamamlanmış değil.

Mayiisa

🌱Yeni Üye🌱
dijital çizimde yeni olan biri için bence başarılı olmuş devamını getirirsen çok daha güzel olacağından eminim. başarılar.

Ahmet Gezer

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.ahmetgezer.net
2d artist magazine diye bir e dergi var tüm sayılarını kesinlikle gözden geçir gerçekten müthiş çalışmalar var çok işine yarayacağına eminim işlerinde oldukça iyi yeni başlayan birine göre.

Bakunin21

🏅Acemi Tasarımcı🏅
hepinize teşekkürler, yorumlarınızı dikkate alacağım. az önce 2d artist magazine dergisini de inceledim. zaten bu tarz çizimleri gördükten sonra bende bir grafik tablet aşkı doğmuştu. zannediyordum ki tablet alırsam resim yapmak benim için kolaylaşacak. oysa detay olayına girince bu işin daha yorucu olduğunu fark ettim. endişem şu ki bu iş harcadığım zamana değer mi? Yani hazır fırça kullanmadan, saatlerimi harcayarak ortaya güzel bir şey çıkardığımı düşünüyorum ama insanlar 'hee photoshop'la yaptın demek?' şeklinde manidar bir tepki gösteriyorlar. Sanki 10 dakikada kopyala yapıştır yapmışım...

Ahmet Gezer

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.ahmetgezer.net
Seni anlayabiliyorum ama asıl sorman gereken şey ben bu işi yapmak mı istiyorum ? evet diyorsan buna cevap olarak o zaman saatlerini günlerini haftalarını aylarını harcayabilirsin insanların yaptığın işlere ne diyeceklerini düşünüp durursan bu işin içinden çıkamazsın ilk önce kendini mutlu etmelisin daha sonra insanların fikirleri yada ne dedikleri gelir.

Bu iş zaten bir sanattır photoshopla yapmışsın diyen bir insanın sözlerimi buna değip değmeyeceğine hükmedecek bence hiç alakası yok insanlar senin yaptığın işe saygı göstermek zorunda ve bu şekilde aptalca yaklaşım gösterenlerin ne dedikleri de hiç önemli değil evet photoshopla yaptın ne olmuş ? Sen buna değer diyorsan iş biter.

Bakunin21

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sağolasın Ahmet. Dediğin gibi önemli olan değmesi.

Mayiisa

🌱Yeni Üye🌱
hepinize teşekkürler, yorumlarınızı dikkate alacağım. az önce 2d artist magazine dergisini de inceledim. zaten bu tarz çizimleri gördükten sonra bende bir grafik tablet aşkı doğmuştu. zannediyordum ki tablet alırsam resim yapmak benim için kolaylaşacak. oysa detay olayına girince bu işin daha yorucu olduğunu fark ettim. endişem şu ki bu iş harcadığım zamana değer mi? Yani hazır fırça kullanmadan, saatlerimi harcayarak ortaya güzel bir şey çıkardığımı düşünüyorum ama insanlar 'hee photoshop'la yaptın demek?' şeklinde manidar bir tepki gösteriyorlar. Sanki 10 dakikada kopyala yapıştır yapmışım...

şu sıralar böyle şeyler bana da sorunmuş gibi geliyor. fakat şöyle bir durum var artık iş bilgisayarlar üzerinden dönüyor. bu alanda bi sanat dalı da oluşmuş durumda. yani üzerine gitmek iyi olur diye düşünüyorum.

Ahmet Gezer

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.ahmetgezer.net
İyide şöyle bir durum oluşmasın çizim yapamayan insanlar bile tabletle çizer ?! Yok öyle bir şey önce bunu öğrenmek lazım gölge, ışık, perspektif ve diğer her şey üzerine çalışmak lazım bu sadece farklı bir alan sihirli bir el değer ve sen müthiş bir çizer olursun gibi bir şey yok.

Bakunin21

🏅Acemi Tasarımcı🏅
peki bu çizimler için ne söyleyebiliriz? yani teknik anlamda ne gibi kusurlar var? özellikle fotoğrafa bakarak çalışmanın bir sakıncası var mıdır, bunu merak ediyorum. ilk resimde hoşuma giden bir fotoğrafı referans almıştım mesela. yeteneğimin olduğuna inanıyorum ama bir fotoğrafı bire bir taklit etmeye çalışmak o resme bir şey katar mı? sanatsallığından ne götürür ya da bir şey götürür mü ? çünkü sanat Arapça suni kökünden geliyor. yani taklit sanatın doğasında var. hayal ürünü bir şeyler oluşturma sıkıntım yok ama fotoğraf gibi duran resimler yapmak beni cezbediyor.

Ahmet Gezer

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.ahmetgezer.net
Bu bizim yorumlayabileceğimiz bir durum değil aslında ama sana şöyle örnek verebilirim. Ben müzik yapmaya başladığımda önce diğer sanatçıların şarkılarını icra ediyordum aradan zaman geçti sonra onların şarkılarına benzer şarkılar yapmaya başladım sonra zaman geçti ben pişmeye başladım kendimi geliştirdim sonra kendi parçalarımı yaratmaya başladım tamamen bana olan ama içinde o güne kadar bana ait olan her şeyin dahil olduğu.

Buda öyle bir şeyleri taklit etmek kötü bir şey değil kendini bulma yolunda önemli bir adım bir fotoğrafı referans alıp başka bir şeye de dönüştürebilirsin atıyorum bir yüzü bir başka bedene oturtabilirsin ona başka özellikler katabilirsin. Bu işin inceliklerini öğrenmek için bol bol örnek incele ustalar nasıl yapıyorlar istersen kendin yarat istersen olanı taklit et içinde muhakkak senden bir parça olacaktır zaten.

Bakunin21

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bu bizim yorumlayabileceğimiz bir durum değil aslında ama sana şöyle örnek verebilirim. Ben müzik yapmaya başladığımda önce diğer sanatçıların şarkılarını icra ediyordum aradan zaman geçti sonra onların şarkılarına benzer şarkılar yapmaya başladım sonra zaman geçti ben pişmeye başladım kendimi geliştirdim sonra kendi parçalarımı yaratmaya başladım tamamen bana olan ama içinde o güne kadar bana ait olan her şeyin dahil olduğu.

Buda öyle bir şeyleri taklit etmek kötü bir şey değil kendini bulma yolunda önemli bir adım bir fotoğrafı referans alıp başka bir şeye de dönüştürebilirsin atıyorum bir yüzü bir başka bedene oturtabilirsin ona başka özellikler katabilirsin. Bu işin inceliklerini öğrenmek için bol bol örnek incele ustalar nasıl yapıyorlar istersen kendin yarat istersen olanı taklit et içinde muhakkak senden bir parça olacaktır zaten.

Güzel örnek. Teşekkürler.