Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Broşür Tasarlarken

roratio

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba,

Ben bir trifold tasarımı yapıyorum. İllüstratorda bir şablon hazırladım. Tasarımı yaptıktan sonra katlanan kısımları (baskıya gönderdiğimde) belirtmem gerekiyor mu? Bazı ambalaj tasarımlarında katlanan kısımların kesik kesik çizgilerle belirtildiğini gördüm.Aynı durum broşürde de geçerli mi?

artika.55

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
evet beleritmeniz gerekiyor. iç kısımda kalacak yerler dışlardan 2 mm gibi küçük olması lazım yoksa bombe yapar. dış kısımın kırım yeri iç kısıma koyulurken horizontal alın kayma yapar oturmaz işiniz. kırım krosları kesim krosları gibi düz çizgi değil kesik kesik çizgili olur.

roratio

🌱Yeni Üye🌱
''Dış kısımın kırım yeri iç kısıma koyulurken horizontal alın kayma yapar oturmaz işiniz.'' Bunu anlamadım?

a4 bir çalışmaya taşma payı vereceğim photoshopta bunun için çalışma bittikten sonra canvas size'a değer olarak ne girmeliyim? (21 cm x 29,7 cm) gerçek boyut.

serkanbens

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
yani dış kısmın tasarımını yaparken belirttiğin kırım çizgilerini horizontal seçeneğiyle iç kısma uyarlayın. boyut taşma olarak da canvas'a 21,6 x 30,3 girmen yeterli olacaktır. otomatik olarak sağ sol üst ve alta 3 mm taşma vermiş olacaksın.

roratio

🌱Yeni Üye🌱
Çok teşekkürler bilgi için 3 mm taşma payı vereceğim. ''Yalnız kırım çizgilerini horizontal seçeneğiyle iç kısma uyarlayın'' dediniz o kısmı anlayamadım görsel olarak birşey yükleyebilir misiniz? Ancak o zaman anlayacağım heralde:)