Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

bunaldım artık:(

eglenjelib10

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar benim çok ciddi problemim var sizinde bu konudaki düşüncelerinizi öğrenmek isterim. ben liseden grafik üni.dende fotoğraf mezunuyum bi ajansta grafiker ve fotoğrafçı olarak çalışmaya başladım her neyse ben bi kaç senedir yani liseden sonra grafikle pek uğraşmadım kişisel şeyler dışında haliyle çoğu şeyi unuttum ama buraya başlaren herşeyi öğrenebilceğimi söylediler. başladıktan sonra bi türlü anlaşamadık ben grafiğe aşık bi insanım yani çok severek yapıyorum ama ne yapsam beğenilmiyo tamam hatalar olabilir sonuçta ben profosyonel değilim ama bundan öncede birsürü iş tecrübem var stajlar, projeler vs çokta kötü değilim yani.ama bu olmamış diyip kestirip atıyolar hatta bu konu fotoğraftada geçerli mesela ben ürünü çekiyorum gayet güzel ama ışık yansıma vs ama beğenilmiyo üstüne gelip dijital makinayla deklanşöre basıp bi fotoğraf çekince daha çok begeniyolar hatta işin kötüsü ben gecen bi broşür hazırlıyorum illa eleştiricekler ya yazı fontu olmamış dedi bende daha fontu değiştirmemiştim bile yani kendi kullandıkları fontun aynısıydı . grafiği çok sevmeme ragmen nerdeyse bıktım diyebilirim içimde hiç hevesim kalmadı çünkü:( hatta fotoğrafta aynı biçimde bu işte oldukça iyi buluyorum kendimi çünkü çok geliştirdim manuelle ayarlamaları yapıp harika karaler çıkarmama rağmen böyle şeylerimin eleştirilmesi çok yıprattı beni açıkçası :( :crying:
okuyup yorum yapan herkesede teşekkür ederim :(

Benzer konular

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
O zaman ben grafiker değilim, fotoğrafçıyım diyeceksiniz. ve sadece fotoğraf çekeceksiniz. Ki normal olanı da bu değil midir?

eglenjelib10

🌱Yeni Üye🌱
ama fotoğraftada aynı olay söz konusu. . :/ kendi çektikleri netliği bile ayarlanmamış fotoğrafları benimkilerden önde tutuyorlar..

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
Grafiği seviyorsunuz ama fotoğrafçılıkta daha iyi olduğunuzu düşünüyorsunuz. Bu durumda varsayıyorum ki, siz kendinizi bir fotoğrafçı olarak görüyorsunuz...

Sizin yaşlarınızda olsaydım bir kere, öncelikne ne yapmak istediğime karar verirdim. fotoğrafçılıksa, ve dediğiniz gibi fotoğraflarınız iyi oluğu halde özellikle küçümseniyorsanız, Bu konuda otorite sayılabilecek insanlar, kurumlar, kuruluşlar veya dijital ortamlarda işlerinizin eleştriilmesini sağlayın. Bakalım gerçekten de işleriniz sandığınız kadar iyimiymiş... Eğer burdan aldığınız geridönüş sizi tatmin ediyorsa... Bu ajanstan ayrılıp, fotoğrafçı olarak yolunuza devam edin. Dediğim gibi daha çok gençsiniz bu tip kararları alıp uygulamaya uygunsunuz. Ama unutmayın ki iyi veya kötü eleştri her zaman olacaktır, her zaman yaptığınız işi diğerlerinden daha iyi zannettiğiniz bir an veya her zaman, sizden korktukları ya da olası başka sebeplerle işinizi aşağı görmek isteyen insanlar olacaktır...

bunlarla başa çıkmanın en iyi yolu çektiğiniz fotoğraflar, memnun ettiğiniz müşteriler, ve sektörünüzde ne kadar tanındığınızdır. Bu da zamanla ve çalışma ile olacak birşey...

CrooK

🌱Yeni Üye🌱
orda çok sevilmediğinizi, çömez yerine konulduğunuzu söylemek zor değil yazdıklarınızdan.. öğrenmek sabır ister her konuda.. bence moralinizi bozmayıp biraz daha sabırlı olun...

vedfux

🌟Usta Tasarımcı🌟
öncelikle nasıl devam etmek istiyorsunuz grafiker olarakmı, fotoğrafçı olarak mı ikisinide seçersin ama birini daha iyi yapabilirsin, kimseye iş beğendiremezsin zaten kendileri birşey becemedikleri için verilen zahmete de saygıları yoktur. Ssize başarılar dilemekten başka bir çarem yok olsa kendime kullanırım..:))))

eglenjelib10

🌱Yeni Üye🌱
ikisinide çok severek yapıyorum her zaman ikisiylede gurur duymuşumdur hobi olarak değilde yaşam tarzı meslek haline getirdiğim için daha yeni işe başladım yani iş hayatına ama şimdiden böyle şeyler yordu beni tabiki her zaman eleştiri olacaktır ççünkü insanlar böyle şeylerle yol alabilir ancak ama bu eleştiri benim yaptığımdan daha iyisini yapabilenler tarafından olmalıdır diye düşünüyorum fotoğraf için. tasarım konusuna gelincede tabiki profosyonel değilim ben bakarak araştırarak öğrenmeye çalışıyorum ama düzeltmen yerine olmamış denip kestirilip atınca üzülüyorum açıkcası . mesela ben yaptığım zaman kötü aynı tasarımı başkası yapınca iyi oluyo . geçen gün kurumsal çalıştım mesela olmamış dendi yine ama kalkıp aynısını başka tasarımcı yapınca hatta çok bilindik bi markanın aynısını yapınca bu beğenildi taklit olduğu bile bile hemde

womd

🌟Usta Tasarımcı🌟
türkiye'de ajansların durumu vahim. hatta %90'ına ajans da denmez ama burası türkiye. burada herkes herşey olur.

ben hiç ajansta çalışmadım ancak yeri geliyor ajanslara da iş yapıyorum.

gözlemlediğim sorunların başında teknik bilgisi neredeyse sıfır olan ve estetikten zerre anlamayan, biraz para denkleştirip lafta ajans (!) kuran patronlar. patronlar işten anlamayınca haliyle işe aldıkları insanlar da genel olarak hemen hemen aynı seviyede oluyorlar. örneğin ben ajans sahibi olsam, bir dergi çıkarıyoruz bunu hangi programla yaparsın diye sorduğumda eleman bana ''photoshop'' derse ben onu işe almam. ama patron işten anlamayınca ''ooo photoshop mu, süper'' diyerek tepez atlıyor.

sizin yaşadığınız problemin ucu da bu konuya dayanır. büyük ihtimalle ne patronunuz ne de oradaki çalışanlar yarım yamalak teknik bilgileri olan ve estetikten, sanattan anlamayan, sadece parayı düşünen insanlar.

açıkçası böyle bir yerde sadece piyasayı ve işlerin nasıl döndüğünü görürsünüz. teknik olarak kendinizi geliştirmek adına size pek birşey katmaz. size tavsiyem şudur ki, eğer mümkünse bağımsız çalışın ve kendi müşteri portföyünüzü oluşturun. bu sıkıntılı bir dönemdir belki ama hem kendiniz geliştirmeniz için bol bol zamanınız olur, hem de özgüveninizi arttırır. ya da ankara'daki gerçek anlamdaki ajanslara kapak atmaya çalışın.