Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

@@@cdrw.temp hatası

oktay46

🏅Acemi Tasarımcı🏅
mrb arkadaşlar. corel draw 12 de dergı yapıyorum, tam tasarımı bıtırdım hata verdı..
@@@cdrw.temp diye bışey cıktı ortaya çalışma acılmıyo. gerı kurtarabılırmıyım çalışmamı ? yardımcı olurmusunuz lütfenn..

Benzer konular

oktay46

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar buldum çözümünü . tşk ederım...

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Çözümü bulduğuna sevindim. Hayırlı uğurlu olsun da hazır konu açılmışken nasıl çözdüğünü de yazsaydın ihtiyacı olan arkadaşlar da faydalanabilirlerdi ...

oktay46

🏅Acemi Tasarımcı🏅
@@@cdrw.temp dıye bı sayfa cıkıyo çalışmayı kaydettiğimiz yerde. boş görünüyo ama çift tıklayınca açılıyo corel draw da, ben işin tamamını kurtardım...yoksa 2 günlük emeğim boşa çıkacaktı..

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Senin adına fazlasıyla sevindirici bir haber. Çalışmanın boşa gimesi ne demek bazıları bilmez ... Cevap için tşk.ler...

Murat VARDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
mrb arkadaşlar. corel draw 12 de dergı yapıyorum, tam tasarımı bıtırdım hata verdı..
@@@cdrw.temp diye bışey cıktı ortaya çalışma acılmıyo. gerı kurtarabılırmıyım çalışmamı ? yardımcı olurmusunuz lütfenn..

arkadaşlar buldum çözümünü . tşk ederım...

Çözümü bulduğuna sevindim. Hayırlı uğurlu olsun da hazır konu açılmışken nasıl çözdüğünü de yazsaydın ihtiyacı olan arkadaşlar da faydalanabilirlerdi ...

@@@cdrw.temp dıye bı sayfa cıkıyo çalışmayı kaydettiğimiz yerde. boş görünüyo ama çift tıklayınca açılıyo corel draw da, ben işin tamamını kurtardım...yoksa 2 günlük emeğim boşa çıkacaktı..

@@@cdrw.temp ; önce bunu açıklayayım, bu corel tarafından yapılan,oluşturulan çalışmanın kayıt işleminin uzun sürmesinden kaynaklı bir durum, her ne kadar ilk bakıldığında bir hata gibi görünsede aslında değil. ( Color Styles kullanımına bağlı olarak)
CorelDRAW bir dökümanı açarken ya da kaydederken Color Style'ları da okumaya/kaydetmeye çalışır. Bu işlem ile ilgili bir .dll dosyası bu gecikmeye sebep oluyor. Color Styles penceresindeki çok renk varolması dosyanın açılmasını/kaydetmesini yavaşlatan bir sebeptir. Buradan kaynaklanan kayıt geçikmesi corelin bir kararsızlık yaşamasına neden olur.
sizinde başınıza gelen durumun açıklaması budur.
Peki çözümü ne olabilir bu tür durumları yaşamamak için? sorusunun cevabı da daha önce de bahsetmiştim;

1- çok uzun dosya ismi oluşturmaktan kaçınmalıyız.
2- SP1 ve SP2 yamalarını ( düzeltmelerini) yüklemediyseniz bu tarz sıkıntılara sebep olabilir.
3- trial sürüm kullanımına bağlı olarak kök dizin yapısındaki bozukluk, geçikmenin ana sebebi olabiliyor.
4- Win 7 üzerinde kurulu X5 te bu tarz sorunlar yok denecek kadar çünkü X5 'in daha kararlı çalışmakta diğer alt versiyonlara oranla.

umarım bundan sonra bu tarz sorun yaşamış/yaşayacak arkadaşlara faydalı olur...

oktay46

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ilginiz için ben teşekkür ederim...

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
"1- çok uzun dosya ismi oluşturmaktan kaçınmalıyız."
Murat Bey açıklamanız için tşk.ler. Sorunun çözülmesi güzel sebebini bilmek daha güzel ki daha sonra oluşabilecek hatalar meydana gelmeden önce çaresine bakabiliriz. Verdiğiniz cevabı eleştirmek değil ama emin olmak açısından sormak istiyorum 1. madde çok dikkatimi çekti ki çoğu zaman uzun dosya isimleri kullanıyorum misal "filanoğulları otomotiv-araç" araç yazmamın sebebi başka bir dosyası daha oluyor "filanoğulları otomotiv-600x100" gibi ama hiç bir zaman sorun yaşadığım dosyalar bu şekilde hazırladığım dosyalar olmadı bu sebeple 1. maddeye pek katılamıyorum. Acaba benimki acemi şansı mı ? :) ...

Murat VARDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
"1- çok uzun dosya ismi oluşturmaktan kaçınmalıyız."
Murat Bey açıklamanız için tşk.ler. Sorunun çözülmesi güzel sebebini bilmek daha güzel ki daha sonra oluşabilecek hatalar meydana gelmeden önce çaresine bakabiliriz. Verdiğiniz cevabı eleştirmek değil ama emin olmak açısından sormak istiyorum 1. madde çok dikkatimi çekti ki çoğu zaman uzun dosya isimleri kullanıyorum misal "filanoğulları otomotiv-araç" araç yazmamın sebebi başka bir dosyası daha oluyor "filanoğulları otomotiv-600x100" gibi ama hiç bir zaman sorun yaşadığım dosyalar bu şekilde hazırladığım dosyalar olmadı bu sebeple 1. maddeye pek katılamıyorum. Acaba benimki acemi şansı mı ? :) ...

https://www.grafikerler.net/corel-draw-dosyalarinin-gec-acilmasi-sorunu-ve-cozumleri-t110958.html

yukarıdaki konu başlığında bu sorduklarınızın cevaplarını daha önceden paylaşmıştım;

Dosya isminin çok uzun olmasıda corel 'in bir kararsızlık yaşamasına sebeptir. Sorun kaynağı "corelapp.ini" dosyasında, dosya varsayılan olarak "...\Documents and Settings\%UserName%\Application Data\Corel\GraphicsXX\User Config\corelapp.ini" yolunda bulunuyor.
Dosyayı açtıktan sonra "TempPaths" bölümüne gelip, uzun olan temp dosyası yolunu kısaltın. Örneğin "0=c:\Temp\" gibi.

bu bahsettiğim sorun ve çözüm yolu tecrübeyle sabittir !

şimdi ben size sorayım sayın şeker; sizin ki ... ? :)

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Hayatımda şanslı olduğum anlar bir elin parmak sayısına bile yaklaşmazken bu konuda sanırım çok şanslıyım. Çözüm yolunu da bulduğumuza göre artık gelsin destan gibi dosya isimleri ... :) :) :)

Murat VARDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Hayatımda şanslı olduğum anlar bir elin parmak sayısına bile yaklaşmazken bu konuda sanırım çok şanslıyım. Çözüm yolunu da bulduğumuza göre artık gelsin destan gibi dosya isimleri ... :) :) :)

sizin adınıza sevindim, ama yinede tedbiri elden bırakmayın derim!

watan27

🌱Yeni Üye🌱
ya sen her kimsen bir dua aldın sorma gitsin bitmiştim ben saol:)

runilk

🌱Yeni Üye🌱
bende yukarıdaki arkadaşla aynı sorunu yaşadım fakat benimki düzelmedi genel olarak kaydetme süresinde o hatayı veriyor fakat en son bir çalışma yaptım dosya hata verdi ve kapandı tekrar açtığımda sayfa boş geliyor yeni sayfa olarak ama dosyanın özelliklerine baktımda mb olarak dosya var gözüküyor var ama yok olan bir dosya ben corelin daha önceleride bu hatayı verdiğine şahit oldum ve bir çözümünü bulmadım açılmadı dosya var olan dosya yok oldu elimde jpegliyle kala kaldım çok detaylı çizimlerim vardı içinde acaba kurtarmam mümkün mü ne yapabilirim bununla ilgili

Lütfen yardım edin

runilk

🌱Yeni Üye🌱
bu arada x5 kullanıcısıyım ve program trial falan değil

runilk

🌱Yeni Üye🌱
bende yukarıdaki arkadaşla aynı sorunu yaşadım fakat benimki düzelmedi genel olarak kaydetme süresinde o hatayı veriyor fakat en son bir çalışma yaptım dosya hata verdi ve kapandı tekrar açtığımda sayfa boş geliyor yeni sayfa olarak ama dosyanın özelliklerine baktımda mb olarak dosya var gözüküyor var ama yok olan bir dosya ben corelin daha önceleride bu hatayı verdiğine şahit oldum ve bir çözümünü bulmadım açılmadı dosya var olan dosya yok oldu elimde jpegliyle kala kaldım çok detaylı çizimlerim vardı içinde acaba kurtarmam mümkün mü ne yapabilirim bununla ilgili

Lütfen yardım edin

bu arada corel x5 kullanıcısıyım ve program trial değil ve ayrıca dosya isimi uzun falan da değil

runilk

🌱Yeni Üye🌱
@@@cdrw.tmp arkadaşlar yardımm edin lütfen küçük dosyalarda sorun yaratmıyor fakat büyük dosyalar da başıma bela oldu sorunu nasıl çözerim..yukarıda yazdım fakat kimse bişey yazmamış. Otomatik kaydet seçeneğini kapatmıştım bu giden dosyaları kurtarmanın yolu yok mu??

@@@cdrw.tmp bu hatayı nasıl ayıklarım forumlarda okurken bazıları virüs sebep oluyor gibi şeyler söylemiş doğrumu bu

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Bu konuya cevap yazdığımda bilgisayarım zaten çökmek üzereydi denemedim sonra format attım sonra araya işler girdi şimdi aklıma gelmişken deneyeyim dedim ama bende Corelapp.ini dosyası yok :):):):

Murat VARDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
@@@cdrw.tmp arkadaşlar yardımm edin lütfen küçük dosyalarda sorun yaratmıyor fakat büyük dosyalar da başıma bela oldu sorunu nasıl çözerim..yukarıda yazdım fakat kimse bişey yazmamış. Otomatik kaydet seçeneğini kapatmıştım bu giden dosyaları kurtarmanın yolu yok mu??

@@@cdrw.tmp bu hatayı nasıl ayıklarım forumlarda okurken bazıları virüs sebep oluyor gibi şeyler söylemiş doğrumu bu

trial olmadığını söylüyorsunuz, o zaman neden üzülüyorsunuz ki?
elinizde aslanlar gibi lisansınız var demektir, hemen www.corel.com resmi web sitesinden contact bölümüne yaşadığınız sorun vede açılmayan dosyanızla birlikte müracaat maili atın gerekli iletişim bilgisi ile en kısa zamanda size kesin bir çözüm üreteceklerdir. garantiniz var nasıl olsa....

sonuç bildirgesinide bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin
şimdiden kolay gelsin,