Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Checkbox yardım pls...

criminal1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
mrb arkadaşlar aranıza yeni katıldım checkbox hakkında bi sorum olacaktı.
checkbox koydum siteme ama bunu ilgili ürünü seçip sonrada gönder butonuna tıkladığında başka bir sayfa açılacak işte alışverişinizi tamamlayın gibisinden buraya gönderen ve butonun bu checkboxı seçili ürünü/ürünleri nasıl çağrtabilrim?teşekkürler...

Benzer konular

criminal1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
öncelikle çalışman iiçin teşekkrü ederim. ama flash 8 de kaydedipo gönderrirsen bende sadece flash 8 var...mx 2004 kurulu değil...tekrar teşekkür ederim...

marlowe

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bunu yapman için actionscript bilmen lazım. Yani Flash tasarımında bir bilgiyi taşıyacaksan alınan variable'ları diğer sayfaya atman için biraz kod girmen lazım. www.flashkit.com adresini incele. İngilizce gereklidir ancak ingilizcen varsa problemsizce ücretsiz dersleri ve örnekleri inceleyerek bilgi alabilirsin.

Kolay Gelsin

criminal1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
marlowe güzel tavsiyelerin için teşekkrü ederim benim işim bu web designerım ama asc az bilyorum basit animasyonları kontrol edecek kadar ingilizceyi ise orta seviyede bilyorum yanimi işimi görüyor da buralarda takılıyorum alışmısın dılında bi uygulama yapıyorum yani hep yaptığım uygulamalardan farklı bişi...teşekkrü ederim...

criminal1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
asıl öğrenmek istediğim checkbox a nasıl link verebilrim checkbox kendiğ kendini seçiyor halbuki ben başka bir nesneyi seçmesini istyorum...ve sonrada butona basınca nereye gideceğini de bilmyor butonu en kolay nasıl yöndlenidiririm.. tasarımla fazla uğaşmadan...direkt kod yazarak... açıkalamlı analtırsanız bu işi bilenler sevinirim...teşekkürler...

marlowe

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bu iş bu kadar kolayca anlatılmaz. Ancak sana tavsiyem şu olabilir.
iki movie yapabilirsin. yada 2 movie hazırlayıp sahne dışına koyabilirsin. Bu Movie'lere birer label verebilirsin. Checkbox'lara da birer label verip butona if komutu ile eğer seçilen text box 1 ise mesela 1. movie ye, değilse yani else komutu ile 2. checkbox seçili ise 2. movie ye git denebilir. Movielerin ilk keyframlerine de get url komutu ile gidecekleri linkleri yazarsan movieye giden flash programı otomatik olarak o movie hangisi ise o linke gider. aslında bunun formül olarak daha basit halleri var ama ben yazsam bile senin düzenlemen zor olabilir. Ancak bu tarz bir sistemi kullanacağına Rollover Menüler var. onlardan kullan derim. Onlarda bolca örnek var web üzerinde. Eklediğin her bir seçenek için bir link girip. seçer seçmez linke yönlendirme yapabilmeni sağlar.

Sevgiler.

criminal1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
o rolllover olaylarını bilyorum web de araştırmama gerek yok kendimde yapabilrimde onu yapmamammın sebebi kullanıcıya birkaç seçenek seçmesini sağalamak amacım bu yani aynı anda birden fazla ürün seçmesini istyorum...illa bunların as dili olması da gerekmiyor js de olurhtml de olur ama html flashta olmuyor herhsalde..neyse bana bi örnek dosya koyarsanız sevinirim...

Son düzenleme: