Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corel Draw 11 (Mac) Açılış sorunu..

masmasa

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar merhaba,
Dün bi macbook aldım. direk corel yükleyip. proje çizimlerime başladım. Fakat logonun ortasında yazı gerektiği için türkçe karekter sorunu yaşadım.. alet usaden gelme ve molumunuz türke sorunu var.. Türkçe font araken bi kaç patch yüklüyeyim dedim Mac HD baya bi doldu bende format attım. İşte kıyamet o zaman koptu.. Bende ki cd tiger 10.4.6 sürümü bu sürüme corel yüklenmediği için bende onu 10.4.11 e çıkarttım ama nedense corel artık açılmıyor.. yüklerken bir hata olmadı. Coreli açınca açılışta sorun yok ama tam uygulama sayfası açılacağı zmn hata verip kapanıyor.. Macin versiyon farkından mı kaynaklanıyor yoksa corel cdsi dun gece birden bire kafayı mı yedi anlamadım gitti ama bu konuda söyleyecek bişeyi olan varsa çok makbule geçer..

Corel Versiyonu 11 for mac..
Mac OS X Tiger 10.4.11

Şimdiden çok saolun...

BEYLER BAYANLAR ÇÖZÜM GELDİ.. :)

aslında olay çok basit macteki corel sorunun tek bir nedeni var şu klasik font problemi corel içindeki fontları desteklememesinden dolayı mac coreli açmıyor çözüm ise çok basit..

TigerTUSupport.pkg

bunu indirin 8 mb bişey yükleyin paşalar gibi açsın.. benimle aynı sorunu yaşayan arkadaşlara şimdiden geçmiş olsun..

Benzer konular

masmasa

🌱Yeni Üye🌱
saolasın kardes, yukleyip hemen deniyorum sonucu yazarım aynı sorunu yaşayan olursa diye..

Malesef kardes buda işi çözmedi.. Açılırken hata verip kapanıyor..

HATA MESAJINIDA YAZAYIM BELKI İŞE YARAR..

The application CorelDRAW 11 quit unexpectedly..

Mac OS X and other applications are not affected.

Son düzenleme:

gökkuşağı

🌱Yeni Üye🌱
aynen bendede aynı sorun var belki cd dendir dedim ama nafile.Arkadaşın dediği gibi update ettim oda yemedi.sadece 1 defa 10.4.6 yüklüyken çalışmıştı 10.4.11 e yükseltince bendede aynı sorun oluyor çok şey denedim ama çözemedim.Birde program açılırkem sürekli shifte bas bakalım işe yarayacakmı

fakat ben 10.4.6 ya yüklemiştim ve çalışıyordu

masmasa

🌱Yeni Üye🌱
daha yeni aldim kaldirip aticam camdan valla corelin sitesini allak bullak ettim corel forumlarinda denilen 50 seyi denedim appledaki butun herseyi tek tek denedim acamadim cildiricam ya.. bende bilgisayari aldigimda bi yukledim 1 gun kullandim sonra ne halt etmeye formatladiysam bi daha acamaz oldum.. cok sinir bir durum anlasilan forumdada bu konuya bir cozum bulamadik.. SON CARE Elveda MAC Hosgeldin HP .. :(

macte corel çalıştırabilen kimse yokmu yaw??

masmasa

🌱Yeni Üye🌱
BEYLER BAYANLAR ÇÖZÜM GELDİ.. :)

aslında olay çok basit macteki corel sorunun tek bir nedeni var şu klasik font problemi corel içindeki fontları desteklememesinden dolayı mac coreli açmıyor çözüm ise çok basit..

TigerTUSupport.pkg

bunu indirin 8 mb bişey yükleyin paşalar gibi açsın.. benimle aynı sorunu yaşayan arkadaşlara şimdiden geçmiş olsun..

seyda_26

🌱Yeni Üye🌱
bende mac os x 10.5.6 war (2.1Ghz) corel 11 yüklü bide cs2 yüklü sadece ama gayet normal çalışıor ramini yükseltip cs4 pack i yükleyeceim o zmn da normal çalışır die umuormm

xselim

🌱Yeni Üye🌱
bence pek umma :) iiice suyu çıktı programın güncelliğinmi takip etcez yoksa çıkan programı çalıştıracak pc veya mac i güncelliycez şaşırdık artık bu nasıl iş anlamadım