Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corel Draw da çizgi kalınlığını nasıl değiştiririm

sul_tan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
slm corelde yaptığım işlerde çizgi kalınlığım 0,2 mm ve bunu hairline yapmak istiyorum (sayfa boşken hairline işaretleyip kayıt yapıyorum ama olmuyor) plotter çizği kalınlığını görmüyor ve lazer makinalarıda bu yüzden çalışmamda problem yaratıyor unutmamaya çalışıyorum değiştirmeyi ama unutuyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürlerimi sunarım

Benzer konular

grafist

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.dilemek.net
sayfa boşken hairline işaretledikten sonra Tools menüsünde Save As Default Settings'i işaretlemeyi dene

deniz bahtiyar1

🌟Usta Tasarımcı🌟
sayin sul-tan anladigim kadari ile yardimci olmaya calisacagim coreli actiginiz zaman cizime baslamadan once Qutline / Qutline pen'e gidip istediginiz olcuyu verdikten sonra sag alttaki behingfillvescale with image kutularini isaretleyip OK dedikten sonra verdigin ölçüyühafızaya kaydediyor umarım yardımcı olmuşumdur

sul_tan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sayin sul-tan anladigim kadari ile yardimci olmaya calisacagim coreli actiginiz zaman cizime baslamadan once Qutline / Qutline pen'e gidip istediginiz olcuyu verdikten sonra sag alttaki behingfillvescale with image kutularini isaretleyip OK dedikten sonra verdigin ölçüyühafızaya kaydediyor umarım yardımcı olmuşumdur

yardımınız için çok teşekkür ederim yararlı bir bilgi oldu sorunu hallettim iyi çalışmalar dilerim

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑

Konu açmamak için forumun altını üstüne getirdim. Sonunda aynı sorunla karşılaşmış birini buldum.

Dediğiniz şeyi yaptım ama bende yine istediğim ölçüde açılmıyor. Yine her seferinde çizdiklerimin kalınlığını değiştirmek zorunda kalıyorum. Bende çizgi kalınlığı 0,2 mm olarak ayarlı, "hairline" kalsın istiyorum. Ayarları yaptıktan sonra "save as settings default" yapıyorum fakat yeni bir şey çizdiğimde yine eski kalınlıkta oluyor.
Bende bir anormallik var galiba.:) Bu işin başka yolu var mı???

troyali

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
çizimden önce outline/outline pen yap sonrada çizgi kalınlık ölçüsünü hairline yap
ok yle sonra da tools/save settin as default yap sayfayı kapa yeni sayfa aç sorunu gidermiş olursun ben öyle yaptım ve düzeldi

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
Arkadaşlar anlaşamıyoruz galiba.:) Dediklerinizi harfi harfine yapıyorum. Hiçbir atlama yok. Kayıt işlemini de yapıyorum. Ama sonuçta coreli açıp kapasam da yeni sayfa açsam da aynen ölçü 0,2 mm olarak kalıyor...

Bendeki corel lisanssız onunla alakası var mıdır?

katalizor

🌟Usta Tasarımcı🌟
o sorun bende de oluyor sanırm lisanssız olduğu için olabilir.

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
Yalnız ilgimi çeken bir şey var. Konuyu açan arkadaşta da otomatik olarak 0.2 mm atıyor.:)

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
çizimden önce outline/outline pen yap sonrada çizgi kalınlık ölçüsünü hairline yap
ok yle sonra da tools/save settin as default yap sayfayı kapa yeni sayfa aç sorunu gidermiş olursun ben öyle yaptım ve düzeldi

Daha önceden bu sorunu ben de yaşamışım fakat troyali'nin de dediği gibi, çizimden önce F12 tuşuna basarak istenilen ölçü verildiğinde ve sonrasında da kayıt edildiğinde sorun gideriliyor. İnce bir detay ama bazen görmemekte ısrar ediyoruz nedense.:)

erhan-81

🌱Yeni Üye🌱
boş sayfa da F5 menü barında Outline Width şeklinin yanındaki yeri Hairline olarak düzelttikten sonra Üstteki Tools menüsünden Save Settings Ad Default yaptıktan sonra düzeliyor

tekintt

🌱Yeni Üye🌱
işte ,sorunu doğru anlayıp.. nokta atışı bir cevap. teşekkür ediyorum.