Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

corel draw 'i kendi kendime öğrenmek..

cassandra

🌱Yeni Üye🌱
Grafik ana sanat dalı mezunuyum.Bilgisayarda grafik tasarım yapabilmeyi kendi kendime öğrenebilmeye kafayı taktım.corel draw x4 programını buldum.Ama henüz nasıl çalıştıracağımı da bilmiyorum, türkçe yamaya ihtiyacım olduğunu düşünüyorum, bulamıyorum. Demek ki yardıma ihtiyacım var.:smile:kendi kendime öğrenme işi zor olacak..yardım eder misiniz?

kopukhasan

♾️Grafik Gurusu♾️
kesinlikle türkçe program ile başlama
en büyük hatayı yaparsın
kendi kendine öğrenmek istiyorsan
önce araç çubuklarını çözmelisin
tools menüsündeki araçların işlevlerini
başlangıçta geometrik şekiller ve çizgiler ile çalış
sonra da yavaş yavaş dozu arttır
bu pratikleri video ve görsel derslerle destekle
özellikleri kendi başına öğrenmen imkansız
kolay gelsin ayrıca takıldığın her noktada siteye yaz
mutlaka hemen yardım alacaksındır ;)

iborem

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Corel baya geniş kapsamlı bir program her şeyini kendi kendine öğrenmen zor ama imkansız değil bu forumdan çok şeyden faydalana bilirsin.bu konuyla ilgili eğitici çok şey var bence bolca vakit ayırıp konu başlıklarından merak ettiklerini incele ve denme yap derim.

graphicturk

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.graphicturk.com
tavsiye

Grafik ana sanat dalı mezunuyum.Bilgisayarda grafik tasarım yapabilmeyi kendi kendime öğrenebilmeye kafayı taktım.corel draw x4 programını buldum.Ama henüz nasıl çalıştıracağımı da bilmiyorum, türkçe yamaya ihtiyacım olduğunu düşünüyorum, bulamıyorum. Demek ki yardıma ihtiyacım var.:smile:kendi kendime öğrenme işi zor olacak..yardım eder misiniz?

kesinlikle türkçe yama ile başlama ileride karşına ingilizce kullanman gereken bir yer çıkar oturur kalırsın programı yeni görmüş gibi ben kendi kendime öğrendim coreli bir gün bir işe girdim karşıma türkçe bir program çıkardılar ortalık karıştı coreli satan firmadan ingilizcesini istedim normalde türkçenin yanında ingilizceyide gönderiyorlarmış bilginize ama benim tavsiyem ingilizceden öğren ve kendi kendine her tarafını karıştır programın her araç çubuğunu incele ve unutmamaya çalış ben kendin öyle yaptım ve bir haftada coreli öğrendim takıldığım yerlerde internetten yardım almıştım sende öyle yap

cassandra

🌱Yeni Üye🌱
teşekkür ederim .deneyeceğim ,hatta başladım bile...:)

alpsecen

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bir programı öğrenmenin en kolay yollarında biride yapacak bir çalışma olması gerekiyor. gazetelerde dergilerde gördüğün ve yapabileceğin tasarımları yapmaya çalış. aksi taktirde bembeyaz kağıtta ne yapsam diye düşünür durusun.

fatihcee

♾️Grafik Gurusu♾️
dostum şöyle yap :) iki sonra buraya ekle :)

Keanu Reeves bu sene hollywood halk partisinden Şanlıurfaya belediyebaşkanı adayı olacakmış 50 ye 70 cm çalış. Keanu reeves mavi renk seviyor ama Şanlıurfanın renkleri sarı-yeşil :)

şimdi elinde bir iş var ve patronun yapmanı istiyor corelde :)

kopukhasan

♾️Grafik Gurusu♾️
dostum şöyle yap :) iki sonra buraya ekle :)

Keanu Reeves bu sene hollywood halk partisinden Şanlıurfaya belediyebaşkanı adayı olacakmış 50 ye 70 cm çalış. Keanu reeves mavi renk seviyor ama Şanlıurfanın renkleri sarı-yeşil :)

şimdi elinde bir iş var ve patronun yapmanı istiyor corelde :)

:rofl::rofl: bu nedir yaaa :rofl::rofl:

fatihcee

♾️Grafik Gurusu♾️
:D iş bilader iş

bende aynı sıkıntıyı çektim
elinde iş olmadan olmuyor :)

kopukhasan

♾️Grafik Gurusu♾️
:D iş bilader iş
bende aynı sıkıntıyı çektim
elinde iş olmadan olmuyor :)
ama çok kazık bi iş dile getirmişsin
bu dediğine ben bile öyle bakarım :rofl:
bu arada sen egeli misin (izmir vs.)
'bilader' diye birşey yok 'birader' o dediğin

BeCh

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bana sadece Çizgi Çekmeyi Ögretmişlerdi =) Gerisini kendim Çözdüm Çözdükden sonra çizemicegin şey yok :)
kolay gelsin :)

grafixel

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.hattablolari.com
bence grafik için ingilizce öğren:) ama türkçe yama sakın arama. Büyük bir kısmını kendi başına öğrenebilirsin ama işin püf noktalarını öğrenmek için yardıma ihtiyacın olacak. Corel'i anlatan kitaplar çok işine yarar tavsiyem olsun...