Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corel Draw ölçü konusunda yardıma ihtiyacım var

sexen6

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar. ben reklamcıyım. ve cnc kullanıyorum. bir başka reklamcıya kesim yapıyorum. ve ücretlendirmenin bıcağımın kezsiği yerin ölçülmesi ile hesaplamam gerekiyor. metre ile olacak iş değil. corelde bunu yapabilir miyim. mesela "I" harfini ele alalım. harf in genişliği 2 cm uzunluğu 15 cm diyelim. alt üst kesimi 2+2 =4 cm. sağ sol kesimi 15+15=30 cm toplam 34 cm yapıyor. ama bir A harfinde sorun yaşıyorum. yardımlarınızı bekliyorum. bu arada corelde harfi parçalamayı denedim başaramadım.

adul

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
gerçekten zor iş :)

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
Ölçü ve fiyat konusunda yorum yapmam doğru olmaz... ama cnc tezgahlar için kullanılan programlarda böylr bir özellik var diye hatırlıyorum ancak iş bittikten sonra kesim yaptığı (kafanın gidip geldiği) mesafeyi veriyor.. CORELDE HARF AYIRMA dersende öncelik eğer bir kelime yazdıysan ctrl+k (break aprat) yaparak tek tek harfe dönüştür sonra ctrl+q (convet) diyerek şekle dönüştür ve en son Shape Tool ile oynama yapabilirsin.. Ctrl+k demedende convertlersin ama bazen işler zorlaşır..

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.corelturk.blogspot.com
arkadaşlar. ben reklamcıyım. ve cnc kullanıyorum. bir başka reklamcıya kesim yapıyorum. ve ücretlendirmenin bıcağımın kezsiği yerin ölçülmesi ile hesaplamam gerekiyor. metre ile olacak iş değil. corelde bunu yapabilir miyim. mesela "I" harfini ele alalım. harf in genişliği 2 cm uzunluğu 15 cm diyelim. alt üst kesimi 2+2 =4 cm. sağ sol kesimi 15+15=30 cm toplam 34 cm yapıyor. ama bir A harfinde sorun yaşıyorum. yardımlarınızı bekliyorum. bu arada corelde harfi parçalamayı denedim başaramadım.
CT Alan ve Uzunluk hesaplama makrosunu deneyebilirsiniz.