Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

peri

Happy Woman
🏆Pro Tasarımcı🏆
corel draw a yeni başladım.Herşeyi güzel fakat dokuman üzerinde gezinmede, yakınlaşıp uzaklaşmada biraz yabancılık çekiyorum.PS ve FH gibi değil.ne önerirsiniz??

f2 yaparak istediğin alanı büyütüp f3 ile istediğin zaman küçültme yapabilirsin.Ayrıca f4 tam ekran yapar f4 + f9 daha büyük ekran yapar

gigea

🌱Yeni Üye🌱
Corel x3 vista'da eksik fontları sormaz oldu.. Doğru font varsa direk bulup yüklüyo yoksa da segoe diye bi fontu tanımlayıp geçiyor.. Bir fikri olan?

Özkan TÜRK

🏆Pro Tasarımcı🏆
10 sayfa msjıda okudum :) ufaktan ufaktan çok faydası olcak yorumların herkes sağolsun ;)

melih19

🏅Acemi Tasarımcı🏅
slm arkadaşlar corel draw programını nerden indiriebilirimm

corel programını indirebiliceğim bir site bilen varmııı arkadaşlarr

Bahtınur YILDIZ

♾️Grafik Gurusu♾️
warez program paylaşmak yasaktır. site adı vermek yasaktır. demosunu corelin sitesinden indirebilirsin.

gardenpower

🏅Acemi Tasarımcı🏅
corel de dekupe nasıl yapabilirim bununla ilgili yardımcı olabilirmisiniz.

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
corel de dekube yapamazsın. Ancak bir path oluşturup resmi onun içine Powerclip ile atabilirsin.

IV.Murat

🌟Usta Tasarımcı🌟
Yaparsında arkası beyaz bir resmi dekupe edersin. Buda pek amaca hizmet etmediğinden pek işe yaramaz. :D:D

TaBeLaTöR

🏅Acemi Tasarımcı🏅
seLam arkadaşLar coreLdraw iLe iLgiLi bir sorunum var. Bugune kadar pek sorun yaşamadım ama bir cok programda var oLan keLimeLeri bLokLama OLayını coreLdraw da buLmadım. bir metin yazdıgımızı düşüneLim a4 sayfaya ve birinci keLimeLeri bLok ikinci keLimeLeri bLok üçünü keLimeleri bLok yap komutu yada manual oLarak nasıl yapılır. şimdiden teşekür ederim.

IV.Murat

🌟Usta Tasarımcı🌟
pek anlamadım. Zaten yazıları blok yap seçeneği var hizlamalarda. ama bundan behsetmiyorsun sanırım bir örnek varsa istediğin gibi bi bakalım

TaBeLaTöR

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bir a4 sayfa düşünün içerisine bir metin yazdım. mesela söLe söLeyim başta isim var sonra teLefon var sonra adres var. 50 satır var isim teLefon ve adres oLarak. isimLer blok telefon bLok ve adres blok oLmasını istiyorum.

HORUS

👑Efsanevi Grafiker👑
hepsini ayrı metin kutuları olarak hazırlayıp bloklasan sonra onları birbirine hizalasan?

IV.Murat

🌟Usta Tasarımcı🌟
word deki gibi tab kullanabilirsin text tool u (F8) seç bi dikdörtgen çiz içine yaz. boşlukları tab tuşuyla ayarlababilirsin. Yada her birini parça parça yaz :D

TaBeLaTöR

🏅Acemi Tasarımcı🏅
hepsini ayrı metin kutuları olarak hazırlayıp bloklasan sonra onları birbirine hizalasan?
şuan öLe yapıyorum zaten.. ama 500 sayfaLık kent rehberi hazırLıyorum oLdukça ugrastırıyor. kısa yoLu oLması Lazım diye düşünüyorum. neyse yardımLarınız için teşekürLer...

corel de dekupe nasıl yapabilirim bununla ilgili yardımcı olabilirmisiniz.

resmi coreLe cagırdıktan sonra tekrar resme çevirmen Lazım.convert to bitmap seceneklerinde resmi cevirirken aLtta tarnsparan secenegide var. on işraretleyip. resme cevirirsen oLdukca faydası oLur. dekope yapmak için cizmiş oldugun yoLu ve resmi secip intersect seceneginden resmin içini aLabilir ve daha sonrada crop bitmap secenegini uygularsan sorun kalamaz..

mendoslu

🌱Yeni Üye🌱
merhaba arkadaşlar,
corel 11 kullanıcısıyım. Birkaç sorunum olmaya başladı yardımcı olursanız sevinirim. Sorunlar : 1- Coreli başlatıp yeni bir sayfa açtığımda çok geç açılmaya başladı. 2- Daha önce yapılan bir çalışmadan kopyala, yapıştır dediğimdede çok yavaş çalışmaya başladı. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. İyi çalışmalar.

Grafiker002

🌟Usta Tasarımcı🌟
bence pcden biraz temizlik yapmalısın tabi daha önce böyle bir sorun yoksa ve sonradan oldu ise

Majestic

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.ngrafik.com
merhaba arkadaşlar,
corel 11 kullanıcısıyım. Birkaç sorunum olmaya başladı yardımcı olursanız sevinirim. Sorunlar : 1- Coreli başlatıp yeni bir sayfa açtığımda çok geç açılmaya başladı. 2- Daha önce yapılan bir çalışmadan kopyala, yapıştır dediğimdede çok yavaş çalışmaya başladı. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. İyi çalışmalar.

eğer yüklü bir makinen varsa corel zaten ağır bi program yavaşlaması normal ama copy paste işlemi zaten normaldede bizi bekleten bi durum bunu ctrl+c ctrl+v tuşlarıyla yapmaktansa eğer bi dosyanın aynısından kopyalamaksa amaç direk + tuşuu tvsiye ederm eğer ki amaçbaşka ir kitapcıktan çalıştığımız kitapcığa kcopy paste yapmaksa o zaman kopyalamak istedğimiz nesnenişn bulunduğu kitapcığı açıp nesneyi + tuşuyla çoğaltıp ctrl+x tuşlarıyl kesilerek oradan alınıp istediğimiz kitapçığa ypıştırmak daha az beklememize neden oluyor

mendoslu

🌱Yeni Üye🌱
Bilgileriniz için teşekkür ederim. İyi günler dileğiyle.

EsKiYa

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba Arkadaşlar Aranıza Yeni katıldım

Bir sorunum var gerçi pek sorun sayılmaz ama
Corel de hazırladığım çalışmanın
Çıktısını dijitalden alıyorum ve dijitalcinin corelinde bu renk ayarları farklı olunca
renklerde sorun oluyor misal Bayrak Kırmızı Fosforlu kırmızı gibi çıkıyor
Magenta magente gibi çıkmıyor

Siz'in Color Management Ayarları Nasıl ?
ve bu ayarları neye göre düzenliyorsunuz

renklerrc5.jpg

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...